Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Jehličnany a stálezelené
Blíží se nejvhodnější doba výsadby.

V období od konce srpna a v září je možné i vysazovat nové stálezelené a jehličnaté stromy a keře. Pokud mají kořenové baly obalené jutovinou, nesmíte je při přepravě poškodit. Pozor - stromek (keř) nepřenášejte uchycením za nadzemní část - kořenový bal by se mohl odtrhnout od nadzemní části.

U nově vysazených jehličnanů a stálezelených za slunného a teplého počasí nestačí jen hodně zalévat. Důležité je namulčování a zastínění vysazených rostlin rákosovou rohoží, jutou nebo látkou na dřevěné konstrukci. I toto přistínění pravidelně kropte a to i několikrát denně.

V tomto měsíci je vhodná doba pro rozmnožování jehličnanů řízkováním, zejména zakrslých kompaktních tvarů. Použijeme letošní výhony s částí loňského dřeva. Mnohé druhy zakoření ještě v letošní zimě, jen smrky potřebují pro vytvoření kořenů delší dobu. U sloupovitých tvarů dřevin je nutné pro správné zachování charakteru růstu použít řízky vrcholových výhonů.Rada pro: 19. SRPEN