Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Ochrana před okusem zvěří

Upravte chrániče kolem stromků a včas opravte plot, který brání vstupu zvěře na zahradu. Kmínky mladých stromků je možné chránit obalením kartonem nebo silným papírem z pytlů, dále jutou nebo umělou pytlovou jutovinou, rákosovými rohožemi, drátěným pletivem nebo speciálními chrániči z umělé hmoty.

Pokud napadne vyšší vrstva sněhové pokrývky, usnadní pak zajícům a králíkům přístup ke korunkám stromků. Na toto je dobré pamatovat a již od podzimních měsíců ponechávejte proto v zahradě ležet větve z ořezaných a zmlazovaných stromů pro tyto případy, kde by se v době hladu dostala zvěř i na vaší zahradu.

Z okrasných dřevin trpí okusem především okrasné jabloně, kdoulovce (Chaenomeles), zlatice (Forsythia), štědřence (Laburnum), čilimníky a janovce (Cytisus), trnovníky (Robinia), kručinky (Genista) a také ibišky (Hibiscus) a vistárie. Z dvouletek jsou pak oblíbenou zimní pastvou králíků a zajíců hvozdíky (Dianthus barbatus).Rada pro: 24. LISTOPAD