Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Připadá vám spotřeba vody na zálivku vysoká
Jsou možnosti jak spotřebu omezit.

V obdobích největších letních veder patří kypření půdy k nejdůležitějším pracím na zahrádce. Po každém větším dešti nebo zálivce, je nutné kypřením přerušit kapilaritu půdy. Pokud záhony správně mulčujete, odpadá práce s okopávkou a šetří se tím zároveň i množství zálivky. V květinové zahradě a mezi růžemi je nejvhodnějším mulčovacím materiálem mulč z kůry o výšce vrstvy 2-3 cm.

V době hlavních letních měsíců - července a srpna, za velkého horka a sucha, je nutné občas doplnit srážky vydatnou zálivkou. Nejlépe jen večer, nebo brzo ráno a to ve větších dávkách vody v delších časových intervalech.

Druhy zelenin náchylné k napadení houbovými chorobami - rajčata, okurky, celer, je nejlépe zalévat konví bez kropítka přímo ke kořenům jednotlivých rostlin, nebo do závlahových brázd - zálivka podmokem.
Většina zelenin má v tomto období velmi vysoké nároky na vodu. Je proto dobré zvládnout techniku mulčování, která pomůže tyto nároky úspěšně vyřešit.Rada pro: 11. ČERVENEC