Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Doplňte si zahradu
Vhodné jsou v létě kvetoucí dřeviny

Na výsluní vysazujeme: komule (Buddleia), sazaník (Calycanthus), Catalpa, zpododěr (Ceanothus), třezalka (Hypericum), mochna křovitá (Potentilla fruticosa), tavolník (Spiraea),  tamaryšek (Tamarix pentandra)  a popínavé: plamenky (Clematis), trubač (Campsis), zimolez (Lonicera).´

Do polostínu: žanovec (Colutea), Fuchsia magellanica (silná zimní přikrývka), hortenzie (Hydrangea), popínavé zimolezy (Lonicera), ostružiník vonný (Rubus odoratus).

Stínomilné s případným použitím na tzv. odsluní (slunce ve vyšším patře a přelétavý stín): krásnoplodka (Callicarpa), popínavé plaménky (Clematis - původní druhy), Fuchsia magellanica, libavka (Gaulteria), popínavá hortenzie (Hydrangea anomala ssp. petiolaris), popínavé zimolezy (Ligustrum), tavola kalinolistá (Physocarpus opulifolius), bez černý (Sambucus nigra) a další.

Výběr těch nejkrásnějších a nejatraktivnějších dřevin do zahrad a zahrádek najdete v cyklu článků viz. časopis Zahrádkář 12 /2008 - 7 /2009 autora Pavla Chlouby.Rada pro: 10. ČERVENEC