Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Trvalky

U trvalek je možné pokud ještě není půda zamrzlá, přesazovat přerostlé rostliny a případně je množit rozdělením trsů. Můžete odebírat i kořenové řízky.

U rostlin nově zasazených a přesazených nezapomeňte na ochranu mulčováním před promrzáním, kdy u nich podpoříme lepší zakořenění.

Zelené části rostlin, např. lilie bělostné a zahradních chryzantém přikryjeme nejlépe smrkovým chvojím. První krátké podzimní mrazíky trvalkám příliš nevadí a není proto ani nutné s přikrývkou spěchat. Je ale praktické připravit dostatek materiálu na zazimování až přijde opravdu čas větších a dlouhodobějších mrazů, doprovázených silnými ostrými větry, kdy teplota v noci pak bude klesat i k -10 °C,  přes den se objeví holomrazy s větší intenzitou slunečního záření. Toto období u nás nastává zhruba od ledna. Rada pro: 18. LISTOPAD