Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Přezimování balkónových rostlin
Uložené rostliny nám již oznamují že přichází jaro.

Balkónové trvalky uložené přes zimu ve studeném suchém sklepě - pelargonie, fuchsie, libora (Lantana), kopretina polokřovitá (Argyrantemum frutescens) si dostatečně odpočinuly a začínají vyrážet novými výhony.

Tím nám oznamují příchod nové vegetace a potřebu naší péče. Nejprve je silně sestřihněte aby vyrašily zespodu. Jen tak dostanete krásné husté rostliny - nutné je ale jejich umístění na teplém a světlém místě. Přesazení do nového substrátu je vhodné asi 14 dnů po sestřižení, zvolna zvyšujte zálivku. Nové výhony je pak možné zaštípnout za 2. až 3. očkem, aby rostliny dále rozvětvily a odstraněné mladé výhony můžete nechat zakořenit v propustném substrátu z rašeliny a písku.

Kanu indickou (Canna) používanou pro větší záhony nebo nádoby na výsluní, zasadíme již v tomto období jednotlivě do prostorných květináčů s kyprou a výživnou zemí pro květiny. Hlízy začínají rašit na teplém a světlém místě při přiměřené zálivce. Při objevení prvních listů je nutné zálivku zvýšit, protože kana je původem bažinná rostlina. Je navíc vděčná za přihnojení a to nejlépe tekutým hnojivem v týdenním intervalu.Rada pro: 17. ÚNOR