Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Jabloně
Sklízíme poslední odrůdy.

V zahradě se sklízí poslední odrůdy jabloní Goldstar, Delicious zlatý, Melrose, Jonathan, Šampaňská reneta, Boskoopské. Nejpozději sklízejte Idared, Zvonkové, Angold, Florinu, Starking, Gloster 69, Rosanu, Ontario a Granny Smith.

Odrůdová skladba jabloní je dnes již velice pestrá a každoročně jsou registrovány nové další odrůdy. Jabloně nepatří mezi samosprašné druhy a jsou odkázané ve svém oplodnění na vhodné opylovače. Na každou jednu mateřskou odrůdu je pak vhodné počítat se 2-3 otcovskými odrůdami, nacházejícími se v blízkosti a kvetoucími ve stejném čase.

K výčtu několika standardních oblíbených odrůd přibývá ročně nová šlechtění rozšiřující výběr pro zahrádkáře. Kromě toho by mělo být naším zájmem udržet v našich zahradách přeroubováním starší, chuťově dobré, hodnotné a prověřené odrůdy.

Sortiment povolených odrůd ovocných druhů najdete např. v Rukověti zahrádkáře 2006 na našich stránkách.Rada pro: 5. ŘÍJEN