Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Pěstujete česnek a cibuli
Připravte se na sklizeň.

Cibuli ze sazečky a zimní česnek přestáváme již v tomto období zavlažovat. Jejich dozrání v sušší půdě zlepší jejich skladovatelnost.

Česnek je dobré sklízet až po úplném odumření natě, aby byla zajištěna správná skladovatelnost plně vyzrálých palic. U paličáku je vodítkem pro sklizeň období, kdy se stvoly s palicemi narovnají.  Nepaličák sklízíme o něco dříve.

Vždy se vyplatí alespoň po dvou až třech letech nakoupit novou bezvirózní sadbu uznané odrůdy se zdravotním certifikátem.

Za termín vhodný pro sklizeň cibule kuchyňské ze sazečky je považována fáze, kdy se na záhoně začíná pokládat nať, nebo jinými slovy - nať se v krčku láme a polehne u 2/3 rostlin v porostu. Sklízejte za suchého počasí a vytaženou cibuli nechte, pokud to počasí dovolí a je slunečno, ještě na záhoně pár dnů ležet.Rada pro: 27. ČERVENEC