Územní sdružení

Územní sdružení je řízeno Radou územního sdružení, která je tvořena volenými zástupci z členů delegovaných jednotlivými základními organizacemi příslušného území.

Všeobecně rozvíjejí a propagují zahrádkářskou činnost, vytvářejí k ní potřebné podmínky, hájí a uspokojují zájmy svých členů, podílejí se na tvorbě a ochraně životního prostředí, usilují o získávání nových členů a pozemků pro zahrádkářské organizace. Za tímto účelem spolupracují s ostatními občanskými sdruženími a místními orgány státní správy.

Pro členy a ostatní zájemce poskytují odborné a organizační porady, zřizují odborné poradny, organizují činnost svých odborných instruktorů, vytvářejí zájmové kroužky mládeže, pořádají přednášky, školení, výstavy, soutěže, zájezdy a jiné společenské akce.

Abecední Seznam

B - Benešov Beroun Boskovice Brno-město Brno-venkov Bruntál Břeclav

C - Česká Lípa České BudějoviceČeský Krumlov

D - Děčín Domažlice

F - Frýdek-Místek

H - Havlíčkův Brod Hodonín Hradec Králové

CH - Cheb ChomutovChrudim

J - Jablonec nad Nisou Jeseník Jičín Jihlava Jindřichův Hradec

K - Karlovy Vary Karviná KladnoKlatovy Kolín Kroměříž Kutná Hora

L - Liberec Litoměřice Louny

M - Mělník Mladá Boleslav Most

N - Náchod Nový Jičín Nymburk

O - Olomouc Opava Ostrava

P - Pardubice Pelhřimov PísekPlzeň-region Praha-město Praha-východ Praha-západ Prachatice Prostějov Příbram Přerov

R - Rakovník RokycanyRychnov nad Kněžnou

S - Semily Sokolov Strakonice Svitavy Šumperk

T - Tachov Tábor Teplice TrutnovTřebíč

U - Uherské Hradiště Ústí nad Labem Ústí nad Orlicí

V - Vyškov Vsetín

Z - Zlín Znojmo Žďár nad Sázavou

 

Podle krajů

 

Hlavní město Praha

Praha-město

Jihočeský kraj

České Budějovice Český Krumlov Jindřichův Hradec Písek, Prachatice, StrakoniceTábor

Jihomoravský kraj

Boskovice Brno-město Brno-venkov Břeclav Hodonín Vyškov Znojmo

Karlovarský kraj

Cheb Karlovy Vary Sokolov

Kraj Vysočina

Havlíčkův Brod Jihlava Pelhřimov Třebíč Žďár nad Sázavou

Královéhradecký kraj

Hradec Králové Jičín Náchod Rychnov nad Kněžnou Trutnov

Liberecký kraj

Česká Lípa Jablonec nad Nisou Liberec Semily

Moravskoslezský kraj

Bruntál Frýdek-Místek Karviná Nový Jičín Opava Ostrava

Olomoucký kraj

Jeseník OlomoucProstějov Přerov Šumperk

Pardubický kraj

Chrudim Pardubice Svitavy Ústí nad Orlicí

Plzeňský kraj

Domažlice,Klatovy Plzeň-region Rokycany Tachov

Středočeský kraj

Benešov Beroun Kladno Kolín Kutná HoraMělník Mladá Boleslav Nymburk Praha-východ Praha-západ Příbram Rakovník

Ústecký kraj

Děčín ChomutovLitoměřice Louny Most Teplice Ústí nad Labem

Zlínský kraj

Kroměříž Uherské Hradiště Vsetín Zlín

 

Členění podle číselného označení ČZS 

(odpovídá původním krajům)

Hlavní město Praha
800 Praha-město

Střední Čechy
101 Benešov
102 Beroun
103 Kladno
104 Kolín
105 Kutná Hora
106 Mělník
107 Mladá Boleslav
108 Nymburk
109 Praha-východ
110 Praha-západ
111 Příbram
112 Rakovník

Jižní Čechy
201 České Budějovice
202 Český Krumlov
203 Jindřichův Hradec
204 Pelhřimov
205 Písek
206 Prachatice
207 Strakonice
208 Tábor

Západní Čechy
301 Domažlice
302 Cheb
303 Karlovy Vary
304 Klatovy
305 Plzeň-region
308 Rokycany
309 Sokolov
310 Tachov

Severní Čechy
401 Česká Lípa
402 Děčín
403 Chomutov
404 Jablonec nad Nisou
405 Liberec
406 Litoměřice
407 Louny
408 Most
409 Teplice
410 Ústí nad Labem

Východní Čechy
501 Havlíčkův Brod
502 Hradec Králové
503 Chrudim
504 Jičín
505 Náchod
506 Pardubice
507 Rychnov nad Kněžnou
508 Semily
509 Svitavy
510 Trutnov
511 Ústí nad Orlicí

Jižní Morava
601 Boskovice
602 Brno-město
603 Brno-venkov
604 Břeclav
605 Zlín
606 Hodonín
607 Jihlava
608 Kroměříž
609 Prostějov
610 Třebíč
611 Uherské Hradiště
612 Vyškov
613 Znojmo
614 Žďár nad Sázavou

Severní Morava
701 Bruntál
702 Frýdek-Místek
703 Karviná
704 Nový Jičín
705 Olomouc
706 Opava
707 Ostrava
708 Přerov
709 Šumperk
710 Vsetín