hlavička

Odborné a informační materiály na CD a DVD

pro členy Českého zahrádkářského svazu

Pro zvyšování odborné úrovně vydává Český zahrádkářský svaz informační materiály i na CD či DVD. Jde většinou o materiály určené k prohlížení v PC, u některých videozáznamů je brán ohled i na novější DVD playery, které podporují formát AVI - DivX. Kromě DVD vyšla i knižní publikace Metodiky ochrany rostlin, další tištěné publikace zajišťujeme formou slev v nakladatelství Baštan a informujeme o nich v aktualitách.

[1] [2] (celkem: 17)

Ovocnářské školení 2017 - Lednice

Obr: 195.jpg

Záznam přednášek a exkurzí ze školení pro odborné okresní instruktory ČZS, které se konalo 28.-30. srpna v Lednici na Zahradnické fakultě Mendlovy univerzity Brno.

celý text -->

Choroby a škůdci zahradních rostlin 2017

Obr: 194.jpg

Soubor obrazových atlasů
Ing. Jaroslav Rod, CSc.

Obsahuje 
téměř 3 000 fotografií, více než 700 nejdůležitějších poruch, chorob a škůdců zahradních rostlin.
OVOCE nespecializované choroby, nespecializovaní škůdci, jádroviny - choroby, jádroviny - škůdci, peckoviny - slivoně, peckoviny - třešně a višně, peckoviny - broskvoně a meruňky, drobné ovoce - angrešt a rybíz, drobné ovoce - maliník a ostružiník, drobné ovoce - jahodník, skořápkaté ovoce 
ZELENINA 
nespecializované choroby, škůdci a poškození, zelenina brukvovitá, zelenina kořenová (mrkev, petržel, celer), zelenina listová (salát, špenát, řepa salátová, mangold), zelenina cibulová (cibule, česnek, pór, pažitka) zelenina plodová - okurky, tykve, - rajče, paprika, zelenina lusková (hrách, fazol)...

DVD - Vydání v roce 2017

celý text -->

Bylinky a růže - školení pro odborné instruktory ČZS

Obr: 168.jpg

Na počátku prázdnin - 5.-7. 7. se konalo v Hradci Králové školení pro odborné instruktory. Z přednášek a exkurzí byl pořízen videozáznam, jde o videosoubory ve formátu DIVx - AVI.

DVD - Vydání v roce 2016

celý text -->

Seminář s vinařskou tématikou k Celostátní výstavě vín - Břeclav 2016

Obr: 170.jpg

Při konání Celostátní výstavy vín s mezinárodní účastí v Břeclavi ČZS pro odbornou veřejnost uspořádal seminář s vinařskou tématikou.

DVD - Vydání v roce 2016

celý text -->

Drobné ovoce - Seminář pro odborné instruktory - 2015

Obr: 169.jpg

Seminář na téma Drobné ovoce se uskutečnil v Poděbradech 24. až 26. 7. 2015 na Střední zemědělské a Střední odborné škole Poděbrady. Závěr školení byl věnován exkurzi do specializovaného závodu Berry servis s.r.o. v Břežanech II.

celý text -->

Úspěšné roubování ovocných dřevin zlepšeným způsobem za kůru

Obr: 104.jpg

Jaroslav Matejsek

Seznámení se správným nářadím a vybavením k roubování; Správné uchování roubů; Ukázky celého postupu roubování; Porovnání ukázek roubování s přírůstky po několika letech.
Film byl pořízen ve spolupráci s firmou Sincolor www.sincolor.cz
DVD - PAL (formát 16:9) 53 minut, v roce 2015

celý text -->

XII. Mezinárodní pomologický seminář

Obr: 102.jpg

"Rozmanitost ve světě ovoce"13.-15. září 2013 v Hradci Králové

Současný stav ovocnářství v ČR; České odrůdy třešní

Šlechtění meruněk v České republice; Zkušenosti s pěstováním kdoulí; Faktory ovlivňující vnitřní a vnější kvalitu ovoce; O některých podnožích; Jarní řez ořešáku a výhody tohoto řezu; Copak je to za jablíčko, určování odrůd jablek na výstavách; Výchovný řez ořešáku, speciální metoda k založení korunky; Bohatost a rozmanitost starých a krajových odrůd jádrovin; Genofond ovocných dřevin na Slovensku; Exkurze – návštěva; České odrůdy drobného ovoce; Popisné znaky pro určování ořešáků; Ovocné stezky jsou více než ekoturismus; Hodnocení novějších odrůd slivoní; Meruňky a broskve pěstované na Slovensku; Od ovocných stezek ke genofondovým výsadbám.

DVD - Vydání v roce 2014

celý text -->

Floristické soutěže ČZS 2012 a 2013

Obr: 100.jpg

Videozáznamy z průběhu soutěží

Zemské kolo 2012 - Praha ZO Na Skalce; Celostátní kolo 2012 - Lysá nad Labem; Zemské kolo 2013 - Praha ZO Na Skalce; Celostátní kolo 2013 - Lysá nad Labem.
DVD - vydáno v roce 2013

celý text -->

Pěstování stolní révy vinné v okrajových oblastech

Obr: 99.jpg

Seminář pro odborné instruktory - Lednice 2012

Výběr stanoviště, pěstitelské tvary, ošetřování půdy, ochrana; Degustace stolních hroznů révy vinné s odborným výkladem; Zkušenosti s pěstováním révy vinné u malovinařů; Stolní odrůdy révy vinné pro zahrádkáře a zkušenosti s pěstováním v okrajových oblastech; Stolní odrůdy révy vinné pro zahrádkáře (problematika šlechtění bezsemenných odrůd); Prohlídka genové vinice Zahradnické fakulty; Vysvětlení pojmu interspecifická odrůda; Výroba vína u malovinařů; Someliérství a základy podávání vín.

DVD - Vydáno v roce 2013

celý text -->

Záznam přednášek s vinařskou tématikou

Obr: 98.jpg

Při příležitosti celostátní výstavy vín - Vracov 2012

Novější moštové a stolní odrůdy vhodné pro malovinaře;- interspecifické odrůdy; Výroba vína u malovinařů; Moderní agrotechnika ve vinicích;

DVD - Vydáno v roce 2012

celý text -->

[1] [2] (celkem: 17)

Celkem:
Dnes:
On line:
4866953
614702
13
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.