Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Okrasné zelí pro radost

V příštím roce nezapomeňte vysít i něco pro radost do tohoto smutného období - okrasné zelí. Jeho pěstování je stejné jako u kteréhokoli jiného zelí.

Do prvních větších mrazů je okrasné zelí velmi podobné svému užitkovému příbuznému. Teprve po prvních silnějších mrazech se v jeho listech začne rozkládat chlorofyl a ono se plně vybarví do krásných barev od bílé, přes růžovou až k fialové.

Velkou výhodou této květiny-zeleniny není jen to že se z ní dá připravit netypický salát jako z běžného zelí, ale i možnost vypěstovat rostliny od největších velikostí až po malé miniatury. Závisí to na intenzitě péče, kterou jí při pěstování věnujete, ale hlavně pak na velikosti květináče pokud chcete rostliny menších velikostí a nahrnkujete je. Platí tu pravidlo, že čím menší květináč, tím menší a roztomilejší rostlinka bude.Rada pro: 12. LISTOPAD