hlavička

Degustace brambor

Degustace brambor - Třebíč leden 2019

Obr: 232.jpg

V Třebíči proběhla další degustace jablek a brambor, zúčastnilo se  52 degustujících. 

Výsledky degustace brambor poznamenaly loňské nepříznivé podmínky. Odrůdu ROSARU nešlo uvařit, byla stále tuhá, při degustaci byla jako neuvařená. Naopak SORAYA byla při obvyklé  době vaření rozvařená. Samozřejmě tato netypická konzistence měla podstatný vliv na  hodnocení   "chuť  chyba". Celkové pořadí odrůd je ve dvou variantách, poprvé to bylo na výsledkové listině degustace brambor v roce 2018.Kdo má rád tužší konzistenci, bude se při výběru vhodné odrůdy řídit  prvním sloupcem, kdo naopak upřednostňuje  kypré odrůdy bude vybírat ve sloupci druhém.

Podle našich zkušeností převážná část konzumentů dává přednost  po uvaření tužším odrůdám.    

celý text -->

Degustace brambor v ZO ČZS Opatov

Letošní degustace brambor se v Opatově konala dne 17.11.2018. Zajistila ji ZO ČZS Opatov ve spolupráci s místním zemědělským družstvem ZVOZD Opatov. Výsledky degustace potvrdily, že odrůdy umístěné na předních místech tabulky zaujímají přední místa i na degustacích pořádaných jinými organizacemi. A naopak, odrůdy s umístěním ve spodní části tabulky ani jinde nejsou na předních místech. Degustovalo celkem 16 pěstitelů a příznivců brambor.

Autor: Miroslav Muška
celý text -->

Degustace brambor, Lukov u Moravských Budějovic - 2018

Výsledky degustace z 3.11.2018 

Byla to zřejmě první degustace brambor v Česku v roce 2018. Je to další degustace, která potvrdila rozdíl v chuti mezi pěstováním u zahrádkáře a ve velkovýrobě.

celý text -->

Degustace brambor, Třebíč 2018

Na letošní degustaci, která se konala 20. ledna degustovalo 60 účastníků, mezi nimiž byli i ti, kteří degustovali poprvé. Byla to již 21. degustace a zahrádkáři získali další, tolik potřebné informace o kvalitě odrůd jablek i brambor.

celý text -->

Degustace brambor - Opatov - listopad 2017

Jedna z prvních degustací z letošní úrody brambor se konala v Opatově dne 11.11.2017. Zajistila ji ZO ČZS. Opatov ve spolupráci s místním zemědělským družstvem ZVOZD Opatov. Byly tak znovu porovnávány chuťové vlastnosti odrůd pěstovaných zahrádkáři a ve velkovýrobě.

Autor: Miroslav Muška
celý text -->

Degustace brambor - Třebíč - leden 2017

V Třebíči se 21. ledna 2017 konala tradiční degustace. Ta letošní se i přes nepřízeň počasí zúčastnil rekordní počet 60 degustátorů. Brambory byly hodnoceny již po 20. Mimo zahrádkářů z třebíčska se zúčastnili zástupci všech okresů z kraje Vysočina, byli přítomni i zahrádkáři ze znojemska a brněnska. Přítomni byli i profesionální zemědělci.

celý text -->

Degustace brambor - Opatov listopad 2016

Zahrádkáři z Opatova na Třebíčsku se dne 19. listopadu 2016 sešli na degustaci brambor.
Už vícekrát se v minulých letech pokusili vybrat odrůdy, které by jim co nejvíce chutnaly. Do degustace vybrali celkem 26 vzorků, některé odrůdy i vícekrát. Byly zařazeny také vzorky odrůd brambor, pěstované ve velkovýrobě, kde se používá mnohem více minerálních hnojiv a pesticidů.

celý text -->

Degustace brambor - Třebíč 2016

Brambory byly letos při degustaci překvapením. Za posledních 19 degustací, prakticky se stejnými degustátory, nebyl nikdy tak malý rozdíl v průměrné známce u jednotlivých vlastností jako letos. A aby prvních deset odrůd mělo shodnou výslednou známku v chuti - 2,70 to se ještě netalo, a přitom degustátorů bylo 64. Po debatě s ing. Čermákem z Lípy jsme zjistili, že i oni mají při letošní degustaci stejné zkušenosti jako my.

Loňský rok byl pro brambory po všech stránkách výjimečný.

celý text -->

Celkem:
Dnes:
On line:
4866943
614692
6
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.