Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Krmte ptáčky, budou s vámi žít
Krmte užitečné ptactvo a myslete na jejich důležitou pomoc v boji proti škůdcům.

Každá a to i ta nejmenší zahrádka je vždy místem setkávání člověka s přírodou. Pokud najdou u vás potravu v zimě, oblíbí si vaší zahrádku i během vegetace a možná tam i zahnízdí. Proto je nejlepší doba vysledovat, kdo na naší zahrádce žije a komu postavíme na podzim případnou novou budku pro zahnízdění.

Ptáci mají na zahradě význam nejen ekologický, my hodnotíme především jejich ekonomický přínos pro nás. Bude-li nám hnízdit v budce na zahradě párek sýkor koňader, je schopen během roku ochránit od hmyzích škůdců přibližně 40 ovocných stromů - jedna sýkora má denní spotřebu až 15-17g hmyzu, larev, kukel a vajíček, tedy asi jako sama váží. Párek rehka domácího, častého v našich zahradách, krmí svá mláďata až 500 x denně a jedna vlaštovka pochytá za léto až jeden milion kusů hmyzu.Rada pro: 4. LEDEN