Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Letničky a dvouletky
Můžeme je podpořit, aby ještě lépe kvetly.

Pokud se ještě řádně postaráte o kvetoucí letničky a hlavně o květiny v truhlíčcích zejména, odmění se pokračováním růstu a kvetením až do podzimu. Ještě jednou je pohnojte, nutné je hlavně potlačit tvorbu semen, proto u těch kde končí kvetení je prospěsný hluboký řez rostliny - hledík (Antirrhinum), iberka, lobularie, lobelka, kosmatec (Dorotheanthus), vitálka (Sanvitalia) a další. Opětovně vyraší a ještě jednou vykvetou.

Pokud bude nutné chemické ošetření proti chorobám a škůdcům, dávejte přednost přípravkům (metodika ochrany rostlin na našem webu) neškodným pro včely, nebo postřikujte v pozdních večerních, případně brzkých ranních hodinách a za podmračného počasí.

Na začátku srpna vysázejte na konečné stanoviště dvouletky vyseté v červnu - chejr vonný (Cheiranthus), hvozdík bradatý (Dianthus barbatus) a topolovku (Alcea). Je důležité, aby nejen dobře zakořenily, ale také do konce vegetace ještě narostly a zesílily. Macešky, sedmikrásky a pomněnky vysaďte na záhony během srpna, kde přezimují. Na konečné stanoviště je vysadíme až na jaře, protože ne všechny přežijí zimu a často je také na jaře používáme jako výsadby do truhlíčků.



Rada pro: 7. SRPEN