Podrobné rady do zahrady na každý den
Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.
Pro podzimní sklizeň vysazujte sadbu raných kedluben, salátu a štěrbáku. Ještě je také možnost vysévat ředkvičky, kozlíček, špenát, listový salát, tuřín, čínské zelí a jarní cibuli a černý kořen, které budou ke sklizni až v příštím roce.
Zaštípněte vrcholy rostlin rajčat, neboť plody, které by se zde vytvořily, by se dostatečně nevyvinuly a zbytečně by oslabovaly vývoj níže nasazených plodů. Vegetační vrchol odstraňte také u růžičkové kapusty pro podporu růstu a vývoje růžiček.
K největšímu napadení košťálové zeleniny housenkami dochází v srpnu, je proto nutné pravidelné prohlížení rostlin asi v týdenních intervalech. Abychom zamezili větší pohromě způsobené vylíhlými housenkami, zakročíme postřiky (metodika ochrany na našich webových stránkách). Tyto postřiky pomáhají také v boji proti housenkám můry zelné. Nálet škodlivého létavého hmyzu lze podstatně omezit ochrannou sítí.
V srpnu po odkvětu, sestřihneme levanduli asi o polovinu. Keříky do zimy obrazí a lépe přezimují. Ostatní bylinky - šalvěj lékařskou, tymián, mateřídoušky, yzop, můžeme seřezat podobným způsobem jako levanduli, nejpozději však do konce srpna.
Skleníky a fóliovníky stále intenzivně větrejte. Koncem srpna je však potřeba je již na noc zavírat.
Rada pro: 6. SRPEN