Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Teplomilná zelenina
Čeká na výsadbu ven na záhony.

Ven můžete vysazovat i teplomilné druhy zelenin. Starší zkušení pěstitelé často radí vyčkat do začátku června, kdy již nejsou tak velké rozdíly mezi denními a nočními teplotami a půda je navíc dobře prohřátá, což uvítají hlavně choulostivé kořeny těchto zelenin. Časové zpoždění výsadby rostliny většinou doženou snadněji než pokud zastaví růst z důvodu příliš chladného květnového počasí. Následné vzpamatování sadby z tepelného šoku bývá pro některé druhy problematické, Z plodových zelenin jsou citlivější tykvovité a okurky, odolnější jsou rajčata, ale i u těch je výrazná odrůdová rozdílnost.

Vysazujeme do volné půdy otuženou sadbu těchto druhů teplomilné zeleniny: rajčata tyčková i keříčková, okurky salátové i nakládačky (salátové hadovky jsou vhodnější k pěstování ve sklenících i fólnících), papriku zeleninovou i kořeninovou, tykve, melouny a cukety, lilek - baklažán, celer bulvový a předpěstované artyčoky.

Novozélandský špenát - čtyřboč, je řazen mezi teplominou zeleninu - vyséváme ho také ve druhé polovině května a je navíc velmi vhodný jako výplňová zelenina mezi vysazenou teplomilnou.



Rada pro: 18. KVĚTEN