Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Letničky
Podporujme užitečné živočichy

Rok co rok se musí alternativní ochrana rostlin opakovaně připravovat na boj proti škůdcům a také hledat nové způsoby. Přispívají stále více k tomu, abychom se mohli pokusit vyřadit "chemický obušek" ve formě postřikových a poprašových prostředků ohrožujících životní prostředí. To se podaří pouze za předpokladu zlepšení životního prostředí  pro přirozené nepřátele škůdců ve většině zahrad.

Jednou z nejlepších cest je větší pěstování letniček. Tomu napomáhají na trhu nabízené směsi letničkových květin laděných i do barev, a dokonce je možné i zakoupení směsi určené specielně jako "Květiny pro užitečný hmyz". Dvojí účinek takové větší letničkové plochy spočívá v potěšení nejen majitele zahrádky a mnoha milovníků přírody, ale i celého zástupu užitečných živočichů. Vytvoříme životní prostor i pro další užitečný hmyz a malé živočichy, kteří potřebují k dalšímu životu v létě pyl a nektar. Jejich larvy se pak živí mšicemi, molicemi, roztoči, slimáky, plži a ostatními škůdci.

Půdu na záhoně pro tento účel vyhraněném, přihnojte s předstihem nejlépe prosátou kompostovou zeminou v dávce 5-10 l na m2. Tyto směsi letničkových semínek se vysévají přímo do půdy během dubna, kvetou od června do zámrazu.



Rada pro: 4. BŘEZEN