Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Keře a polokeře kvetoucí v létě

Do této skupiny patří: komule (Buddleja), ořechoplodec (Caryopteris), tavolník (Spirea x bumalda), Pustoryl (Philadelphus) - pokud jsme je již neořezali v předchozím období podle dřívěší. Dále po tomto termínu za vhodného počasí a v období bez mrazů řežeme: zpododěr (Ceanothus), zahradní fuchsie (Fuchsia magellanica ´Gracilis´), kručinku (Genista), ibišek syrský (Hibiscus syriacus), hortenzii latnatou (Hydrangea paniculata), třezalku (Hypericum patulum ´Hidcote´), indigovník barvířský - modřil (Indigofera gerardiana), Lespedeza, Perovskia, letní tamaryšek (Tamarix pentandra), klasnatka (Elsholtzia). Po několika letech nebo po vymrznutí, hluboce seřízněte vřes (Calluna - vysoké odrůdy), třezalku (Hypericum - nízké odrůdy), levanduli a svatolinu (Santolina).
Zvláštní pozornost zasluhuje hortenzie velkolistá - Hydrangea macrophylla (! nezaměňovat s h. latnatou). Řežeme jí nejpozději z uvedených keřů současně se zimní odkrývkou. Po odstranění suchých květenství řezem prosvětlíme tak, že vyřežeme až u země starší vyholené větvičky. Silné mladé výhony s dobrými koncovými pupeny na rostlině ponecháme - z nich se v letošním roce vyvinou květy.

Rada pro: 10. ÚNOR