Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Stavby a úpravy - děti v zahradě

V době kdy ještě není na zahrádce tolik práce je dobré naplánovat a zrealizovat všechny stavební práce většího rozsahu jako je stavba skalky, suché zídky, jezírka, odpočívadla, cesty, schodiště ap. Je ideální čas pro založení vřesoviště, nebo bylinkové zahrádky. Dále všechny opravy většího i menšího rozsahu a další řemeslné práce (nátěry) při nichž by nám rostliny během vegetace překážely.

Možná i vaše děti nebo vnoučata vyrostly z věku pískových báboviček a rády s vámi zahrádkaří. Vytvořte jim jejich místo pro rozvíjení těchto dovedností. Vhodné je zvolit záhonek trochu stranou od rodinného dění, kde budou mít své soukromí. Několik metrů čtverečných na slunečném místě postačí zpravidla na "dětskou zahrádku". Vaším úkolem bude jen včas je usměrnit radou na co se soustředit, co rostliny vyžadují a jak je nejlépe pěstovat.

V dětské zahrádce se musí stále něco dít, proto volíme hlavně rychlerostoucí rostliny - hrášek, řeřichu, ředkvičky. Všechno co na takové zahrádce naroste bude to nejlepší a tak zařaďte pestrou směs i ostatních zelenin od mrkvičky až po sadbu plodových zelenin ať je osázení bohaté. Hlavně nezapomeňte na několik, nejlépe stáleplodících jahod s dobrým balem a nasazenými poupaty. Všechno doplňte drobnými maceškami, sedmikráskami a primulkami, v létě pak letničkami a slunečnicí, kterou si děti vypěstují ze semínka. Pokud je v sousedství plot, využijte ho pro popínavé rostliny a okrasné tykve nebo dýni.

Nezapomeňte stimulovat dětskou radost ze zahradničení i dárečky a balíčkem s potřebným vybavením pro malého zahradníčka.



Rada pro: 6. ÚNOR