Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Odpočinek zahrady
Naše zahrádka během ledna a února odpočívá, ale jen zdánlivě.

I když napadne třeba jen pár centimetrů sněhu, zvýrazní se tmavá zeleň stálezelených rostlin a jehličnanů. Pokud se navíc objeví i jinovatka, příroda se obléká do jiskřivého svátečního až vznešeného šatu. Svými barvami září plody jabloní, šípky, dřišťálky, jeřabiny, kdoule (Cydonia) a kdoulovce (Chaenomeles japonica), hlohyně (Pyracantha coccinea) a výjimečnými se stávají i jinak nevýrazné plody (mišpule - Mespilus) i šišky na jehličnanech.

Trvalkové záhony zdobí neořezaná květenství rozchodníků (Sedum spectabile), řebříčků (Achillea), šáteru (Gypsophila paniculata), třapatek (Echinacea), třapatovek (Rudbeckia), máčky (Eryngium), routa (Ruta graveolens), pryšce (Euphorbia), artyčok (Cyanara), habitus stříbrnolistých jako jsou šalvěje, čistec (Stachys), devaterník (Helianthemum), rožec (Cerastium tomentosum) a konečně i růžice všech druhů netřesků (Sempervivum). Zaujmou stálezelené trvalky - badan (Bergenia), barvínek (Vinca minor) a  zvláště ty s bíle panašovaným listem Vinca major Variegata.

Vše v přírodě čeká na první slunečné dny, kdy s příchodem jara začíná rychlý růst. Je období relativního klidu i pro zahrádkáře.



Rada pro: 2. LEDEN