Výtvarná soutěž
Výtvarná soutěž je v Českém zahrádkářském svazu pořádána od roku 1993 a je tak druhou celostátní nejstarší soutěží. Má velký ohlas především ve všech typech škol, od mateřských, přes základní až po zvláštní školy. Výtvarnými pracemi děti každoročně doslova zavalují ústředí ČZS a hodnotící komise má vždy mnoho práce, protože zaslaná díla jsou velmi pěkná.
předchozí následujícíVýsledky
Seznam vítězů
Kresba + Malba "A" |
||||
Pořadí | Pořad.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 516. | ZUŠ Bystré | Kolektivní práce | 509 |
2. | 369. | MŠ Čtyřlístek Říčany | Bára Hálová | 109 |
3. | 19. | ZŠ MŠ, Nová 611, Lišov | David Pavlík | 201 |
4. | 25. | ZŠ MŠ, Nová 611, Lišov | Markéta Benešová | 201 |
5. | 576. | MŠ Čapková Letovice | Hana Jakešová | 601 |
6. | 468. | MŠ Příčná 226, Broumov | Daniela Lamková | 505 |
7. | 316. | ZŠ Podharť, Máchova 884 Dvůr K/L | Markéta Holmanová | 510 |
8. | 362. | MŠ Čtyřlístek Říčany | Adéla Pokorná | 109 |
9. | 285. | Výtvarný k J. Kociána 2392 Kladno | Viktorie Jrbová | 103 |
10. | 106. | MŠ Vaníčkova 39, Opava | Vojtěch Rektorys | 706 |
Kresba + Malba "B" |
||||
Pořadí | Pořad.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 34. | ZŠ J. P. Koubka 4, Blatná | Nikola Chovancová | 207 |
2. | 303. | ZŠ Podharť, Máchova 884 Dvůr K/L | Jiří Chochola | 510 |
3. | 352. | ZŠ Staré město Uherské Hradiště | Veronika Sládková | 611 |
4. | 131. | MDDM Čelákovice | Otakar Dadák | 109 |
5. | 105. | ZŠ Švermova, Žďár n/Sázavou | Václav Novák | 614 |
6. | 181. | ZŠ Záboří, Strakonice | Filip Weits | 207 |
7. | 625. | ZŠ Lubná- Sebranice | Hrůzková Michaela | 509 |
8. | 612. | ZŠ Dolní Roveň | Veronika Pírková | 506 |
9. | 499. | ZŠ a MŠ 66 Želeč | Pavel Kostečka | 208 |
10. | 476. | ZŠ Resslova, Hlinsko | Michaela Štorková | 503 |
Kresba + Malba "C" |
||||
Pořadí | Pořad.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 135. | ZŠ Nám.Mikuláše z Husi 45, Tábor | Lucie Perná | 208 |
2. | 495. | ZŠ Loděnice | Eliška Kusbachová | 102*** |
3. | 121. | ZUŠ, Hrnčířská 117,Velká Bíteš | Nela Janoušková | 614 |
4. | 296. | DDM Benešov Poštovní 1668 | Klára Zázničková | 101 |
5. | 520. |
Cyrilometod. gymnázium, Prostějov | Kolektivní cena - viz níže | 609 |
6. | 167. | ZŠ Hranická, Lipník n/Bečvou | Petra Voldánová | 708 |
7. | 240. | ZŠ Školská 323 Kladno | Kateřina Plavcová | 103 |
8. | 230. | Výtvarný k J. Kociána 2392 Kladno | Karolína Zíková | 103 |
9. | 201. | ZŠ 9. května, Chvaletice | Jan Prskavec | 506 |
10. | 255. | ZŠ Křtiny | Daniela Boková | 601 |
Kolektivní cena 5. Místo | ||||
5. | 520. | Cyrilometod.gymnázium, Prostějov | Veronika Mikmeková | 609 |
5. | 521. | Cyrilometod.gymnázium, Prostějov | Kateřina Cagalová | 609 |
5. | 522. | Cyrilometod.gymnázium, Prostějov | Vendula Springerová | 609 |
5. | 523. | Cyrilometod.gymnázium, Prostějov | Zdislava Tvrdíková | 609 |
5. | 524. | Cyrilometod.gymnázium, Prostějov | Vendula Vymazalová | 609 |
5. | 525. | Cyrilometod.gymnázium, Prostějov | Klára Kraváková | 609 |
5. | 526. | Cyrilometod.gymnázium, Prostějov | Viktorie Havlíčková | 609 |
5. | 527. | Cyrilometod.gymnázium, Prostějov | Andrea Vymazalová | 609 |
5. | 528. | Cyrilometod.gymnázium, Prostějov | Romana Soukupová | 609 |
5. | 529. | Cyrilometod.gymnázium, Prostějov | Aneta Kalábová | 609 |
5. | 530. | Cyrilometod.gymnázium, Prostějov | Pavla Soldánová | 609 |
5. | 501. | Cyrilometod.gymnázium, Prostějov | Kateřina Bukvová | 609 |
Kresba + Malba "Z" |
||||
Pořadí | Pořad.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 92. | ZSŠ Betany, Dukelská 12,Boskovice | Tomáš Totušek | 601 |
2. | 146. | ZŠ PrŠ Klášterní 52, Pardubice | Andrea Úhalová | 506 |
3. | 169. | SŠ, ZŠ, Komenského 10, prac.Tetín 7 | Dominik Holomek | 609 |
4. | 37. | ZŠP, Pařížská 2199, Kladno | Miroslav Šindelář | 103 |
5. | 38. | ZŠP, Pařížská 2199, Kladno | Klára Dubřická | 103 |
6. | 13. | ZŠ praktická, Mostní 2397, Zlín | Matěj Chlud | 605 |
7. | 41. | ZŠP, Pařížská 2199, Kladno | Lukáš Šuhay | 103 |
8. | 14. | ZŠ praktická, Mostní 2397, Zlín | Jan Uličný | 605 |
9. | 7. | ZŠ praktická, Mostní 2397, Zlín | Jan Matoška | 605 |
10. | 91. | ZSŠ Betany, Dukelská 12,Boskovice | Adam Laštůvka | 601 |
Polytechnické práce "A" |
||||
Pořadí | Pořad.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 63 | MŠ Fryčovice | Kristýna Jiskrová | 702 |
2. | 36 | MŠ Kramolna | Anička Páclová | 505 |
3. | 12 | MŠ Šenov, okr.Ostrava | N.Bujdrová,K. Pavlasová | 707 |
4. | 26 | ZŠ Kořenského 80, Kladno | Aneta Páleníčková | 103 |
5. | 41 | MŠ Kramolna | K. Bidlová | 505 |
6. | 35 | ZŠ a MŠ Jiráskova 95 Litomyšl | První oddělení-Kolekt.práce | 509 |
7. | 48 | MŠ Zelený ráj -Mikulov | Tesárková,Turzíková | 604 |
8. | 55 | ZŠ MŠ F.Křižíka, Plánice | Eva Forstlová | 304 |
9. | 32 | MŠ Wolkerova 856, Unhošť | Petra Fárková | 103 |
10. | 5 | ZŠ, MŠ Olešná, okr. Pelhřimov | Zuzka Melicharová | 204 |
Polytechnické práce "B" |
||||
Pořadí | Pořad.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 72. | ZŠ Husova,Kvasice | Tereza Klapilová | 608 |
2. | 24. | Dům dětí a mládeže, Dobruška | Šikulky-společná práce | 507 |
3. | 60. | ZŠ Křepice | Nikola Dvořáková | 604 |
4. | 134. | SC DDM,Vápenice 9,Prostějov | Anita Lorencová | 609 |
5. | 72. | ZŠ Husova,Kvasice | Tereza Klapilová | 608 |
6. | 27. | ZŠ Skořenice, Ústí n/Orlicí | Školní družina | 511 |
7. | 109. | DDM Karlovarská-Nejdek | Šubrová,Svobodová | 303 |
8. | 125. | ZŠ Kobylí-Břeclav | Kovářová,Lovečková | 604 |
9. | 121 | ZŠ Kobylí-Břeclav | K. Damborská, A.Křivková | 604 |
10. | 118. | ZŠ Kobylí-Břeclav | Lanžhotská,Bártová | 604 |
Polytechnické práce "C" |
||||
Pořadí | Pořad.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 36. | ZŠ Ukrajinská 2447, Kladno | kolektivní práce žáků 6-8Tř. | 103 |
2. | 68. | Cyrilometod.gymnázium,Prostějov | Alžběta Náglová | 609 |
3. | 45. | ZŠ Boskovice-Blansko | Antonín Baběrat | 601 |
4. | 46. | ZŠ Boskovice-Blansko | Romana Kovářová | 601 |
5. | 62. | SC DDM, Vápenice 9, Prostějov | Adéla Krajčová | 609 |
6. | 29. | DDM Mírové nám.271,Týniště n/O | Kroužek DDM,kreativní tvorba | 507 |
7. | 17. | ZŠ Křoví 190, Žďár n/Sázavou | Jindřich Voborný | 614 |
8. | 39. | ZŠ Povážská 263, Strakonice | Kolektivní práce II.stupeň | 207 |
9. | 15. | ZŠ Mnichovská 62, Kolín | Petra Nováková | 104 |
10. | 69. | ZŠ, Komenského 101, Nivnice | Kolektivní práce | 611 |
Polytechnické práce "Z" |
||||
Pořadí | Pořad.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 1. | ZŠP, ZŠS MŠS Zálesí 2199, Kladno | Miroslav Šindelář | 103 |
2. | 14 | ZŠP Žerotínská, Český Brod | Kolektivní práce | 104 |
3. | 11 | ZSŠ Svatopluka Čecha, Strakonice | Jiří Kodym | 207 |
4. | 16 | ZŠP Žerotínská, Český Brod | Petr Řach | 104 |
5. | 20 | ZŠ Holubova, Holice | Marika Giňová | 506 |
6. | 3 | SZŠ Žamberk | Karolína Skálová | 511 |
7. | 4 | SZŠ Žamberk | Ondřej Kocůr | 511 |
8. | 13 | ZSŠ Svatopluka Čecha, Strakonice | Jiří Kodym | 207 |
9. | 15 | ZŠP Žerotínská, Český Brod | Žemba,Dlouhý, Lázok | 104 |
10. | 19 | ZŠ Holubova, Holice | Kamila Jehličková | 506 |
V hodnotící komisi zasedají jak členové odborné komice ČZS tak skuteční odborníci v oboru, v posledních letech většinou z řad pedagogů uměleckoprůmyslových škol, nebo grafici činní ve svém oboru.
Počet účastníků této soutěže také každoročně stoupá. O úrovni prací se mohou všichni přesvědčit na výstavách ČZS nebo v zahrádkářském muzeu v Hradci Králové.