Napsali o nás

obr 357Zahrádkáři lákají do svých řad mladší ročníky. Nabízejí zkušenosti, které internet nenahradí
Češi mají velmi silný a specifický vztah k zahrádkaření. Svědčí o tom i velké zastoupení v organizaci, která zahrádkáře sdružuje - je to Český zahrádkářský svaz. Pokud má někdo zájem přihlásit se mezi ně najdete kontakt na www.zahradkari.cz/
další

obr 301Drahá zelenina žene obyvatele Vysočiny do zahrádek. Zájem o ně je obrovský
Drahé jídlo, zejména zelenina, nutí obyvatele Vysočiny vrátit se k tradici pěstování zeleniny na chatách a zahrádkách. Volné pozemky jsou však téměř nemožné získat a zdražují i semena a hnojiva. Zájemci jsou ochotni zaplatit až milion korun.

obr 299Za co si zahrádkář letos připlatí?
S jarem přichází potřeba osázet záhony a připravit zahradu. Letos se zahrádka prodraží, ale pěstování stále přináší potěšení i užitek.
další

Koronavirus nás vyhnal zahradničit, potvrzují výzkumy
S covidovou pandemií, mnoha lidským katastrofám navzdory se přesto pojí i jakási pozitiva. Například bezkonkurenční boom zahrádkaření, a to v globálním měřítku.
další

obr 231Jeden oblíbený nápoj Čechů možná letos nebude skoro vůbec k dostání
Zejména v jihomoravských pěstitelských oblastech neočekávají letošní úrodu ovoce s přílišným optimismem. Ovocné stromy i vinohrady poničilo krupobití.
další

obr 230Pětina domácího ovoce a zeleniny, kterou Češi snědí, vůbec neprošla trhem
Jsou privatizací veřejného prostoru, nebo naopak místem, které dokazuje, že je možné fungovat i mimo tržní ekonomiku? Zahrádkářské osady jsou v českých městech od 19. století. S rostoucí výstavbou jejich množství ale ubývá.
další

obr 228Na setkání zahrádkářů v Chudenicích dorazí i známý herec
(17. 6. 2022) Zahrádkáři okresu Klatovy a jejich příznivci si dají dostaveníčko v sobotu 18. června od 13 do 17 hodin na zámku v Chudenicích. Oslaví tak 65 let Českého zahrádkářského svazu (ČZS).
další

obr 226Zadarmo „jitrnice“ nevypěstujete. Jak moc se (ne)vyplatí zahrádkaření
(6. 6. 2022) Rostoucí ceny potravin nutí lidi k zamyšlení, zda se nepustit do vlastní produkce zeleniny a ovoce. Úvahám o samozásobitelství „nahrávají“ také komplikace s přerušením dlouhých logistických řetězců či válečný konflikt na Ukrajině.
další

obr 227Nejlepší floristky a floristé z celé Moravy soutěžili v Prostějově
(2. 6. 2022) Šikovnost, fantazie a nadšení. Tradiční dostaveníčko nejlepších moravských floristů v podobě Zemského kola se v Prostějově konalo již pojedenácté v řadě. Pětatřicítka soutěžících se předvedla ve Společenském domě.
další

obr 229Zeleninová soběstačnost za tisíc korun. Češi znovuobjevili zahradní kolonie
Tajemník žďárské kolonie Otakar Šuhaj (vlevo) a předseda Milan Andrýsek mluví o tom, jak v posledních letech zájem o zahrádky masivně roste.
další

Přípravy veletrhu Zahrady Čech jsou v plném proudu
Již 46. ročník podzimního veletrhu Zahrada Čech v Litoměřicích se uskuteční od 9. do 14. září 2022. Celá akce se ponese v duchu oslav 200 let od založení Divadla Karla Hynka Máchy v Litoměřicích.
další