Napsali o nás

Koronavirus nás vyhnal zahradničit, potvrzují výzkumy

S covidovou pandemií, mnoha lidským katastrofám navzdory se přesto pojí i jakási pozitiva. Například bezkonkurenční boom zahrádkaření, a to v globálním měřítku.

další
Jeden oblíbený nápoj Čechů možná letos nebude skoro vůbec k dostání

Zejména v jihomoravských pěstitelských oblastech neočekávají letošní úrodu ovoce s přílišným optimismem. Ovocné stromy i vinohrady poničilo krupobití.

další
Pětina domácího ovoce a zeleniny, kterou Češi snědí, vůbec neprošla trhem

Jsou privatizací veřejného prostoru, nebo naopak místem, které dokazuje, že je možné fungovat i mimo tržní ekonomiku? Zahrádkářské osady jsou v českých městech od 19. století. S rostoucí výstavbou jejich množství ale ubývá.

další
Na setkání zahrádkářů v Chudenicích dorazí i známý herec

(17. 6. 2022) Zahrádkáři okresu Klatovy a jejich příznivci si dají dostaveníčko v sobotu 18. června od 13 do 17 hodin na zámku v Chudenicích. Oslaví tak 65 let Českého zahrádkářského svazu (ČZS).

další
Zadarmo „jitrnice“ nevypěstujete. Jak moc se (ne)vyplatí zahrádkaření

(6. 6. 2022) Rostoucí ceny potravin nutí lidi k zamyšlení, zda se nepustit do vlastní produkce zeleniny a ovoce. Úvahám o samozásobitelství „nahrávají“ také komplikace s přerušením dlouhých logistických řetězců či válečný konflikt na Ukrajině.

další
Nejlepší floristky a floristé z celé Moravy soutěžili v Prostějově

(2. 6. 2022) Šikovnost, fantazie a nadšení. Tradiční dostaveníčko nejlepších moravských floristů v podobě Zemského kola se v Prostějově konalo již pojedenácté v řadě. Pětatřicítka soutěžících se předvedla ve Společenském domě.

další
Zeleninová soběstačnost za tisíc korun. Češi znovuobjevili zahradní kolonie

Tajemník žďárské kolonie Otakar Šuhaj (vlevo) a předseda Milan Andrýsek mluví o tom, jak v posledních letech zájem o zahrádky masivně roste.

další
Přípravy veletrhu Zahrady Čech jsou v plném proudu

Již 46. ročník podzimního veletrhu Zahrada Čech v Litoměřicích se uskuteční od 9. do 14. září 2022. Celá akce se ponese v duchu oslav 200 let od založení Divadla Karla Hynka Máchy v Litoměřicích.

další