Výtvarná soutěž
Výtvarná soutěž je v Českém zahrádkářském svazu pořádána od roku 1993 a je tak druhou celostátní nejstarší soutěží. Má velký ohlas především ve všech typech škol, od mateřských, přes základní až po zvláštní školy. Výtvarnými pracemi děti každoročně doslova zavalují ústředí ČZS a hodnotící komise má vždy mnoho práce, protože zaslaná díla jsou velmi pěkná.
předchozí následujícíNa podzim roku 2008 vyhlásil Český zahrádkářský
svaz 16. ročník výtvarné soutěže pro děti na téma "Bylinky naší
zahrádky". Děti měly zaslat kresbu, výkres nebo polytechnickou práci, která by
demonstrovala vztah dětí k bylinkám.
Celkem se na ústředí ČZS sešlo 2300 prací.
Jejich vyhodnocení proběhlo v květnu 2009 pod odborným dohledem akademického
malíře Vladimíra Vošahlíka, ředitele Základní umělecké školy
Štítného, Praha 3. Celkový počet prací a zúčastněných soutěžících opět
dokázal velký zájem dětí o výtvarnou činnost a vztah k přírodě.
Výsledky výtvarné soutěže
|
||||
2009 |
||||
Kresba + Malba "A" |
||||
Pořadí | Poř.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 265. | MŠ Pastelka,Školní 25, Hustopeče | Viola Kopřivová | 604 |
2. | 243. | MŠ Motýlek, Broumovská 840, Liberec | Štěpánka Jahodová | 405 |
3. | 374. | MŠ Nová 611, Lišov | Natálie Barčáková | 201 |
4. | 276. | Výtv.kr.Zdeňka J.Kociána 2392 Kladno | Valerie Ševčuková | 103 |
5. | 369. | MŠ Nová 611, Lišov | Simona Hanzalová | 201 |
6. | 66. | MŠ Cerekvice n. Loučnou | Adélka Malochová | 509 |
7. | 371. | MŠ Nová 611, Lišov | Karolína Vránová | 201 |
8. | 85. | DDM Týniště n/ O.,MŠ Lipská 359 | Kamil Krištof | 507 |
9. | 137. | MŠ Bořetice | Petr Slezák | 604 |
10. | 67. | MŠ Cerekvice n. Loučnou | Sára Štolbová | 509 |
Kresba + Malba "B" |
||||
Pořadí | Poř.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 161. | ZUŠ Masarykovo nám. 57,Říčany | Aneta Malinová | 109 |
2. | 296. | ZŠ Horní Ředice 45,Dolní Ředice | Eva Malečková,Jedličková Michaela | 506 |
3. | 420. | ZŠ Záboří 105 | Adéla Krejčová | 207 |
4. | 253. | ZŠ Komenského 414,Čelákovice | Barbora Pavlů | 109 |
5. | 418. | ZŠ Záboří 105 | Štěpánka Tannbauserova | 207 |
6. | 426. | ZUŠ Komenského-Velké Popovice | Aranka Haškovcová | 109 |
7. | 284. | ZŠ Martínkovice | Jakub Šafář | 505 |
8. | 524. | ZUŠ Chomutov | Ondra Chloupek | 403 |
9. | 530. | ZUŠ Chomutov | Daniel Ciepluch | 403 |
10. | 166. | ZUŠ Masarykovo nám.57, Říčany | Monika Klabečková | 109 |
Kresba + Malba "C" |
||||
Pořadí | Poř.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 186. | Gymnázium Cyr.Met, Prostějov | Jan Kolářová | 609 |
2. | 357. | MŠ a ZŠ Ostrava Jubilejní | sl.Kuchařová | 707 |
3. | 296. | ZŠ Prosiměřice | Pavel Trochta | 613 |
4. | 185. | Gymnázium Cyr.Met, Prostějov | Klaudie Gottwaldová | 609 |
5. | 328. | ZUŠ Komenského 198,Velké Popovice | Anežka Dolejšová | 109 |
5 | 329. | ZUŠ Komenského 198,Velké Popovice | Karolína Oliveriusová | 109 |
6. | 233. | ZŠ Školní, Nepomuk | Radek Bečvářík | 305-jih |
7. | 180. | RG,ZŠ Studentská 2, Prostějov | Veronika Rajsiglová | 609 |
8. | 178. | RG,ZŠ Studentská 2, Prostějov | Lucie Douděrová | 609 |
9. | 161. | ZŠ nám.9.května 2,Velké Pavlovice | Zuzana Hiklová | 604 |
10. | 98. | ZŠ TGM,Komenského nám.61/6,Třebíč | Jana Kuthanová | 610 |
Kresba + Malba "Z" |
||||
Pořadí | Poř.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 114. | SZŠ Žamberk | Lenka Lesáková | 511 |
2. | 152. | Domov Petra,Mačkov 79,Blatná | Irena Haluzová | 207 |
3. | 123. | ZSŠ Pařížská, Kladno | Kristýna Jánská | 103 |
4. | 141. | ZŠ praktická,Mostní 2397, Zlín | Vladimír Řehořík | 605 |
5. | 139. | ZŠ praktická,Mostní, Zlín | Jan Pacek | 605 |
6. | 40. | ZŠP Masarykovo n.46 Heřmanův Městec | Darina Červeňáková | 503 |
7. | 76. | ZŠ MŠ PrŠ Herbenova, Břeclav | Jesika Danihelová | 604 |
8. | 95. | MŠ ZŠ PrŠ Štefánikova 2,Boskovice | Lucie Jenešová | 601 |
9. | 124. | ZŠP,ZSŠ Pařížská, Kladno | Michaela Krupková | 103 |
10. | 54. | ZŠ Nerudova 481,Říčany | Jakub Šenbauer | 109 |
Polytechnické práce "A" |
||||
Pořadí | Poř.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 87-94 | MŠ Fryčovice 451 | Kolektivní práce Vrabčáci | 702 |
2. | 4. | MŠ Zelený ráj,Mikulov | Kolektivní práce dětí 5-6 l. | 604 |
3. | 60. | MŠ Sibřina, Praha-východ | Majda Knapková | 109 |
3. | 61. | MŠ Sibřina, Praha-východ | Vládík Svoboda | 109 |
3. | 63. | MŠ Sibřina, Praha-východ | Johanka Filipová | 109 |
3. | 64. | MŠ Sibřina, Praha-východ | Adéla Šindelářová | 109 |
4. | 30. | ZŠ Fričova 104,Dobříš | Anna Běhalová | 111 |
5. | 146. | ZŠ Podharť,Máchova 884 ,Dvůr Králové | Nela Křivánková | 510 |
6. | 145. | MŠ Olgy Havlové,Kpt.Jaroše 581,Kadaň | Tereza Benešová, třída Berušky | 403 |
7. | 168 | ZŠ MŠ Kozojídky 77, okr.Hodonín | Helena Smetková | 606 |
8. | 143. | ZŠ MŠ bří Fričů,nám.9.května 68,Ondřejov | kolektivní práce | 109 |
9. | 72. | MŠ Otaslavice | Kolektivní práce Berušky | 609 |
10. | 10. | II. MŠ 17.listopadu, Litomyšl | Štěpán Dostál | 509 |
Polytechnické práce "B" |
||||
Pořadí | Poř.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 256. | Cyril.metod.gym.Komen.Prostějov | Kateřina Polcrová | 609 |
2. | 192. | ZŠ Podharť,Máchova ,D.Král. | Eliška Školníková | 510 |
2. | 194. | ZŠ Podharť,Máchova ,D.Král. | Markéta Holmanová | 510 |
2. | 195. | ZŠ Podharť,Máchova ,D.Král. | Barbora Hošková | 510 |
2. | 196. | ZŠ Podharť,Máchova ,D.Král. | Natálie Žabková | 510 |
3. | 75. | ZŠ Doloplazy, Olomouc | Barbora Brodecká,Gabriela Cenkerová | 705 |
4. | 11. | ZŠ ŠenovZO 739 34 Šenov | Natálie Střídová | 707 |
5. | 2. | ZŠ Deblín 664 75 | Žaneta Sobotková | 603 |
6. | 157. | ZŠ Husova 642, Kvasice | Klára Skácelová | 608 |
7. | 217. | ZŠ Fr.Krupky, Dobruška | Kateřina Krumnechtová | 507 |
8. | 177. | ZŠ A.Muchy,Václ.n.Letohrad | Klára Vlčková | 511 |
9. | 206. | ZŠ MŠ Hroznová Lhota | Lukáš Kutalík | 606 |
10. | 37. | ZŠ Za Mlýnem 1,Přerov | Lucie Charuzová, Simona Hanzlíková | 708 |
Polytechnické práce "C" |
||||
Pořadí | Poř.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 114. | Cyril.metod.gym.Komenského.Prostějov | Terezie Náglová | 609 |
2. | 46. | ZŠ TGM,Komenského,Třebíč | Nikola Kučerová | 610 |
3. | 72. | Gymnázium Cyr.Met, Prostějov | Lucie Grulichová | 609 |
4. | 98. | ZŠ Sušilova, Boskovice | Viky Naguyen | 601 |
5. | 146. | ZŠ Slovákova Boskovice | Tereza Dosoudilová | 601 |
6. | 27. | ZŠ Komenského, Studená | Renata Tarasová | 203 |
7. | 9. | ZŠ Týnská, Třebíč | Helena Gottfriedová | 610 |
7. | 10. | ZŠ Týnská, Třebíč | Nikola Sobotková | 610 |
7. | 11. | ZŠ Týnská, Třebíč | Monika Obršlíková | 610 |
8. | 23. | ZŠ Komenského, Studená | Kristýna Švandová | 203 |
9. | 125. | ZŠ Školská,Ševětín | G.Štěchová,M.Sobíšková,K.Štechová | 201 |
10. | 76. | ZUŠ Hronov | Kateřina Rydlová | 505 |
Polytechnické práce "Z" |
||||
Pořadí | Poř.č. | Škola | Jména | ÚS |
1. | 78. | ZSŠ Pařížská, Kladno | Jiřina Chaloupková | 103 |
2. | 56. | ZŠ Praktická Olešovice,Kamenice | Kliner,Vacek,Dufková | 109 |
3. | 94. | ZŠS Svatopluka Čecha-Strakonice | Jana Vitteková | 207 |
4. | 58. | ZŠ Praktická Olešovice,Kamenice | D.Koutecký,M.Medwedz,D.Rudolf | 109 |
5. | 19. | Denní stacionář,Betany,Boskovice | Společná práce 11-15r. | 601 |
6. | 72. | SZŠ Dobrovského nám.Rumburk | Kateřina Špičková | 402 |
7. | 57. | ZŠ Praktická Olešovice,Kamenice | M.Orešanský,D.Koutecký,F.Kliner | 109 |
8. | 77. | SZŠ Jiráskova-Polička | Marek Polák | 509 |
9. | 1. | ZŠ MŠ Chomutov,7.list. | Jan Bína | 403 |
9. | 2. | ZŠ MŠ Chomutov,7.list. | Patrik Nedvěd | 403 |
9. | 3. | ZŠ MŠ Chomutov,7.list. | Petra Mašková | 403 |
9. | 4. | ZŠ MŠ Chomutov,7.list. | Julie Pačajová | 403 |
9. | 5. | ZŠ MŠ Chomutov,7.list. | Lukáš Peti | 403 |
9. | 6. | ZŠ MŠ Chomutov,7.list. | Iveta Vorlíčková | 403 |
9. | 7. | ZŠ MŠ Chomutov,7.list. | Pavel Kondáš | 403 |
9. | 8. | ZŠ MŠ Chomutov,7.list. | Martin Fedák | 403 |
9. | 9. | ZŠ MŠ Chomutov,7.list. | Miroslav Illéš | 403 |
9. | 10. | ZŠ MŠ Chomutov,7.list. | Ladislav Beneš | 403 |
10. | 40. | ZŠ a PrŠ, Kutná Hora | Lucie Kalejová | 105 |
Všem soutěžícím děkujeme za účast.
zpětV hodnotící komisi zasedají jak členové odborné komice ČZS tak skuteční odborníci v oboru, v posledních letech většinou z řad pedagogů uměleckoprůmyslových škol, nebo grafici činní ve svém oboru.
Počet účastníků této soutěže také každoročně stoupá. O úrovni prací se mohou všichni přesvědčit na výstavách ČZS nebo v zahrádkářském muzeu v Hradci Králové.