Výtvarná soutěž
Výtvarná soutěž je v Českém zahrádkářském svazu pořádána od roku 1993 a je tak druhou celostátní nejstarší soutěží. Má velký ohlas především ve všech typech škol, od mateřských, přes základní až po zvláštní školy. Výtvarnými pracemi děti každoročně doslova zavalují ústředí ČZS a hodnotící komise má vždy mnoho práce, protože zaslaná díla jsou velmi pěkná.
předchozí následujícíOdborná komise 28. dubna vyhodnotila malby, kresby i polytechnické práce. Celkem do soutěže bylo zasláno přes 2 tisíce výtvarných děl a tak i po stránce prostorové bylo vyhodnocení velmi pracné.
Do soutěže byla přidána navíc skupina E - základní umělecké školy, která ale u polytechnických prací nebyla hodnocena.
Pořadí | Škola | Jména |
Kresba + Malba "A" | ||
1. | MŠ Komenského 539, Uherské Hradiště | Emma Hoffmannová, Ema Lagová, Viktorka Kotková, Sofie Píšťková |
2. | MŠ Větrná 11, Svitavy | Šarlota Valešová |
3. | MŠ Ringhofferova 437,251 68 Kamenice | Veronika Slabá, Ema Hrúziková, Jan Kučera |
4. | MŠ Nová 611, 373 72 Lišov | Barbora Černá, Klára Adamcová, Hana Nováková, Daniela Mráčková |
5. | MŠ Sukova 1047/4, 408 01 Rumburk | kolektivní práce |
6. | MŠ Moravská 404/14, 796 01 Prostějov | Lucie Tylová, Adéla Hanáková |
7. | MŠ Školní 199, 561 17 Dlouhá Třebová | Simona Kučírková,Nela Štanclová, Tomáš Pirkl |
8. | MŠ Spojovací 232, 503 21Stěžery | Veronika Tajchmanová, Johana Faltýnková, Tereza Nováková |
9. | MŠ Alešova 2451/1, 430 03 Chomutov | Apolena Vincencová, Kateřina Silágyi, Matěj Vincenc, Tea Kirschová |
10. | MŠ Dykova 2210, 440 01 Louny | Apolena Strnadelová, Viktorka Zajícová, Natálie Součková |
Kresba + Malba "B" | ||
1. | Cyrilometod.gymnázium, Komenského 17 PV | Ester Moravčíková |
2. | Cyrilometod.gymnázium, Komenského 17 PV | Noe Moravčíková |
3. | ZŠ Školní 264, 348 06 Přímda | Natálie Machová |
4. | ZŠ Palachova 2189/35, 591 01 Žďár n/S. | Michaela Novotná |
5. | ZŠ Kostelní 583, 347 01 Tachov | Aneta Gubaniová |
6. | ZŠ Holzova 1461/1, 628 00 Brno | Kamila Vajnrajchová |
7. | ZŠ Porubská 832, Ostrava Poruba | Oliver Vogl |
8. | ZŠ Osvobození 47, 391 37 Chotoviny | Ondřej Mráček |
9. | ZŠ Poděbradova 1027, 334 01 Přeštice | Zuzana Kroupová |
Kresba + Malba "C" | ||
1. | ZŠ Nezvěstice 69, 332 04 | Marie Kašparová, Pavlína Kepková, Dominika Cibulková, Petra Šujancová, Mihcal Tyml, |
1. | ZŠ Nezvěstice 69, 332 05 | David Neudörfl, Dominika Šimánková |
2. | Cyrilometod.gymnázium, Komenského 17 PV | Miriam Bukvová, Kristýna Kubíčková, Jana Jakůjová, Eliška Urbášková, Kateřina Kejíková |
2. | Cyrilometod.gymnázium, Komenského 17 PV | Michaela Dvořáčková, Šimon Latýn,Kateřina Burgetová, Barbora Dobešová |
3. | ZŠ Šrámkova 4, 747 05 Opava 5 | Jana Hopjanová |
3. | Tvořivý ráj, Pražská 376, 268 01 Hořovice | Natálie Fraitagová |
4. | ZŠ Březová 102, 687 67 Uherské Hradiště | Milan Budil |
5. | Gymnazium J.V.Jirsíka, Fr.Šrámka 23, ČB | Anna Timrová |
Kresba + Malba "D" | ||
1. | Sp.škola, Komenského 10, Prostějov | Eva Navrátilová |
2. | Sp.škola, Komenského 10, Prostějov | Jana Mihoková |
3. | ZŠP Vachkova 941,104 00 Praha 10 Kunratice | Tereza Petrželková |
4. | ZŠ S Do Nového 1131, Pardubice | Alena Vostrčilová |
5. | Sp.škola, Komenského 10, Prostějov | Roman Faltýnek |
Kresba + Malba "E" | ||
1. | ZUŠ Vl.Ambrose, Kravařova 14, 796 01 Prostějov | Adéla Navarová, Klára Michálková, Kateřina Volfová, Petra Cetkovská |
2. | ZUŠ Hrnčířská 117, 595 01 Velká Bíteš | Tereza Smejkalová |
3. | Tvořivý ráj, Pražská 376, 268 01 Hořovice | Natálie Fraitagová |
3. | ZUŠ Vl.Ambrose, Kravařova 14, 796 01 Prostějov | Linda Ambrožová |
4. | Výtv. kroužek Zdeňka, J.Kociána 2392, 272 01 Kladno II | Klára Doležílková |
5. | ZUŠ J.Zacha,Vašátkova 343, 250 88 Čelákovice | Štěpán Soulek |
6. | Výtv.kroužek Zdeňka, J.Kociána 2392, 272 01 Kladno II | Mikuláš Štěpán |
Polytechnické práce "A" | ||
1. | MŠ Fryčovice ,739 45 Fryčovice 451 | odd. "Delfínci" |
1. | MŠ Dobříš, Fričova 104, 263 01 Dobříš | Kolektivní práce |
2. | MŠ Mikulov, Hasánská 82 Břeclav | Karolína Šedivá, Anna Pazderová |
2. | MŠ Rumunská 1477, 250 88 Čelákovice | Matylda Zumrová, Adéla Vocetková, Julie Javorká, Aneta Šupová |
3. | MŠ Přístvní 333, Čelákovice | Kolektivní práce |
3. | MŠ Budovatelů 1229, Hlinsko | Šimon Vašek |
3. | MŠ,ZŠ P.Jilemnického 1995, Tachov | Kolektivní práce |
4. | MŠ Přístavní 333, Čelákovice | Laura Matiášiková |
5. | MŠ Mírová 19, Lověšice,750 02 Přerov | Martina Čechová |
Polytechnické práce "B" | ||
1. | ZŠ Zárečná 1540, 347 01 Tachov | Kolektivní práce "Ještěrky" |
2. | ZŠ Jungmannová 147, Hudlice | Eliška Zímová, Adéla Koudelová, Daniela Jíchová, Jakub Sklenář, Tereza Grünerová, Markéta Mechová |
3. | ZŠ Fr.Diepolta 1576, Rakovník | Kolektivní práce |
4. | ZŠ Masarykova, 696 32 Ždánice | Barbora Zálešáková, Karolína Uhírková, Martina Klimková |
5. | ŠD Janáčkova 42, 466 06 Jablonec n/Nisou | Antonín Hávek, Kateřina Ryšavá, Michaela Kotková |
6. | ZŠ Doloplazy 145, 783 56 Olomouc | Eliška Kratochvílová |
7. | ZŠ Nezvěstice, 332 04 Nezvěstice 69 | Kolektivní práce |
Polytechnické práce "C" | ||
1. | ZŠ Vrchlického 262/17, 460 01 Liberec | Anna Hanušová, Vendulka Kutílková, Veronika Čížová, Linda Janďurová |
1. | ZŠ Vrchlického 262/17, 460 01 Liberec | Vojtěch Vyšohlíd, Matyáš Rasl, Patrik Fejkl |
2. | ZŠ Vrchlického 262/17, 460 01 Liberec | Klára Hoffmannová |
3. | ZŠ Vrchlického 236, 281 51 Velký Osek | Kateřina Koudelová, Tereza Chvojková, Anita Masáková |
4. | ZŠ Vrchlického 236, 281 51 Velký Osek | Anna Košatová, Natálie Koldinská, Michaela Balašová, Marcela Jírová |
Polytechnické práce "D" | ||
1. | ZŠ,SŠ,MŠ Komenského 10, Prostějov | Kolektivní práce |
2. | ZŠ Praktická, Vachkova 941, 104 00 Praha 10 | David Miko, Laura Vitková, Jaroslav Putík |
3. | ZŠ Zelená 153, 552 03 Česká Skalice | Lucie Lejdarová, Anna Čepelová, Klára Ďurišová |
4. | ZŠ P.Jilemnického 1995, Tachov | Jan Javorský |
5. | ŹŠ SŠ Štefánikova 2, 680 01 Boskovice | Sandra Adlerová |
6. | ZŠ MŠ Spec.,Pařížská 2249, 272 01 Kladno | Kolektivní práce |
Polytech. práce "E" | ||
nebyly hodnoceny |
Galerie
V hodnotící komisi zasedají jak členové odborné komice ČZS tak skuteční odborníci v oboru, v posledních letech většinou z řad pedagogů uměleckoprůmyslových škol, nebo grafici činní ve svém oboru.
Počet účastníků této soutěže také každoročně stoupá. O úrovni prací se mohou všichni přesvědčit na výstavách ČZS nebo v zahrádkářském muzeu v Hradci Králové.