Výtvarná soutěž
Výtvarná soutěž je v Českém zahrádkářském svazu pořádána od roku 1993 a je tak druhou celostátní nejstarší soutěží. Má velký ohlas především ve všech typech škol, od mateřských, přes základní až po zvláštní školy. Výtvarnými pracemi děti každoročně doslova zavalují ústředí ČZS a hodnotící komise má vždy mnoho práce, protože zaslaná díla jsou velmi pěkná.
předchozí následující"Zahrádka pro všechny generace"
Děkujeme všem za obrovské množství zaslaných prací. Vyhodnocení soutěže 2018 proběhlo. Seznam vítězů je uveden v následujících tabulkách a zaslaná díla v galerii. Výsledné vítězné práce zveřejníme i ve Zpravodaji ČZS.
- Malba a kresba
- Polytechnické práce
Propozice soutěže byly:
- Malby, kresby a polytechnické práce zasílejte na Ústředí ČZS Rokycanova 15, 130 00 Praha 3
- nebo přes příslušné Územní sdružení ČZS nejpozději do konce února 2018 - Do soutěže bude přijato maximálně 5. prací v každé kategorii z jedné školy.
- Svá díla označte: názvem školy, třídou, kategorií, jménem autora, jeho datumem narození, e-mailem a telefonem.
- zasláním díla do soutěže dáváte souhlas s jeho nekomerčním využitím v rámci ČZS, zveřejněním na webu ČZS, v časopisu Zahrádkář, ve Zpravodaji ČZS a na výstavách pořádaných ČZS nebo s účastí ČZS.
Výsledné hodnocení
Kresba + Malba "A" | ||
Pořadí | Škola | Jména |
1. | MŠ Komenského 539, Uh.Hradiště | Terezka Šimíková |
2. | MŠ A.Krále 16, Prostějov | Viktoria Deka |
3. | MŠ Lišov, Nová 611, Lišov | Barborka Buman |
4. | MŠ Komenského 539, Uh.Hradiště | Anetka Chybíková |
5. | MŠ Školní 199, Dlouhá Třebová | Teodora Amálie Pirklová |
6. | MŠ Brožíkova 450, Polabiny IV., Pardubice | Nikola Štěpánková |
7. | MŠ U sluníčka, Chomutov | Kristýna Šťastná |
8. | MŠ Školní 485, Šitbořice | Natálie Němečková |
9. | MŠ Držovice | Veronika Vránová |
10. | MŠ Lišov, Nová 611, Lišov | Sebastian Hanzal |
Kresba + Malba "B" | ||
Pořadí | Škola | Jména |
1. | ZŠ Palachova 337, Brandýs n/L., St.Boleslav | Lukáš Tomíček |
2. | ZŠ Smržice, Prostějov | Mária Novotná |
3. | ZŠ Stěžery, Lipová 32, Stěžery | Jakub Uhlík |
4. | ZŠ a MŠ Chrášťany 68, Kněževes | Laura Šejnová |
5. | ZŠ Zárečná, Tachov | Klára Jílková |
6. | ZŠ Stěžery, Lipová 32, Stěžery | Veronika Dušková |
7. | ZŠ Dašice, Sadová 416, Dašice, ork.Pce | Amélie Svobodová |
8. | ZŠ Slovácká, Břeclav | Miriam Gomolová |
9. | ZŠ Topolná, 687 11 | Ema Sekaninová |
10. | ZŠ Majakovského 1, Prostějov | Lucie Marciánová |
Kresba + Malba "C" | ||
Pořadí | Škola | Jména |
1. | ZŠ Nábřeží 938, Hulín | Markéta Vávrová |
2. | ZŠ Gittussiho nám.153, Ronov n/Doubravou | Nikoleta Ciobanu |
3. | ZŠ Majakovského 1, Prostějov | Terezie Zábojová |
4. | ZŠ Nezvěstice, Nezvěstice 69 | Vojtěch Přibáň |
5. | ZŠ Nábřeží 938, Hulín | Lucie Spurná |
6. | ZŠ Školní 87, Velké Březno | Elena Filová |
7. | ZŠ Nám.9.května 8, Boskovice | Barbora Jakobů |
8. | ZŠ Dr.Horáka, Prostějov | Veronika Vymazalová |
9. | ZŠ Gittussiho nám.153, Ronov n/Doubravou | Lucie Bromová |
10. | ZŠ Černínská 296, Město Touškov | Erika Synková |
Kresba + Malba "D" | ||
Pořadí | Škola | Jména |
1. | SZŠ Donového 1131, Pardubice | Vasyl Dzhunan |
2. | SZŠ Herbenova 4, Břeclav | Pavel Daniel |
3. | SZŠ Komenského 10, Prostějov | Daniel Paták |
4. | SZŠ Donového 1131, Pardubice | Nikola Kalejová |
5. | Domov pro os.s postiž.Milíře 193, Tachov | Libor Wagner |
6. | DOZP Mačkov 79, 388 01 Mačkov | Kamila Nováková |
7. | SZŠ Jilemnického, Tachov | Markéta Zavalová |
Kresba + Malba "E" | ||
mladší | Škola | Jména |
1. | ZUŠ Vl.Ambrose, Kravářova 14, Prostějov | Klára Tesaříková |
2. | ZUŠ Vl.Ambrose, Kravářova 14, Prostějov | Sofie Kotupasová |
3. | ZUŠ Masarykovo nám.57, Říčany | Hana Šebestíková |
4. | ZUŠ Vl.Ambrose, Kravářova 14, Prostějov | Kateřina Slavotínková |
5. | ZUŠ Masarykovo nám.57, Říčany | Eliška Vlasáková |
starší | ||
1. | ZUŠ Vl.Ambrose, Kravářova 14, Prostějov | Filip Pekr |
2. | ZUŠ Masarykovo nám.57, Říčany | Erika Povinská |
3. | ZUŠ Lady, Husova 198, Velké Popovice | Ema Pavuštíková |
4. | ZUŠ Poděbradová 1027, Přeštice | Stela Peklová |
5. | ZUŠ Harmony, 252 46 Dolní Břežany | Lada Charvátová |
Polytechnické práce "A" | ||
Pořadí | Škola | Jména |
1. | MŠ Fryčovice 451, 739 45 | Kolektivní práce |
2. | MŠ Přístavní 333, Čelákovice | Kolektivní práce 4-7 let |
3. | MŠ Habáňská 82, Mikulov | Kolektivní práce 2 tř. |
4. | 4.MŠ Dobříš, Fryčova 104, Dobříš | Kolektivní práce 5-7 let |
5. | MŠ Krupkova 1411, Kostelec n/Orlicí | Kolektivní práce 6 let |
6. | ZŠ MŠ při nemocnici, Kochova 1185, Chomutov | Kolektivní práce 3-5 let |
7. | MŠ Koníček, Bulharská 119, Pardubice | Kolektivní práce 5-6 let |
8. | MŠ Liteň, V zámeckém parku 178, 267 27 | Kolektivní práce 5-6 let |
Polytechnické práce "B" | ||
Pořadí | Škola | Jména |
1. | ZŠ Kokonín, Janáčkova 42, Vrkoslavice | Michaela Kratzertová, Martina Beerová, Anežka Ryšavá, Karolína Slavíková, Markéta Staňková, Viktore Strádalová, Tadeáš Doležal |
2. | 28.ZŠ, Rodinná 39, Plzeň | Lucie Fišerová |
3. | 28.ZŠ, Rodinná 39, Plzeň | Lucie Buberlová, Nela Heřmanová |
4. | ZŠ Přílepy 108, Holešov | Eliška Uličníková, Amálie Poláková, Libuše Ostrčilová |
5. | 28.ZŠ, Rodinná 39, Plzeň | Prokop Žák |
6. | ZŠ Svratouch | Anežka Pešková |
7. | ZŠ Hudlice | Kateřina Bernerová, Kristýna Vydrová, Jan Rychtařík, Kateřina Nováková |
1. | ŠD Hornická 1325, Tachov | odd.Berušky |
2. | ZŠ Masarykova Dolní Roveň | keram.kroužek |
3. | ZŠ Masarykova Dolní Roveň | keram.kroužek |
4. | ZŠ MŠ Lučina, 739 39 | kolektivní práce šk.družiny |
5. | ZŠ MŠ Vrhaveč 72, Klatovy | kolektivní práce |
6. | ZŠ MŠ Albrechtice n/Vltavou 139, | kolektivní práce |
7. | ZŠ Ležáků, Poličská, Hlinsko | kolektivní práce |
Polytechnické práce "C" | ||
Pořadí | Škola | Jména |
1. | Gymnázium Gymnazijní 257, Uničov | kolektivní práce |
2. | ZŠ Vrchlického 262/17, Liberec | soubor -kolektivní práce |
3. | ZŠ Nezvěstice, 332 04 | kolektivní práce |
1. | ZŠ Vrchlického 262/17, Liberec | Tereza Černá |
2. | ZŠ Školská 322, Kladno | Žaneta Kotlíková |
Polytechnické práce "D" | ||
Pořadí | Škola | Jména |
1. | SŠ, ZŠ a MŠ Komenského 10 Tetín 7, Prostějov | kolektivní práce |
2. | ZŠ Opočenského 115, Dobruška | kolektivní práce |
3. | ZŠ MŠ P.Jilemnického, Tachov | kolektivní práce |
4. | 4.ZŠ Nerudova 481, Říčany | kolektivní práce |
5. | ZŠ, SŠ Vachkova 941, Uhříněves | kolektivní práce |
6. | ZŠ spec.Skupova 15, Plzeň | školní družina |
7. | ZŠ spec.Skupova 15, Plzeň | kolektivní práce |
8. | MŠ, ZŠ, PrŠ, Štěfánikova 2, Boskovice | kolektivní práce |
1. | Domov pro os.s postiž.Milíře 193, Tachov | Klára Dybová |
2. | MŠ, ZŠ, PrŠ, Štěfánikova 2, Boskovice | Petra Valentová |
3. | ZŠ MŠ P.Jilemnického, Tachov | Veronika Ondičová |
4. | ZŠ, SŠ Vachkova 941, Uhříněves, Praha 10 | Laura Vítková |
kolektiv | Polytechnické práce "E" | |
1. | ZUŠ Kostelní 428, Dobruška | kolektivní práce |
2. | ZUŠ Harmony, Dolní Břežany | Šárka Kapalová, Petra Vodičková |
3. | ZUŠ Moravská Třebová, M.Třebová | Lucie Jacklová, Yveta Hrubá, Nela Nastoupilová, Linda Nastoupilová |
4. | ZUŠ Harmony, Dolní Břežany | Eva Valoušková, Anna Bínová |
jednotl. | ||
1. | ZUŠ Harmony, Dolní Břežany | Lada Charvátová |
2. | DDM Sportcentrum Prostějov | Michaela Skyvová |
3. | ZUŠ Velká Bíteš, Hrnčířská 117 | Monika Havlišová |
4. | ZUŠ Harmony, Dolní Břežany | Marek Švirk |
5. | DDM Sportcentrum Prostějov | Kateřina Müllerová |
6. | ZUŠ Velká Bíteš, Hrnčířská 117 | Michaela Káňová |
7. | ZUŠ Harmony, Dolní Břežany | Kateřina Bartáková |
Vítězné práce v soutěži
V hodnotící komisi zasedají jak členové odborné komice ČZS tak skuteční odborníci v oboru, v posledních letech většinou z řad pedagogů uměleckoprůmyslových škol, nebo grafici činní ve svém oboru.
Počet účastníků této soutěže také každoročně stoupá. O úrovni prací se mohou všichni přesvědčit na výstavách ČZS nebo v zahrádkářském muzeu v Hradci Králové.