Volné zahrádky v Praze

O zahrádky na území Prahy je stále obrovský zájem a poptávka několikanásobně přesahuje nabídku.

V současné době doporučujeme při zájmu o zahrádku využít naši inzerci, kam vložíte svou představu o zahrádce. Vzhledem k značnému převisu poptávek, ale šancí mnoho není. ÚS Praha nyní nevede žádný seznam volných zahrádek, přesto pokud jsou nám volné zahrádky některou ZO nahlášeny, vložíme nabídku právě do uvedené inzerce.

Nedostatek zahrádek má spojitost se stávající přípravou Metropolitního plánu, který by měl respektovat potřebu Pražanů a nesměřovat volné plochy zeleně jen na parkové plochy, na kterých pěstební realizace občanů není možná. V případě zájmu o to kterým směrem se ubírá rozvoj města se můžete zúčastnit některé prezentace MP na Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy

V případě, že se sháněním zahrádky neuspějete můžete o stavu nabídky a poptávky napsat svou zkušenost na hainc@ipr.praha.eu. Pan Jaromír Hainc na své přednášce 22. 3. 2018 přislíbil, že se bude zahrádkovým osadám a jejich případnému začlenění do nového Metropolitního plánu věnovat, a že na ně určitě nezapomene. 


Celkem:
Dnes:
On line:
125346
57
3
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Přihlásit
Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Praha - město
Přetlucká 130, 100 00 Praha 10, č.zo: 800000, IČO: 00433161, tel. 720 970 264, mail: usczs.praha@seznam.cz
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.