hlavička

 

Pozvánka na CVV Břeclav -

Výstavy a příbuzné akce

Organizace Českého zahrádkářského svazu pořádají každoročně téměř 700 místních či regionálních výstav. Takto velké množství výstav se neobejde bez mnoha hodin obětavé práce členů ZO a ÚS na jejich přípravě, za kterou jim patří velké poděkování. Ústředí ČZS se podílí na velkých celostátních výstavách, kde soustřeďuje květiny a výpěstky od mnoha předních pěstitelů jak z řad členů Svazu tak i profesionálů.

Některá velká výstaviště tradičně poskytují členům ČZS zajímavé slevy na vstupném.

Velkému zájmu se těší i různá školení a instruktáže, které pořádají jednotlivé organizace ČZS. Také zahradnické firmy pořádají odborné a prezentační akce pro širokou zahrádkářskou veřejnost, které stojí za vaši pozornost.

Všechny výstavy a obdobné akce, které nám byly nahlášeny, najdete v následujícícm seznamu. Pokud zde hledaná výstava není uvedena, je možné že již skončila, nebo se nekoná každý rok, podívejte se proto do seznamu uplynulých výstav. Je možné, že o výstavě ještě nevíme, pak nám prosím podejte zprávu.

Výstavy pořádané v roce 2017

 

 

ZÁŘÍ - 2017

 

Zahrada východních Čech

Častolovice - výstavní areál
28.9.– 1.10.
logo

Pořadatelem je ZO ČZS Častolovice, ÚS ČZS Rychnov n.Kn. a městys Častolovice. Na ploše více jak 2500 m2 bude s motem radost-krása-užitek vystaveno veškeré ovoce a to perspektivní, současně pěstované a staré odrůdy. Z květin bude vystaveno: jiřiny, gladioly, lilie, begonie, africké fialky, chryzantémy, květiny okrasné listem. Dále návštěvníci uvidí kolekci bylinek, melounů, zeleniny včetně 12 druhů česneku, veliké aranžmá s tekoucí vodou, broušeným sklem, keramikou, a bonsajemi.  Stálá odborná poradna, soutěž o nejlépe naaranžovanou misku a doprovodný program bude zajištěn. Výstavy se také zúčastní chovatelé drobného zvířectva a okrasných ptáků, myslivci, kaktusáři a včelaři. Výstava bude otevřena od 09,00 hod. do 17,00 hod., v neděli do 16,00 hod. Parkovné bude zdarma. Bližší informace na tel. 721 311 719.

Bližší informace na www.zahradkari.com

Floria podzim 2017

Kroměříž výstaviště
28. 9. - 1. 10.
logo Tradiční podzimní prodejní výstava pro zahradníky a zahrádkáře.

Valašská zahrada 8. ročník

Rožnov pod Radhoštěm - Sport camp
28.9.-1.10.
logo Valašskou zahradu pro Vás připravuje realitní společnost Valašské nemovitosti. Akce se koná pravidelně na jaře a na podzim, v areálu Sport campu v Rožnově pod Radhoštěm. Na trzích se prezentují zahradníci a zahradnické firmy nejen místní, ale i z celé Moravy, Čech, Slovenska i Polska. Nakoupit u více než sta stánků můžete květiny, okrasné dřeviny, sadbu, cibuloviny, hnojiva, ochranné prostředky a také výrobky zručných řemeslníků, kteří nabízejí vše do domu a zahrady. Nechybí zde poradna pro zahrádkáře a babka bylinkářka. Připraven je i program pro děti a pro zahrádkáře poradna. Otevřeno 8-17 hod.

Světelská zahrádka

Světlá nad Sázavou
29.9.-1.10.
Již tradiční výstavu „Světelská zahrádka“ pořádá ve dnech 29.9.až 1.10.2017 ZO ČZS Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Kyticí - Kulturní zařízení Města Světlá nad Sázavou a Městem Světlá nad Sázavou, místními zahrádkáři, zahradníky, včelaři a firmami  RH plant s.r.o., Kaliště (Plantica) a Okrasné rostliny-Green planet s.r.o.,  Světlá nad Sázavou  v  Dělnickém domě na Náměstí Trčků z Lípy vedle kina.  Výstava je zaměřena na rezistentní odrůdy ovoce, zeleninu, květiny, brambory včetně nových odrůd, kaktusy, bonsaje, okrasné rostliny, včelařství  a další zahrádkářské zvláštnosti z regionu a blízkého okolí. Součástí výstavy je i drobný prodej přebytků zahrádkářů, prodej medu a výrobků včelařů, prodej kmínu a máku, dále prodej květin včetně pokojových, okrasných rostlin, cibulek tulipánů, narcisů  i výpěstků dovezených z ciziny včetně novinek a také poradenství pro zahrádkáře  a ostatní zájemce o tuto prospěšnou činnost. Vystavované exponáty je třeba doručit organizátorům nejpozději ve čtvrtek 28.9.2016 od 9 do 15 hodin do Dělnického domu. Vstupné dobrovolné.

Otevírací doba: v pátek 29.9. 2017 a v sobota 30. 9. 2017 od 9 do 17 hodin , neděle 1.10. 2017 od 9 do 15 hodin.

Ovocnářský den

Horní Bělá, Kulturní dům
30. 9.
ZO ČZS HORNÍ BĚLÁ pořádá v sobotu 30.září 2017 od  9.00 hod. v sále Kulturního domu v Horní Bělé již tradiční OVOCNÁŘSKÝ DEN.

Ing. Josef VAČKÁŘ – odborný instruktor ČZS zde bude přednášet na téma OCHRANA OVOCNÝCH STROMŮ a NOVINKY  V ŠLECHTĚNÍ OVOCNÝCH DRUHŮ.

Ovocnářský den tradičně doprovodí výstavka doporučovaných a perspektivních odrůd jabloní,hrušní i osvědčených odrůd révy vinné.  K zakoupení budou kromě odborných tiskovin od  naší ZO ČSZ i zahradnické stroje, např. sekačky, postřikovače, motorové stroje, pily a ruční nářadí.  
Vstupné - 30 Kč       
Srdečně zvou pořadatelé

Výstava ovoce a zeleniny

Žlutava na Zlínsku
30. 9.
logo ZO ČZS ve Žlutavě pořádá VÝSTAVU OVOCE A ZELENINY, která se uskuteční v sobotu 30. září 2O17 v místní sokolovně. 
PROGRAM:
 • 13.00 hodin - zahájení výstavy a žlutavského receptáře
 • 15.00 hodin - KOŠT SLIVOVICE A OVOCNÝCH DESTILÁTŮ
 • 18.30 hodin
  - vyhlášení výsledků 8. ročníku soutěže Rozkvetlá Žlutava,
  - vyhlášení výsledků degustace destilátů,
  - soutěže Jablko roku,
  - Zelenina roku a jiné.
 • 19.00 -  24.00 hodin – společenský večer se skupinou ESO, tah tomboly ve 20.30 hodin.
Součástí programu bude výstava výtvarných prací žáků ZŠ Žlutava. BOHATÁ TOMBOLA A OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO. Pro menší děti bude připraven dětský koutek.  
Vzorky pěstitelských destilátů, ovoce a zeleniny budou přebírány v pátek 29. září od 16 do 19 hodin v sokolovně. Srdečně zvou žlutavští zahrádkáři.

Okresní výstava ovoce a zeleniny

Koclířov, Kulturní dům
30.9.-1.10.
Výstava bude otevřena v uvedené dny od 9 do 17 hod. Základem budou výpěstky ovoce a zeleniny zahrádkářů cca 20 základních organizací okresu Svitavy, doplněné expozicemi ÚKZÚZ Lysice a dalších pěstitelských firem okresu i ostatních drobných pěstitelů, nezahrádkářů. Svými expozicemi se budou dále prezentovat včelaři, chovatelé, jezdecký oddíl a další složky obce Koclířov.
Obohacením je losování drobných cen, ochutnávka cukrářských výrobků zahrádkářek, expozice keramiky, výtvarné exponáty dětí místní školy.
Vstupné dobrovolné. Možnost drobného občerstvení.

Výstava ovoce, zeleniny a květin

Boršov nad Vltavou
30.9.-1.10.
logo Zveme vás na výstavu výpěstků našich zahrádkářů, především ovoce, zeleniny a podzimních květin. Výstavu pořádá ZO ČZS Boršov na Vltavou na Obecním úřadu.
K vidění bude nejen ovoce a krásné květiny, ale také obrazy. Na výstavě ochutnáte lahodné bylinné čaje připravené členkami naší ZO. Otevřeno v sobotu od 10 do 16 hodin a v neděli od 9 do 16 hodin.

Okresní zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny, Přerovské babí léto

Hustopeče n. Bečvou - zámek
30.9. - 1.10.
Okresní zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny - 23. ročník
Aranžérská soutěž SOU - Přerovské babí léto - 11. ročník

Součástí výstavy je
 • prodej ovocných stromků, 
 • prodej včelařských výrobků. 
 • Výstava je obohacena o exponáty Ornitologické stanice Přerov. 
 • Každoročně vystavují i myslivci, mykologové a včelaři. 
Vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno - prodej pecáků z pece ZO ČZS Hustopeče n./B. 
Můžete si také prohlédnout zámecké prostory.

Podzimní výstava ovoce, zeleniny, květin, bylin

Smržice - areál zahrádkářů
30.9.-2.10.
K vidění kromě ovoce, zeleniny a květin budou i jiné zajímavosti s možností nákupu. Svou expozicí se bude prezentovat i SEMO Smržice. Prohlédnete si zahradní techniku smržické prodejny 3+1 Řemeslo-zahrada. 
Posedět si můžete v naší " kavárničce " a ochutnat mošt z naší moštárny.
Otevřeno bude v sobotu 14-18 hodin, v neděli 10-17 hodin a v pondělí 8.30 - 11.30 - pro školy.
Vstupné je dobrovolné.
Výstavu pořádá ZO ČZS Smržice, pořadatelé - přít.A. Kristková, J. Smičková, A. Stančíková

 

 

ŘÍJEN - 2017

 

Výstava ovoce, zeleniny a květin

Lišov
1. 10.
ZO ČZS Lišov a pěstitelé z okolí pořádají v Schwarzenberském špitále (tř. 5. května) tradiční Výstavu ovoce, zeleniny a květin. Otevřeno 9-16 hod.

Okresní výstava ovoce, zeleniny, hroznů a okrasných rostlin

Uherské Hradiště, Reduta
1.-2. 10.
Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Uh. Hradiště a Klub kultury Uh. Hradiště pořádají ve dnech 1. a 2. října 2017 v prostorách Reduty v Uh. Hradišti okresní výstavu ovoce, zeleniny, hroznů a okrasných rostlin.
Výstava bude otevřena v neděli 1. října od 9,00 do 18,00 hodin, v pondělí 2. října od 8,00 do 14,00 hodin.
V neděli 1. října od 9,00 do 13.00 hod. bude zajištěna poradna rostlinolékaře.

Jahrada 2017

Trenčín
13.-14. 10.
logo

Výstaviště v Trenčíně vás opět zve na výstavu Jahrada, která je oslavou úrody, ovoce a kvalitních potravinářských produktů s ohledem na zahrádkářské potřeby.

Zemědělec - podzim 2017

Lysá nad Labem - výstaviště
5.-8. 10.
logo

Tradiční a nejnavštěvovanější prodejně – kontraktační výstava. Vše pro pěstitele a chovatele, prodej sadby brambor, ovocných stromků, okrasných rostlin, cibulovin, hlíznatých květin a další sortiment. Nářadí a mechanizace.
Souběžně se uskuteční výstava NÁŠ CHOV, prezentující chov hospodářských zvířat, technologie pro chov a veterinární pomůcky. Nejširšímu okruhu návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti se představí české zemědělství, zahradnictví, ale i drobné zahrádkaření.

Flora Olomouc - podzimní etapa (Hortikomplex)

Olomouc, výstaviště
5.-8. 10.
logo

Výstava ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.

Samostatná expozice ČZS a mezinárodní výstava ovoce Europom. 

Poradenská služba -pěstitelská i v ochraně rostlin, časopis Zahrádkář a další.

 

Podzimní zahradnické trhy
prodejní trhy květin, ovoce, zeleniny, okrasných a ovocných dřevin, drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb.

 

OLIMA
festival gastronomie a nápojů


Výstava ovoce a zeleniny

Praha 9, Újezd nad Lesy
6.-8. 10.
logo Pořádá ZO ČZS Květy Újezda - Újezd nad Lesy, Staroújezdská 495. Zahájení pro veřejnost v pátek od 14 hodin.
Otevřeno v pátek 14-18 hod. sobota 9-16 hod. a neděle 10-14 hodin. Uvidíte předeším výpěstky členů. Vstup zdarma.

Výstava ovoce a zeleniny

Praha, Újezd nad lesy
6.-8. 10.
Srdečně zveme naše členy, občany i přátele, k účasti i návštěvě tradiční podzimní výstavy letošních výpěstků (i nezdařilých pro poučení).  VÝSTAVA SE KONÁ v prostorách klubového „AREÁLU SNŮ“ – Staroújezdská 495, 150 m od křižovatky směrem na Koloděje.
Program:
pátek 6. 10. dopoledne 8-12 h. pro děti ze škol
pátek 6. 10.   od 14 – 17 hod. (pro veřejnost)
sobota 7. 10.  od 8 – 16 hod.
neděle 8. 10.  od 10 – 14 hod.

Výstava dětských prací
Ve spolupráci s místními školami bude na naší výstavě opět probíhat prezentace dětských výtvarných děl.

PŘÍJEM VÝPĚSTKŮ: čtvrtek 5. 10. od 14 – 17 hod. každý je vítán!

Barvy podzimu

Brno - Černá Pole
6.-9. 10.
Barvy podzimu v Botanické zahradě a arboretu Mendelovy univerzity v Brně. Akce se koná od 6. - 9. 10. 2017. Otevřeno denně od 9 - 18 hod. Výstava je spojena s prodejem rostlin Klubu skalničkářů v Brně. V průběhu výstavy je zpřístupněn orchidejový skleník. Vstup hlavním vchodem na třídě Gen. Píky i dolním vstupem z ulice Drobného (parkoviště u Boby). Více na www.mendelu.cz/arboretum

Festival řemesel a Jablečné slavnosti - 7. ročník

Strančice, areál minigolfu
7. 10.
 • Jablečný celodenní řemeslný trh
 • Atraktivní přehlídka fríských koní
 • Báječné divadélko pro děti
 • Lákavá dětská pěvecká a taneční vystoupení
 • Kreativní dětské workshopy
 • A tradiční ochutnávky jablečných odrůd se soutěží o nejlepší jablečný moučník
Oficiální webové stránky a info: www.rclodicka.eu, www.ricansko.eu, www.navlnachzs.cz
  Akce se nachází v těsné blízkosti vlakového nádraží, vzhledem k omezenému množství parkovacích přijeďte vlakem nebo autobusem.

  Oblastní výstava ovoce a zeleniny

  Moravská Třebová - prostory zámku
  7.-8. 10.

  Výstava bude otevřena v uvedené dny od 9 do 17 hod. Základem budou výpěstky ovoce, zelenina a květiny zahrádkářů z Moravské Třebové a okolních zahrádkářských organizací.
  Při zahájení vystoupí žáci hudební školy a bude spolu s odborem životního prostředí MěÚ Moravská Třebová vyhodnocena soutěž občanů "Rozkvetlé město".
  Na výstavě budou ke shlédnutí fotografie z historie a života členů ZO ČZS Moravská Třebová.
  Návštěvníci výstavy budou mít možnost drobného občerstvení.

  Mezinárodní výstava ovoce a zeleniny

  Zittau
  7.-8. 10.
  Společná mezinárodní výstava ovoce a zeleniny se uskuteční v Žitavě ve dnech 7. a 8. října 2017 v hotelu Volkhaus. Otevřeno 10,00 - 17,00 hodin
  Výstavu připravuje  a zajišťuje Territorialverband Zittau der Kleingärtner e.V. a Územní rada ČZS Liberec.
  Výstava se koná již po řadu let a jsou na ní vystavovány vzorky výpěstků ze všech oblastí Libereckého kraje a oblasti Žitavska.

  Výstava ovoce a zeleniny

  Tišnov, Základní škola, náměstí 28. října
  7.-9. 10.
  logo Společná výstava tišnovských zahrádkářů, včelařů a ZŠ Tišnov k 60. výročí ČZS. 
  Otevřeno 7. a 8. 10. pro veřejnost 9-17 hod. 9. 10. pro děti MŠ a ZŠ 8-12 hod.

  Výstava ovoce, zeleniny a včelařských výrobků a potřeb.

  Nové Hodějovice, Topolová 13, areál moštárny
  7.-10.10.
  Výstava ovoce, zeleniny, květin a včelařských potřeb a produktů. Na výstavě budou prezentovány výpěstky členů ZO a příznivců, dále včelařské vybavení a produkty, bude zajištěna odborná poradna, prodej zahrádkářských a včelařských produktů. 
  Otevřeno: So a Ne 14-17 hod. Po a ÚT 9-12, 14-17 hod.

  Podzim v zahradě, provázení po růžích

  Průhonice
  9.-10. 9.
  Průhonická botanická zahrada na Chotobuzi. 
  • Provázení po genofondových sbírkách botanické zahrady
  • Sraz na provázeni v 14.00 hodin
  Součást Průhonického parku (zvláštní vstupné se neplatí). Sraz na provázení u vstupu z Průhonického parku do Botanické zahrady (GPS 49.9942349,14.5635478).

  Jiřinkové dny

  Sloveč u Městce Králové - areál Zahradnictví DAHLIA
  9.-10. 9.

  Volná prohlídka výsadby celého námi nabízeného sortimentu jiřin ve více jak 300 odrůdách světového sortimentu s možností okamžitého objednání vybraných odrůd. Představení českých i zahraničních novinek roku 2017. Ukázka námi nabízeného sortimentu balkonových květin.

  Součástí jiřinkových dnů bude výstava :
  • begónií - BEGO-BOHEMIA Pardubice
  • mečíků - Jampílková Libuše, Jičín
  • bylinek a léčivých rostlin - Planta Naturalis, Markvartice u Sobotky
  • fuchsií - manželé Suchardovi, Prostředí Nová Ves u Lázní Bělohrad
  • masožravých rostlin - Kouba Michal, Praha-Petrovice
  • lilií - Lukon Glads, Koníček Jaroslav, Sadská
  • brambor – šlechtitelská spol. Europlant, Horní Počernice
  • bonsají - Bonsai centrum Libčany
  • čarověníků - Šíma, Sempra Veleliby s.r.o.
  • kaktusů - Drbohlav Ladislav, Popovice u jičína
  • klematisů - fa. PARKON, Kolín
  • plesových šatů - Jolana Hošková, Velké Výkleky
  • ukázka podzimních kytic - Zahradnická škola Kopidlno
  Prezentace firem :

  • AGRO BIO Opava -specialista na ochranu a výživu rostlin
  • VČELAŘSKÁ FARMA VELETOV u KOLÍNA - výstava a prodej širokého sortimentu medů a výrobků z medu.
  • AGRO CS Česká skalice - substráty a hnojiva

  HOBBY PODZIM

  České Budějovice - výstaviště
  12.-15. 10.
  logo Celostátní výstava pro kutily i profesionály. Zahrádkářská poradna zajišťována ÚS České Budějovice.
  Dům a zahrada, chovatelství, kutilství a ruční práce, sběratelství, interiéry, elektrospotřebiče, sportovní vyžití, sportovní vybavení, služby a potřeby pro seniory, oblečení a doplňky, esoterika.

  III. okresní výstava ovoce, zeleniny a květin

  Ústí nad Orlicí, Zahrádkářské středisko
  13.-15. 10.
  Výstavu pořádá Územní sdružení ČZS v Ústí nad Orlicí v Zahrádkářském středisku, Hřbitovní 218.
  Otevřeno bude od 9 do 17 hodin. Vstupné dobrovolné.

  III. okresní výstava ovoce, zeleniny a květin

  Ústí nad Orlicí, Zahrádkářské středisko
  13.-15. 10.
  Výstavu pořádá Územní sdružení ČZS v Ústí nad Orlicí v Zahrádkářském středisku, Hřbitovní 218.
  Otevřeno bude od 9 do 17 hodin. Vstupné dobrovolné.

  Zahrada Pošumaví X.

  Klatovy, Střední škola zemědělská a potravinářská
  13.-16. 10.
  Výstava se koná ve dnech 13. až 16. října 2017 sále Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech.
  Hlavní program výstavy: 
  13. 10. 2017 – pátek, otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin 
  • v 10:00 hod slavnostní zahájení výstavy s programem
  • v 15:00 hod slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže dětí „Naše zahrádka“ a soutěže o „Jablko roku“
  • V průběhu dne bude k dispozici odborný instruktor ČZS pan Ing. Josef Vačkář . Obor: Pomologie ovoce a otázky spojené s pěstováním nových odrůd ovoce
  • prodej ovoce, ochutnávka a prodej moravských vín, prodej upomínkových předmětu a další
  14. 10. 2017 – sobota, otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin
  • V průběhu dne bude k dispozici rostlinolékař pan Ing. Bořivoj Lhotský.
  • prodej ovoce, ochutnávka a prodej moravských vín, prodej upomínkových předmětu a další
  15. 10. 2017 – neděle, otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin
  • poradenská služba – př. Papež Antonín
  • prodej ovoce, ochutnávka a prodej moravských vín, prodej upomínkových předmětů a další
  16. 10. 2017 – pondělí, otevřeno od 9:00 do 16:00 hodin
  • poradenská služba – př. Miroslav Toman
  • tento den je vhodný pro děti a školní mládež  
  Výstava se uskuteční pod záštitou pana senátora Jana Látky a za finanční podpory Plzeňského kraje.

  Výstava ovoce, výpěstků a aranžerských prací

  České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská, Areál tělocvičny
  13.-17. 10.
  Výstava ovoce, zeleniny a květin - výpěstky členů ČZS a aranžerské práce žáků a zaměstnanců školy a instruktorů ÚS ČZS České Budějovice. Poradenská služba po celou dobu zajištěna. Otevřeno 9-17 hodin


  Výstava ovoce, zeleniny a květin

  Kdyně, Muzeum Příhraničí
  13.-21.10.
  Pořádá ZO ČSZ Kdyně ve spolupráci s Městem Kdyně.
  Vystaveny budou výpěstky ovoce, zeleniny a květin členů ZO v interiérech bývalé hospodářské usedlosti, nacházející se v areálu muzea. Vstupné dobrovolné, otevřeno od 9.00 do 17.00 hod. každý den (včetně víkendu).

  Chotovinský podzimní trh

  Chotoviny u Tábora - kulturní dům a přilehlé prostranství
  14.-15. 10.
  ZO ČZS Chotoviny ve spolupráci s obcí Chotoviny pořádá ve dnech 14.-15.10.2017 podzimní výstavu s názvem Chotovinský podzimní trh.
  Ke zhlédnutí a k prodeji bude široký sortiment pokojových květin, chryzantém, dušičkových vazeb. Dále zde budou ovocné keře a ovocné stromky, jehličnany, okrasné keře, ovoce a zelenina na uskladnění, semena slunečnice, prosa, travních směsí,…
  Současně je zde možnost zakoupení výrobků z chráněné dílny  Rolničky Soběslav a dalších produktů z doprovodného sortimentu.

  Otevřeno: So  9 – 17, Ne 9 – 14  
  Vstupné: dospělí 25,-Kč, děti + ZTP 10,-Kč
  Občerstvení v areálu výstavy zajištěno.

  Podzimní výstava

  Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
  14.-15. 10.
  ZO ČZS Křenovice pořádá Podzimní výstavu.
  Vystavovat se budou výpěstky občanů. Hodnotit budou návštěvníci a nejlepší výpěstek nebo expozice bude odměněn celoročním předplatným časopisu Zahrádkář.
  V rámci výstavy se koná i výstava Šikovné ruce. Zahrádkáři v době nepohody neskládají ruce v klín a zabaví se různými rukodělnými pracemi. Vyrábějí moc pěkné věci, některé i k prodeji.
  Pro dětské návštěvníky je připravena výtvarná dílnička.
  Otevřeno: 14.10.od 9:00 - 17:00 hod. 15.10.od 8:30 - 17:00 hod. Vstupné dobrovolné 

  Výstava chryzantém, ovoce a zeleniny

  Žumberk u Nových Hradů
  14.-15. 10.

  Specializovaná základní organizace ČZS Chryzantéma pořádá výstavu chryzantém, ovoce a zeleniny, suché vazby. Umístění výstavy je v atraktivním prostředí středověké tvrze Žumberk s krásným výhledem na Novohradské Hory. Otevřeno od 9 do 16 hod. Poradenská služba během výstavy zajištěna.
   

  Podzimní výstava

  Telč
  20.-22. 10.
  logo

  Výstava ovoce, zeleniny a květin. Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod. Pro školy Pá 8-12 hod.

  Prodejní výstava s možností zakoupení výpěstků členů, podzimních a dušičkových dekorací, medu a různých výrobků našich členů a přátel.

  Součástí výstavy ovoce a zeleniny je soutěž o nejhezčí exponát.

  Tradiční 32. ivančická výstava chryzantém

  Ivančice, vestibul kina RÉNA
  20.-22. 10.
  logo

  CHRYZANTÉMA JIŽNÍ MORAVA zve všechny příznivce na 32. tradiční výstavu chryzantém, která se uskuteční ve vestibulu kina RÉNA (vedle kostela) v Ivančicích.

  Budou vystaveny výpěstky členů SZO, ukázka dovezených květů tradičně naaranžovaných k různým příležitostem. Na výstavě lze získat informace o pěstování chryzantém.

  Otevřeno od 9.00 do 17.00 hod.


  Oblastní výstava ovoce a zeleniny

  Třebíč, Dům zahrádkářů,
  20.-23. 10.
  Pořádá ÚS Třebíč. 30. výstava ovoce, zeleniny, chryzantém, bonsají - výpěstků zahrádkářů Třebíčska.
  Otevřeno - pá 13-17, so, ne 9 -17, po 8-13 hod.

  Výstava ovoce, zeleniny a květin

  Domažlice, Městské kulturní středisko
  21.-22. 10.
  Výstava bude za účasti zahrádkářů z Německa. Předpokládá se prodej různého zboží pozvanými prodejci, případně tombola. Otevřeno v sobotu 9-17 hodin, v neděli 9-16 hodin. Výstava se koná u příležitosti 60 let ČZS.

  Exotika 2017

  Lysá nad Labem - výstaviště
  26.-30. 10.
  logo

  Celostátní výstava nejen exotického ptactva pořádaná společně s chovatelskými organizacemi. Spodní výstavní halu obsadí bažanti, vodní ptáci, holoubci a dvě velké expozice akvaristiky, přízemí pak nebodované exotické ptactvo, prezentovat se zde budou i pěstitelé květin a rostlin, a teraristé. V prvním patře pak proběhnou otevřené bodované výstavy exotických ptáků s názvem Ptačí svět a velký trh exotických zvířat a rostlin.

  !!! NA VÝSTAVU JE ZÁKAZ VSTUPU SE PSY !!!

  XXIX. hlinecká výstava chryzantém

  Hlinsko - Multifunkční centrum
  27.-29.10.
  logo Výstavu pořádá Klub chryzantéma Hlinsko. Na výstavě budou prezentovány výpěstky - chryzantém - členů klubu. Výstava bude zahájena 27.10. v 9 hod. a bude pokračovat do 17 hod. 28.10. se uskuteční od 9 -17 hod. 29.10. od 9 -14 hod a po 14 hodině bude výprodej květin. Součásti výstavy je výstava obrazů malíře vysočiny p. Pavla Chmelíka, obrazy lze zakoupit.

  Výstava ovoce, zeleniny, květin a zahrádkářských výpěstků.

  Svatý Jan nad Malší - Sál restaurace u kostela
  28.-29. 10.
  Výstava výpěstků ovoce zeleniny a květin - základní organizace ČZS Svatý Ján nad Malší. Odborná poradna, zajímavý doprovodný program. Otevřeno 13-17 hod.

  Barvy podzimu

  Šlapanice u Brna, Orlovna (naproti kostela)
  28.-29. 10.
  logo ZO ČZS Šlapanice pořádá dne 28. a 29. 10. 2017 tradiční podzimní výstavu Barvy podzimu. Výstava je zaměřena zejména na chryzantémy, ovoce, zeleninu a netradiční výpěstky z našich zahrad. Výstava se koná na orlovně vždy od 8 do 18 hodin. Vstupné dobrovolné.

   

   

  LISTOPAD - 2017

   

  Vánoční výstava

  Holýšov, kulturní dům
  25. 11.

  Adventní věnce k prodeji, vánoční dekorace, vína, sýry, ovoce na uskladnění, výstava betlémů, vánoční zboží, svařák na zahřátí. Otevřeno od 9 do 17 hodin.
  Kulturní dům se nachází v sídlišti ve východní části města (viz mapy.cz).

  Vánoce ve Frýdlantu nad Ostravicí

  Frýdlant nad Ostravicí
  25.-26. 11.

  Zahrádkáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádají tradiční předvánoční výstavu. Výstava je prodejní a koná se v Domě zahrádkářů ve Frýdlantu n. O. ve dnech 25. -26. listopadu 2017, v sobotu a neděli od 9. do 18. hod.
  K vidění budou jako obvykle betlémy se spoustou námětů jak si připravit pokojné svátky.
  K prodeji budou adventní vazby, keramika a cukroví, vánoční ozdoby a svíčky.
  Jako vždy Vás čeká tradiční domácí občerstvení.

   

   

  PROSINEC - 2017

   

  Vánoční výstava

  Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
  9.-10. 12.
  ZO ČZS Křenovice pořádá Vánoční výstavu se soutěží žáků místní školy "Šikovné ruce".
  Vystavují se vánoční dekorace a pečení. Návštěvníci opět mají možnost hlasovat o nejlepším.
  Výtvarná dílnička nejen pro děti je připravena. Výstava probíhá v příjemné adventní atmosféře.
  Otevřeno: 9.12. od 9:00 hod.- 17:00 hod. 10.12. od 8:30 hod.- 17:00 hod.
  Vstupné dobrovolné Malé občerstvení k zakoupení.


  Vánoční výstava SOŠ Rudolfovská

  České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská
  14.-15. 12.

  Vánoční a dekorativní vazby květin,  aranžérské práce žáků, výstava v areálu tělocvičny. Otevřeno 9-15 hod. 

  Vánoční výstava

  Telč - Dům zahrádkářů
  15.-17. 12.
  logo

  Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod. Pro školy Pá 8-12 hod.

  Domácí vánočky, mazance, perníčky, sušené ovoce, vánoční mošty a jiné vánoční poživatiny.

  Různé vánoční dekorace, svícny ozdoby a mnoho dalšího.

  Uvedený seznam berte jen jako orientační, uvedené termíny se mohou bez našeho vědomí změnit.

  Celkem:
  Dnes:
  On line:
  3360530
  825
  9
  Nahoru
  © 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
  Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
  Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv. Přihlásit