Zajímavosti

Co se dá na zahradě udělat a jak, nebo-li mix zajimavostí.

  

Vypěstujte si ředkvičky v kartonu od vajec. Získáte bohatou úrodu, o kterou se nemusíte téměř starat

 

    Pořád to stíháte. Vysaďte si ředkvičky, které můžete sklízet už za pár týdnů. Navíc pro vás máme tip, jak získat bohatou úrodu, o kterou se nemusíte prakticky vůbec starat. Potřebujete jen karton od vajec.

 

   Není nad čerstvý salát z ředkviček. Tyto barevné, štiplavé kuličky patří mezi nejvděčnější kořenovou zeleninu. Na rozdíl od mrkve, petržele, celeru a dalších druhů nabídnou sklizeň v rekordním čase. Můžete je mít už měsíc po vysetí a za optimálních podmínek dokonce za tři týdny. Nemusíte čekat, až dorostou a budou co největší.           Nejlepší chuť naopak mají, dokud nepřerostou a nezačnou dřevnatět, praskat a houbovatět. Ředkvičky nejsou náročné na prostor a snadno vypěstujete jejich dostatečné množství, abyste mohli sklízet dle chuti.                                         

 Místo vajec ředkvičky

      Nečeká vás žádné vytrhávání plevele ani mulčování. Odpadne vám starost o správnou vzdálenost výsadby, jakékoliv přesazování nebo pikýrování (přesazování mladých saze nic). Prostě ředkvičky jen zasadíte a pak čekáte na to, až vyrostou. A pomůže vám k tomu karton od vajec.

 Položit a zasít

      Je to hrozně jednoduché a zvládnou to i děti. Vezměte kartony od vajec, do spodní části udělejte otvory. Kartony položte na záhonek, dejte do nich trochu zeminy a do ní zasaďte semínka ředkviček. A máte hotovo. Nezapomeňte hlavně na to, že ředkvičky mají rády vodu, proto, pokud nebude počasí bohaté na srážky, pravidelně jim dopřejte zálivku.

 Věděli jste, že 

     Ředkvička je velikým pomocníkem pro půdu na vaší zahradě. Nejen, že pomáhá zvýšit úrodnost půdy, ale dodává jí i živiny, zhutňuje ji a během zimy zabraňuje erozi půdy.

 Tip na závěr

      V kartonech nemusíte pěstovat jen ředkvičky. Stejně tak si podobným způsobem můžete vypěstovat třeba salát nebo cibuloviny.

  

    Praktická recyklace obalů od vajec. Využijete je                         v lednici, na stěně i na stole

 

 Obaly od vajec většina z nás po použití vyhodí. To je ale velká chyba, jelikož najdou celou řadu dalších a velmi praktických i zajímavých využití. Podívejte se společně s námi na ty, které lze označit jako ty nejzajímavější.

              Polička do lednice

 Rozstřihněte klasický obal od vajec a položte ho třeba do dvířek vaší lednice. V tu chvíli dostáváte praktickou poličku, do které snadno umístíte třeba lahvičky od hořčice, kečupu, popřípadě od jakýchkoliv jiných omáček.

 

           Obraz na stěnu

 Jsou vaše zdi prázdné, a tak hledáte vhodný a také zajímavý obraz? Pokud ano, obaly od vajec vám mohou pomoci. Stačí trocha barvy, rám a vytvoříte si velmi originální plastiku, která přitáhne pozornost.

 

        Krabičky na cukroví

 Chcete ho přepravit, ale bojíte se, aby se pro svou křehkost nepoškodilo? Není nutné zoufat, jelikož když využijete obal od vajec jako přepravní krabičku, budou vaše cukrovinky v dokonalém bezpečí.

 

      Miska na ovoce

 Chcete dát na stůl ovoce, ať už na jídlo, nebo pro dekoraci? Tak k tomu využijte obal od vajec. stačí přes něho přehodit jakoukoliv textilii, ovoce narovnat a je hotovo. Ideální, když nemáte žádnou volbou misku.

 

     Pouzdro na šití

 Jehelníček, jehly, nitě, špendlíky, krejčovský metr a mnoho dalších věcí lze skladovat bezpečně a také přehledně na jednom místě. A to v úplně obyčejném obalu, ve které byla dříve koupená vajíčka. Ten následně uklidíte třeba do skříňky.

 

      Svíčky

 Tady budete potřebovat nejenom obal na vejce, ale i vajíčka. Tedy lépe řečeno jejich skořápky. Stačí do nich dát knot, ten zalít voskem a je hotovo. Nádherné svíčky, které lze zapálit přímo v platu.

 

         Držák na lízátka

 Tvoříte si domácí cukrovinky, jako jsou lízátka? Pokud ano, už nemusíte hledat místo kam je zapíchnete, aby zatvrdla. Stačí jejich tyčky snadno zapíchnout do obalu na vejce, a to z druhé strany. Jednoduché a praktické.

 

 

 

Plato od vajec jako podpalovač

 

          Doba grilování sice nastane až za několik měsíců, ale už nyní je dobré znát zajímavé fígle, které vám ušetří čas a jistě ohromí i vaše hosty. Pokud jste milovníky klasiky, kterou je grilování výhradně na dřevěném uhlí, často jistě řešíte jedno dilema. Jak gril co nejlépe a nejrychleji zapálit?

                   Běžné postupy zná každý

              Jaké jsou běžné postupy vedoucí k zapálení grilu, to zná asi každý. Jedná se o standardní využití novin, o využití malých dřevěných třísek, nebo i různých tuhých, popřípadě tekutých podpalovačů. Co se naopak nedoporučuje, to je třeba benzín. Jak pro nebezpečnost, tak proto, že bude následně cítit v grilovaném jídle.

                                 Jděte na to chytře

              My vám ukážeme ještě jednu zajímavou metodu, která vás rozhodně ohromí svou celkovou jednoduchostí, ale i tím, že je v podstatě stoprocentně funkční. Nebude třeba shánět staré noviny, ani nebude potřeba ze dřeva sekat třísky. To, co budete potřebovat je jenom dřevěné uhlí, popřípadě brikety. Podle toho, čemu dáváte přednost.

                             Vezměte plato od vajec

                  Tou pomůckou, které budete potřebovat, je obyčejné plato od vajec. To, do kterého se vajíčka klasicky ukládají. Obvykle končí v koši, ale vy ho můžete využít mnohem praktičtěji, při zapálení grilu. Podle jeho velikosti můžete zvolit i to správné. Na malé grily postačí plato na 6 vajec, na větší na 10 vajec a na ty opravdu velké je tu plato na 30 vajec.

                         Postupujte podle návodu

                  Ten není nikterak složitý. Základem je využít dané prostory pro vejce k tomu, abyste do nich dali buď trochu dřevěného uhlí, nebo briket. V takovém případě postačí, když bude v každém místě jedna. Potom plato zavřete, položte přímo do grilu a pomocí zapalovače zapalte okraj daného plata. Dále už nemusíte dělat vůbec nic. Plato se rozhoří a tím podpálí i brikety nebo uhlí. potom přisypete další, chvíli počkáte a již můžete grilovat.