Warning: include(../_panely/tiskova_hlavicka.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25

Warning: include(../_panely/tiskova_hlavicka.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25

Warning: include() [function.include]: Failed opening '../_panely/tiskova_hlavicka.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/98526/virtual') in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25
obr
Svou podporu zákonu premiér poznamenal i do návštěvní knihy na výstavě.

Zahrádkářský zákon bude ?

Že jsme jedna z posledních zemí v Evropě, která nemá zahrádkaření zakotveno v zákonech, ví už nyní i pan premiér Andrej Babiš, který při své návštěvě zahrádkářské výstavy v Častolovicích opakovaně přislíbil plnou podporu tomuto zákonu. To že náš zákon provázela smůla, kdy byl nejprve zcela odmítnut, v druhé verzi nepodepsán prezidentem Klausem, vědí díky Zpravodaji snad všichni aktivní zahrádkáři. Nyní se Ústředí s týmem právníků vybavilo znalostmi z minulých nezdarů a připravilo zákon, který by konečně díky podpoře ANO mohl postavit zahrádkaření na úroveň obdobnou jako v Rakousku, Německu, Polsku, Slovensku a další většině Evropských států.
   Na zahrádkářské výstavě v Častolovicích přivítal premiéra předseda Územního sdružení ČZS Rychnov nad Kněžnou přítel Josef Helmich, který je již dlouhá léta jejím patronem a hlavním realizátorem a právě jemu a jeho kolektivu vděčí výstava za skvělé jméno, které si za roky své existence mezi výstavami vydobyla.

O zahrádkářském zákonu jsme jednali s premiérem i na výstavě Natura Viva v Lysé nad Labem.
Mezinárodní výstava Natura Viva je jedinečnou odbornou akcí svého druhu, která každoročně na výstaviště v Lysé nad Labem přiláká všechny milovníky přírody. Přes 170 vystavovatelů aktivních v oblasti myslivosti, rybářství, včelařství, chovatelství a péče o krajinu ve svých expozicích návštěvníkům představilo řadu novinek a seznámilo je se svou činností.
   Letošního ročníku se po malé odmlce účastnil i Český zahrádkářský svaz. Svým stylovým stánkem zaujal nejen návštěvníky, kterých zde za čtyři výstavní dny prošlo kolem padesáti tisíc, ale i přední politiky naší domácí scény. 
obr
Předseda ČZS při jednání s premiérem Andrejem Babišem o podpoře zahrádkářského zákona.
   Předseda ČZS, Stanislav Kozlík, v průběhu výstavy přivítal v naší expozici premiéra Andreje Babiše, europoslankyni Ditu Charanzovou a také řadu dalších poslanců a zástupců ministerstev, se kterými v příjemné neformální atmosféře diskutovali nejen o možnostech podpory zahrádkářského hnutí, ale i o podpoře snahy vytvořit legislativní podmínky pro provozování zahrádkářské činnosti v podobě zahrádkářského zákona.
Další novinky - - - >
 
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.