Osadní řád ZO ČZS Zlatá růže

Osadní řád schválený na výroční členské schůzi 13.3. 2019

OSADNÍ ŘÁD

 

ZAHRÁDKOVÉ OSADY ZLATÁ RŮŽE -  ZO ČZS č.502066 IČO:68244622

I.        Vymezení zahrádkové osady a společných zařízení

I.1.Zahrádková osada Zlatá růže ZO ČZS – jako oplocený soubor zahrádek, společných prostor a zařízení byla zřízena na základě:

Územního rozhodnutí č.846 z června 1968 a č. 905 vydaného dne 28.2.1969 Útvarem hlavního architekta Měst NV v Hradci Králové č.j. ÚHA/985/68/Či v katastrálním území Nový Hradec Králové na pozemcích ve vlastnictví státu a v souladu s platným územním plánem města Hradec Králové.

Ucelený (oplocený) soubor zahrádek je na pozemcích uvedených v listu vlastnictví číslo 26559 (společné plochy ,podíl 1/147) a jednotlivé pozemky a stavby zahradních chat vlastníků o celkové ploše 75 442 m².

Pozemky pod parc.č.

p.č.:913/1       -    1 090 m² -  ochranné pásmo plot-hrana vodoteče, východní část,

p.č. 913/2       -       451 m² -  výkup plochy – posunutí plotu severní část osady-cesta,

p.č. 915/1       -    7 139 m²-  společné komunikace osady-zatravněné,

p.č. 915/2       -    2 713 m² -  asfaltová komunikace osady,

p.č. 915/3       -    1 056 m² -  asfaltové parkoviště osady,

p.č. 909/8       -       285 m² -  cesta – jižní část osady,

p.č. 909/9       -       219 m² -  vodoteč – jižní část osady,

p.č. 915/104   -       770 m² -  společná plocha u sociálního zařízení osady,

p.č. 915/146   -           2 m² -  vyrovnávací klín – severní část u plotu,

st.č. 2693       -       138 m² -  plocha pod sociální budovou a sklady,

st.č. 2697       -         19 m² -  plocha pod včelínem a

st.č. 2698       -         23 m² -  plocha pod vodárnou

 

jsou v podílovém vlastnictví každý 1/147 z celkových ploch pozemků o celkové

výměře 13 905 m². a slouží ke společnému užívání všech 147 vlastníků-členů ČZS.

Udržování těchto pozemků zabezpečuje výbor osady (správa osady).

 

I.2. Ke společnému užívání členů(vlastníků) zahrádkové osady dále náleží

a)  Oplocení osady do ocelových sloupků v celkové délce:1230 m,

b)  vodárna s technologickým vybavením, určeným k čerpání vody ze studní včetně  podzemních rozvodů vody(plast),revizní šachty s uzávěry a rozvody ke stojanům  vlastníků jednotlivých parcel (předáno k trvalému užívání),

c)  2 kopané studny- užívání povoleno do r.2030                                                            

d)  včelín – smlouva o pronájmu,

e)  soc.budova (WC,spol. místnost kuchyňka a 2 místnosti – sklady), pergola pro pořádání akcí

f)   vnitřní rozvody el. energie (podzemní vedení) od zděných rozvodnic,

g)  společná zařízení před soc. budovou (gril, lavice, stoly, houpačka, obrubníky, dlažby.

h)  přemostění vodoteče p.č. 909/9,

i)  2 hlavní vstupní brány do osady a 4 malé vstupní branky,

j)  malotraktor a motorová sekačka a další zařízení uvedené v inventurní knize osady (inventurní soupisce).

Všechna tato společná zařízení  a stavby jsou  nedělitelná a tvoří nerozlučné jmění zahrádkářů osady Zlatá růže, při ZO ČZS.

I.3. Prodej půdy zahrádkářům do jejich vlastnictví byl uskutečněn na základě zákona č.95/99 Sb. samostatnými kupními smlouvami mezi Pozemkovým fondem ČR a jednotlivými nabyvateli – členy ČZS osady Zlatá růže.

I.4. Mezi jednotlivými nabyvateli a osadou Zlatá růže byla uzavřena smlouva (únor 2004), ve které se nabyvatel zavazuje uznávat a respektovat práva a povinnosti člena ČZS, plynoucí ze Stanov ČZS, Osadního řádu ČZS Zlatá růže a z přijatých usnesení výročních členských schůzí.

I.5.Z účelových příspěvků členů ČZS jsou hrazeny náklady na pořízení, údržbu, udržování společných ploch a další služby, sloužících všem členům osady.

Pozemek v podílovém vlastnictví, určený k podnájmu, hradí uživatel na základě podnájemní smlouvy.

II.    Správa osady

Zahrádková osada je organickou součástí základní organizace Zlatá růže ČZS, při které byla zřízena.

II.1       Orgány základní organizace ČZS (dále jen ZO) jsou:

a)  členská schůze členů ČZS a vlastníků jednotlivých parcel,

b)  5- členný výbor osady a

c)  3- členná revizní komise.

ZO ČZS se řídí schválenými Stanovami českého zahrádkářského svazu, Jednacím a volebním řádem svazu, Osadním řádem Zlaté růže, Smlouvou o správě, provozu, údržbě a obnově a úhradách užívání společných zařízení v osadě Zlatá růže a uzavřenou smlouvou mezi vlastníky společných pozemků a základní organizaci ČZS.

II.2       Zahrádkovou osadu spravuje 5 -členný výbor osady je zvolen spolu s 3- člennou revizní komisi volen na dobu 5-ti let.

II.3       Výbor osady zejména:

a)  spravuje a udržuje provozuschopnost společných zařízení a staveb,

b)  navrhuje na výroční členské schůzi návrh činnosti a rozpočet ZO na běžný rok a předkládá zprávu o finančním hospodaření v předešlém roce k odsouhlasení členské schůzi,

c)  dohlíží nad dodržováním osadního řádu, projednává žádosti, stížnosti, návrhy na změny v osadním řádu, porušování osadního řádu,

d)  spolupracuje s příslušnými správními odbory města Hradce Králové, inspekci životního prostředí , finančním úřadem a územní radou ČZS. Při jednáních s těmito orgány zastupuje zvolený předseda výbor osady jako statutární zástupce organizace,

e)  zabezpečuje informovanost zahrádkářů na členské schůzi, ve vývěsních tabulích, osobně nebo jiným obvyklým způsobem,

f)  kontroluje výstavbu v osadě.

II.4       Revizní komise zajišťuje revize účtů, majetku osady. Předseda revizní komise se zúčastňuje jednání výboru osady.

II.5       Účetní zásady:

Vede účetnictví osady podle zákona o účetnictví a hospodaří s účelovými prostředky ZO. Platby 5 - 10 tis. Kč jednorázově může předseda osady uvolnit na základě odsouhlasení výborem ZO. Platby potvrzuje vždy předseda svým podpisem  a to na základě požadavku provozu a odsouhlaseného rozpočtu členskou schůzi . O nakládání s movitým a nemovitým majetkem nad 30 tis. Kč rozhoduje členská schůze. Služby pro členy ČZS Zlatá růže budou poskytovány za výhodnější sazby.

Jedná se zejména o výši hrazených poplatků, půjčování zahradní mechanizace, pronájem společenské místnosti a společných ploch, dodávku užitkové vody, prodej hnojiv, rašeliny, vápence, sadby a dalších požadovaných materiálů, organizované zájezdy

II.6.Členové výboru osady a pracovník, provádějící údržbu vodovodního řadu mají v případě odůvodněné potřeby přístup na jednotlivé zahrádky a to zejména při požáru, poruchy na vodovodním potrubí, zkratu přívodu el. instalace, v případě podezření z trestné činnosti v přítomnosti policie ČR a v ostatních případech pouze za přítomnosti vlastníka pozemku.

 

II.7. Výbor osady dává členům ČZS (vlastníkům) na vědomí svá sdělení a závažné skutečnosti zejména formou vývěsky v informačních skříňkách osady a dále jednou ročně na výroční členské schůzi. Závažná opatření , týkající se jednotlivých zahrádkářů, oznamuje výbor osady písemně nebo pozváním člena ČZS (vlastníka) na jednání výboru osady. Jestliže se pozvaný člen ČZS (vlastník)  nedostaví bez důvodné omluvy, výbor projedná případ bez jeho účasti a informuje o závěrech členskou schůzi včetně návrhu na sankci dle čl.V.uzavřené smlouvy.

II.8. Předseda osady a členové výboru jsou odměňováni na základě výkazu své činnosti (DPP). Činnost vodohospodáře, pracovníka provádějící úklid sociální budovy včetně WC a pracovníka, který provádí sekání trávy společných ploch v osadě je hrazena na základě dohody o provedení práce. Výše těchto režijních nákladů jsou součástí schváleného rozpočtu. Další potřebné práce jsou hrazeny na základě odpracovaných hodin a daňových dokladů o nákupu materiálů. Všichni členové výboru a revizní komise jsou zproštěni brigádnické povinnosti.

 

III.         Režim a provoz osady

III.1    Zahrádková osada je souborem společných prostor, zařízení a zahrádek užívaných členy osady a slouží především k zabezpečení jejich společných a oprávněných individuálních zájmů při zahrádkářské činnosti, relaxaci a aktivnímu odpočinku. K tomu slouží tato režimní opatření:

a)  zahrádky musí být co do prostorového uspořádání výsadby a staveb na nich v souladu s celkovým situačním plánem osady, který byl přijat v roce 1967, aby nenarušovaly charakter, účel a vzhled osady,

b)  samostatné oplocení zahrádek není povoleno; při hranicích sousedních zahrádek, je povoleno vysazovat porosty ve vzdálenosti rovnající se polovině předpokládané výšky vysazeného porostu. Maximální výška však nesmí přesahovat 300 cm.Odlišné podmínky je nutno dohodnout se sousedy písemně,

c)  vlastníci zahrádek jsou povinni činit opatření k tomu, aby porosty, jakož i větve a kořeny těchto porostů nepřesahovaly na sousední zahrádky a společné plochy v osadě,

d)  na zahrádkách je povolen pouze chov včel (pouze na p.č. 915/24 st.2697 vedle vodárny), chov slepic (vyjma kohoutů) a králíků. Chov je nutno udržovat v čistotě, aby nezapáchal a nebyl zdrojem množení nežádoucích hlodavců a jiných škůdců. Je povolen pouze v zabezpečených voliérách a zabezpečených boxech. Půdorysná plocha těchto zařízení nesmí přesáhnout 8 m² a musí být odsouhlasena bezprostředními sousedy a to písemně. Není povolen chov psů a koček (jejich volné pobíhání po osadě) a jiných domácích zvířat. Psi větších plemen, musí mít při pohybu v osadě nasazen náhubek a musí být upoutáni vodítkem. Na parcele je požadováno jejich bezpečné přivázání. (viz usnesení VČS z 21.3.2018)  

e)  na parcele vlastníka je povoleno postavit zahrádkovou chatku nebo ji rozšířit do max. plochy 25 m² s podsklepením a jedním nadzemním podlažím zastřešenou sedlovou střechou se splněním těchto podmínek:

1.       Max. výška hřebene sedlové střechy od rostlého terénu bude max.  + 5,5 m.

2.       Tvar sedlové střechy musí navazovat na stávající zástavbu (sedlová střecha na půdorys 4x4m s rozšířením v úrovní stropní konstrukce 1.N.P. o cca max.+ 2m, do volného prostoru zahrádky).Výjimku lze povolit pouze po odsouhlasení výboru osady a okolních vlastníků zahrádek. Stavba musí být postavena v souladu s platnými zákony a předpisy.

Stavby, zejména k trvalému užívání za účelem bydlení, garáže, nejsou v zahrádkové

 osadě povoleny,

f)  provozní zařízení např. skleníky, pařeniště, komposty, voliéry, nádrže na vodu, kůlny, dřevníky, voliéry, pokud budou umístěny méně než 150 cm od hranice sousedů, je nutný písemný odsouhlas se sousedy a projednání se správou osady (podzemní vedení vody a elektřiny),

g)  vjezd a parkování vozidel a přívěsů na společných cestách není povoleno, je povoleno pouze v případě nezbytné potřeby k převozu a odvozu osob a materiálů. K parkování osobních aut a přívěsů je určeno asfaltové parkoviště, umístěné uvnitř osady , které je uzamykatelné. Po vjezdu a výjezdu nutno vždy vstupní brány zavřít a vnitřní bránu zamknout!

h)  užívání hlučných zařízení nad 55 db (decibelů) jako sekaček, motorových pil a jiných zdrojů hluku není v zahrádkářské osadě povoleno a v neděli a státních svátcích zakázáno,

i)  odpady ze zahrádek (vyjma velkoprostorových odpadů a nebezpečných odpadů, která musí vlastník zlikvidovat na svůj náklad) musí ukládat do přistaveného velkokapacitního kontejneru a určených kontejnerů pro papír a plasty. Kovový odpad odkládat odděleně na dohodnuté místo. Skleněný odpad  ( láhve , tabulové sklo, sklenice od zavařenin musí každý zahrádkář zlikvidovat do k tomu určeného kontejneru,umístěného na parkovišti,

j)   zelený organický odpad kompostujte na zahrádkách, v kompostérech nebo rigolováním na záhonech ( k drcení odpadu je k disposici společný drtič větví),

k)  pálit na venkovním ohništi nebo v plechovém sudu a chatě je dovoleno pouze dřevo, dřev. uhlí a  papír, nikoliv však o sobotách ,nedělích a v období prázdnin a sucha. Dbát na to, aby kouř směřoval na východ směrem k lesu a ne na Malšovice.

l)  Trvalé bydlení i za účelem pronájmu není povoleno. Výjimku může povolit výbor osady na základě kladného souhlasu hygieny a odboru životního prostředí HK

IV.          Práva a povinnosti členů zahrádkářské osady

       IV.1.Členové zahrádkové osady jsou oprávněni:

a)  užívat společné plochy a zařízení k jim určeným účelům, hospodárně a způsobem, který nepůsobí škodu nebo jinou újmu ostatním členům osady,

b)  účastnit se rozhodování o záležitostech osady, vznášet dotazy, návrhy a doporučení správě osady a vyžadovat řešení problémů,

c)  být informován o užití finančních a hmotných prostředků určených k pořizování, správě a údržbě společných prostor a zařízení,

d)  volit a být voleni do orgánu správy osady (osadního výboru),

e)  užívat společných zařízení rodinnými příslušníky a jinými blízkými osobami za předpokladu, že za jejich činnost, chování a případně způsobenou škodu a újmu v osadě budou plně odpovědni.

      IV. 2. Členové zahrádkové osady ( vlastníci) jsou povinni:

a) užívat zahrádky, společné prostory a zařízení v souladu se zásadami režimu a provozu, upravenými tímto osadním řádem k účelu, k němuž jsou určeny a způsobem, který nebude na újmu ostatním členům osady,

b) podílet se na řešení problému osady,

c) užívat společná zařízení hospodárně a tak, aby nevznikla škoda v osadě a ostatním členům osady; v případě vzniku škody, způsobené jejich zaviněným jednáním, škodu nahradit nebo odstranit jejich následky,

d)  dodržovat v osadě zásady dobrého soužití, vnitrosvazové a obecně závazné předpisy,

e)  udržovat zahrádky v osadě v dobrém stavu, používat v potřebném rozsahu prostředky k zamezení šíření chorob rostlin, plísní, živočišných škůdců a přispívat k jejich likvidaci,

f)  nenarušovat vzhled okolí zahrádkové osady, komposty a skládkami, udržovat pořádek, dodržovat zásady hygieny, komposty zřizovat tak, aby nebyly na újmu jiným členům osady,

g)  nepoužívat v prostorách osady střelné zbraně,

h)  podílet se na udržování společných zařízení osady a společných prostor a nést náklady na jejich údržbu finančním plněním, stanoveným správou osady a podle potřeby osobním plněním formou pracovních činností (brigád),

i)   hradit spotřebované energie, pohonné hmoty, daně a poplatky,

j)   v případě pobytu rodinných příslušníků a osob pobývajících v osadě s jejich souhlasem zajistit, aby dodržovali režim a provoz v osadě stanovený tímto osadním řádem,

k)  při pronájmu zahrádky nebo její části nahlásit písemně  tuto  změnu  výboru osady,

l)  nepěstovat na zahrádce rostliny, obsahující omamnou nebo psychotropní látku.

       IV.3. Dopustí-li se člen zahrádkové osady porušení osadního řádu, bude dle závažnosti vyzván osadní správou k nápravě, při marné výzvě se má za to, že toto smírčí řízení bylo neúspěšné. Správa osady dále bude postupovat dle uzavřené smlouvy mezi správou osady Zlatá růže a jednotlivým vlastníkem parcely uzavřenou v únoru 2004, eventuálně soudní cestou k obnovení pokojného stavu podle § 5 občanského zákoníku.

V.    Zánik uživatelských práv v zahrádkové osadě

V.1       Zánik uživatelských práv pro členy ZO ČZS a vlastníky nemovitostí končí zcizením,  prodejem, darováním, směnou nebo jiným převodem) vlastnických práv k movitému i nemovitému majetku člena.

V.2       Prodej musí být uskutečněn v souladu se zněním podmínkové kupní smlouvy uzavřené s Pozemkovým fondem a původním vlastníkem. Prodávající je povinen ještě před prodejem vypořádat veškeré dluhy s osadou zlatá růže, jinak prodej nelze uskutečnit

V.3       Prodávající zabezpečí v kupní smlouvě převod práv a závazků na nového vlastníka. Změna vlastníka musí být zaevidována v centrálním registru ZO Zlatá růže.

V.4       Prodej zahrádky nezakládá nárok na finanční úhradu 1/147 společných ploch, zařízení a staveb. Je součástí prodeje a přechází smluvně na nového vlastníka. (změna v LV č.26559.).

VI.          Závěrečná ustanovení

VI.1    Tento osadní řád je závazný pro členy ČZS a vlastníky zahrádek, společných ploch a zařízení v osadě Zlatá růže a nabývá účinnosti schválením na výroční členské schůzi. Přílohou je seznam přítomných členů ČZS – vlastníků, včetně prezenční listiny k originálu Podle §14 bodu 6, písmeno k) Stanov ČZS je k odsouhlasení zapotřebí většiny hlasů přítomných členůČZS.

VI.2    Navazujícími platnými dokumenty tohoto osadního řádu jsou:

a)  Uzavřená smlouva mezi ZO ČZS Zlatá růže a vlastníkem zahrádky z února r. 2004, která je platná i po předání nebo prodeji dalšímu vlastníkovi

b)  Smlouva o správě, provozu, údržbě a obnově a úhradách užívání společných zařízení v osadě Zlatá růže, která je platná do ukončení volebního období,

c)  Podmínky pro připojení a odběr elektrické energie v osadě Zlatá růže,

d)  Stanovy ČZS.

VI.3    Změny a doplňky k osadnímu řádu jsou platné a účinné po schválení členskou schůzi ZO ČZS a to formou dodatku k tomuto osadnímu řádu.

VI.4    Tento osadní řád je v originále uložen v originálu mezi písemnosti výboru ZO, včetně prezenční listiny z výroční členské schůze ZO ČZS a bude vyvěšen v uzamykatelné skříňce osady u hlavního vstupu osady.

VI.5    Schválením tohoto Osadního řádu, pozbývá platnosti Osadní řád ze dne  16.3.2011

 

Osadní řád byl schválen včetně dodatků všemi přítomnými hlasy na členské schůzi ZO ČZS

dne:13.3.2019

 

                                                      

 

 

Předseda

Základní organizace

Českého zahrádkářského svazu

Zlatá růže, Hradec Králové 9

Milan Hladík

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smlouva

o správě, provozu, údržbě, obnově a úhradách užívání společných zařízení a ploch

 

 

mezi :

 

 

Základní organizací Českého zahrádkářského svazu  Zlatá růže č. org. 502066, IČO:68244622 se sídlem v Hradci Králové PSČ 500 09, ul. Na Občinách-Hradečnice, zastoupené předsedou ZO ČZS p. Milanem Hladíkem bytem Jana Masaryka 1362, Hradec Králové PSČ 500 12,                                                                       

 

se všemi členy ZO ČZS a zároveň vlastníky podílu pozemků a budov zahrádkové osady Zlatá růže , každý se stejným podílem 1/147, zapsaných do katastru nemovitostí LV 26559.

I.        Předmět smlouvy

I.1          Pozemky pod parc.č.:

      p.č.:913/1       -    1 090 m² - ochranné pásmo plot-hrana vodoteče, východní

                                                    část

p.č. 913/2      -       451 m² - výkup plochy – posunutí plotu severní část osady-

                                             cesta

p.č. 915/1       -    7 139 m²- společné komunikace osady-zatravněné

p.č. 915/2       -    2 713 m² - asfaltová komunikace osady

p.č. 915/3       -    1 056 m² - asfaltové parkoviště osady

p.č. 909/8       -       285 m² - cesta – jižní část osady

p.č. 909/9       -       219 m² - vodoteč – jižní část osady

p.č. 915/104   -       770 m² - společná plocha u sociálního zařízení osady

p.č. 915/146   -           2 m² - vyrovnávací klín – severní část u plotu

st.č. 2693       -       138 m² - plocha pod sociální budovou a sklady

st.č. 2697       -         19 m² - plocha pod včelínem

st.č. 2698       -         23 m² - plocha pod vodárnou

 

jsou v podílovém vlastnictví každý 1/147 z celkových ploch společných pozemků o celkové výměře  13 905 m². a slouží ke společnému užívání všech 147 vlastníků a zároveň členů ZO ČZS. Udržování těchto pozemků včetně rostoucích dřevin  zabezpečuje výbor osady.

I.2          Budovy a zařízení: st.č. 2693 – soc. budova a sklady (kolaudační rozhodnutí z 1.11.1973); st.č.2697 – včelín (kupní smlouva); st.č.2698-vodárna ( rozhodnutí-povolení k trvalému užívání z 9.10.1973),

     -    Oplocení osady do ocelových sloupků v celkové délce: 1 230 m,

-          vodárna s technologickým vybavením, určeným k čerpání vody ze studní  včetně podzemních rozvodů vody (plast), revizní šachty s uzávěry a rozvody ke stojanům  vlastníků jednotlivých parcel (předáno k trvalému užívání)

-          2 kopané studny- užívání povoleno,

-          včelín – smlouva o pronájmu,

-          soc. budova  (WC, spol. místnost kuchyňka a 2 místnosti – sklady),

-          pergola pro společenskou činnost,

-          vnitřní rozvody el. energie (podzemní vedení) od zděných rozvodnic na jednotlivé samostatné úseky, osazenými rozvodnicemi s měřením na jednotlivých parcelách,

-          společná zařízení před soc. budovou (gril, lavice, stoly, houpačka, obrubníky, dlažby),

-          přemostění vodoteče p.č. 909/9,

-          2 hlavní vstupní brány do osady a 4 malé vstupní branky,

-          malotraktor a motorová sekačka a další zařízení uvedené v inventurní knize

           osady (inventurní soupisce).

Všechna tato společná zařízení a stavby jsou nedělitelná a tvoří nerozlučné jmění zahrádkářů osady Zlatá růže, při ZO ČZS.

 

II. Režim užívání společných zařízení a ploch

   Správu nemovitostí a společných zařízení vykonává výbor ZO ČZS, předseda spolku pověřuje jednotlivé členy výboru k řízení a kontrole, přitom zejména:

a)  zajišťuje bezporuchový a hospodárný provoz a chod společných zařízení po organizační, technické a administrativní stránce k tomu zajišťuje jejich opravy, renovaci a ukládá úkoly k jejich užívání, provozu a udržování,

b)  rozhoduje o obnově a doplnění společných zařízení ve výši jednorázových nákladů do částky 30 000 Kč, přesahují-li náklady tuto částku, činí tak po schválení členské schůze podle §14 a § 16 Stanov ČZS,

c)  navrhuje členské schůzi výši a termíny finančního plnění účelových prostředků na správu, provoz a údržbu společných zařízení,

d)  stanoví rozsah osobního plnění (brigád) , případně výši náhradního finančního plnění k zabezpečení provozu společných zařízení,

e)  dohlíží na dodržování právních a technických norem při užívání společných zařízení,

f)  činí opatření podle stanov a obecně závazných předpisů vůči uživatelům společných zařízení, kteří neuhradili finanční nebo osobní plnění stanovené podle ustanovení pod § 16 /, způsobili škodu na společných zařízeních nebo porušují obecně platné či vnitrosvazové předpisy a pokyny a smlouvy  při jejich užívání ,

g)  předkládá pravidelně jedenkrát ročně členské schůzi zprávu  o stavu společných zařízení a jejich užívání a o hospodaření s finančními prostředky určenými k jejich správě, provozu, údržbě a obnově,

h)  vede předepsané evidence o společných zařízeních, jejich užívání, odpisech, pořízení a opravách.

II.2 Společná zařízení uvedená v čl. I jsou určena k zajištění potřeb všech členů zahrádkové osady při jejich zahrádkářské činnosti, k zajištění jejich vlastnických a uživatelských práv k nemovitostem a věcem v zahrádkové osadě, k zabezpečení nerušeného chodu, provozu a pořádku v zahrádkách i společných prostorách a k zabezpečení oprávněných individuálních zájmů členů osady,

II.3 Používání společných zařízení k výdělečné činnosti není povoleno.

II.4 Společná zařízení musí být užívána hospodárným způsobem k účelu pro který jsou určeny a tak, aby na nich nebyla způsobena škoda. Zaviněné poškození jsou uživatelé povinni neprodleně odstranit nebo zajistit jejich opravu, event. náhradu.

III.Podmínky užívání společných zařízení

III.1 Účastníci smlouvy uvedení jako druhá smluvní strana jsou oprávněni užívat společná zařízení uvedená v čl. I za těchto podmínek:

i)  budou beze zbytku respektovat režim užívání společných zařízení podle čl. II této smlouvy,

j)  budou plnit rozhodnutí výboru ZO (orgánu správy společných zařízení) při správě a zajištění provozu společných zařízení,

k)  budou mít uhrazeny v termínu a výši stanovené členskou schůzi účelové příspěvky, eventuálně odpracováno osobní či náhradní finanční plnění k udržování společných zařízení.

III.2 Společná zařízení bude uživatel používat tak, aby nečinil hmotnou či jinou škodu ostatním členům zahrádkové osady a neobtěžoval je v nadměrné míře hlukem, prachem, vibracemi nebo jiným způsobem narušujícím klidné soužití v osadě.

III.3 Návštěvníci zahrádek a prostor zahrádkové osady- rodinní příslušníci a další osoby užívající práv člena zahrádkové osady mají práva a povinnosti odvozená od práv a povinnosti těchto členů, kteří za ně nesou plnou odpovědnost a jsou povinni nést nápravu nebo úhradu škody, jako by ji způsobili sami.

III.4 Uživatelé(vlastníci) jako druzí účastníci smlouvy jsou povinni umožnit osobám vykonávající správu společných zařízení k provedení kontroly zda, zda společná zařízení užívá v souladu se stanoveným režimem podle čl.II, případné pokyny je povinen respektovat a plnit.

 

IV. Úhrada užívání společných zařízení

IV.1 Vlastníci a zároveň členové ZO ČZS hradí užívání společných zařízení formou účelového příspěvku a provozních poplatků, jehož výši stanoví členská schůze.

IV.2 Účelové příspěvky a provozní poplatky jsou každoročně odsouhlaseny  na výroční členské schůzi.

IV.3 Účelové příspěvky a provozní poplatky, eventuálně osobní a náhradní finanční plnění se hradí či provádějí v termínech stanovených členskou schůzi nebo výborem ZO ČZS.

IV.4 Uhrazené účelové příspěvky a provozní poplatky za užívání společných zařízení se pokládají za vyčerpané v daném roce. Přebytky prostředků se převádějí na účet organizace , ke krytí rozpočtu v následujících letech.  Při zániku členství, ukončení smlouvy nebo přerušení práva užívání se nevrací.

V. Oznamovací a sankční ustanovení

V.1 Porušování této smlouvy řeší ZO ČZS především pohovorem, dohodou o nápravě  či finanční úhradou škody.Pokud nedojde k dohodě bude finanční či věcné vyrovnání řešeno právní cestou.

V.2 Uživatel (vlastník) se zavazuje informovat výbor ZO předem o změně vlastnických práv v osadě Zlatá růže a jejich převodu na jiné osoby (kupní, darovací, nájemní smlouva atp.). Současně se zavazuje informovat  nastávajícího vlastníka o pravidlech soužití v osadě, včetně možností,  práv a povinností při užívání společných zařízení. Samotný převod vlastnictví nemovitostí nezakládá právo nového nabyvatele bez uzavření smlouvy se ZO ČZS k užívání společných zařízení a nemovitostí upravovaného touto smlouvou.

V.3 Součástí této smlouvy je i uzavřená smlouva z února r. 2004, podepsaná všemi nabyvateli jejíž druhý originál má každý vlastník. Při změně vlastnických práv přechází tato smlouva na nového vlastníka  a je součástí předávacího protokolu.

VI. Závěrečná ustanovení

VI.1 Vlastníci (členové ZO ČZS Zlatá růže) souhlasí, aby platnost této smlouvy byla samostatně odsouhlasena na výroční členské schůzi  a zapsána do Usnesení z usnesení této schůze. Hlasování bude probíhat podle §14 Stanov ČZS. K odsouhlasení je zapotřebí 2/3 hlasů z  přítomných členů.

VI.2 Vlastníci a výbor ZO ČZS prohlašují, že tuto smlouvou uzavřeli na základě své pravé a svobodné vůle, že si smlouvu přečetli, rozumí ji a zavazují se ji dodržovat.

VI.3 Tato smlouva je v originále uložena mezi písemnostmi výboru ZO ČZS a další výtisk bude vyvěšen ve vývěsní skříňce osady.

VI.4 Změna, doplnění smlouvy musí mít formu písemného číslovaného dodatku ke smlouvě a bude projednána na následující výroční členské schůzi vlastníků. (členů ZO ČZS).

VI.5 Smlouva se uzavírá na dobu určitou (pro volební období zvoleného výboru ZO – pětileté) a platí dnem odsouhlasení této smlouvy na výroční členské schůzi vlastníků (členů ZO ČZS) a podpisy pověřených členů výboru ZO ČZS Zlatá růže v této smlouvě.

 

 

 

Výroční členská schůze vlastníků: 13.3.2019*

 

Výsledek hlasování: Ze 76 přítomných hlasovalo 75 pro znění této smlouvy, 1 hlas se zdržel hlasování.

 

 

 

 

 

V Hradci Králové  dne 13.3.2019          

 

 

 

Prezenční listina doložena a potvrzena mandátovou komisí.

 

 

Za výbor osady Zlatá růže:

 

                                             Předseda:   Hladík Milan