Ukázka řezu ovocných dřevin pro malé zahrádky

V sobotu 13.dubna 2019 jsme Vás pozvali do jedné z našich přerovských kolonií a předvedli tvary ovocných dřevin vhodných pro malé zahrádky a také jejich řez.
Ani nízká teplota a deštík s větrem neodradili 14 nadšenců, kteří přišli na jednu ze zahrádek, aby se seznámili
s tvarováním jabloní, meruněk, broskvoní, hrušek, švestek i dalších ovocných dřevin na zahrádce, která je omezená plochou. Na těch, které bylo vhodné v tuto dobu stříhat, jsme si ukázali i přímo jejich řez, seznámili jsme s vhodnými typy podnoží.

V závěru jsme stihli v krátkosti ještě podebatovat o kompostování, předvedli jsme nezvyklé domácí mazlíčky - kalifornské žížaly, rozebrali jsme si nabízené sdílené osivo z donesené semínkovny ekoporadny Ornitologické stanice přerovského muzea, rozdali jsme sazeničky nepravého ženšenu a citronečníku, dozvěděli jsme se
o nezvyklém způsobu zavlažování a o rozdílech mezi sloupovitými a sloupcovitými jabloněmi,... A kdyby nebyla tak krutá zima a my nebyli promrzlí na kost, určitě bychom se dozvěděli mnoho dalšího. Určitě bylo všem hezky ze společně stráveného dopoledne a nikdo nelitoval, že na akci dorazil i v tak nepřívětivém počasí. 

Děkujeme městu Přerov za finanční podporu akce!
Celkem:
Dnes:
On line:
27801
11
1
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Přerov
Jateční 882/26, 750 02 Přerov, č.zo: 708000, IČO: 004 33 969, tel. 776853260, mail: usprerov@seznam.cz
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.