O nás

Zájmová specializovaná organizace LILIUM Brno sdružuje pěstitele a milovníky lilií z celé České republiky, kteří se zajímají a tyto překrásné květiny a hledají o nich více zpráv. Jde o prvou liliářskou organizací v naší republice, počátek sahá do r. 1963.

Popularizuje pěstování lilií a za tím účelem dostávají členové odborný zpravodaj Liliářské zprávy, které vycházejí od r. 1965. Naleznete zde články o pěstování, ochraně, šlechtění a nových odrůdách lilií s barevnými obrázky, dále zprávy o výstavách lilií i o činnosti naší i dalších liliářských organizací. Kromě toho jsou pro členy vydávány další potřebné publikace o liliích a v poslední době i cédéčka (se sortimentem lilií a s Liliářskými zprávami od prvého čísla).

Registruje nové české odrůd lilií, které jsou pak registrovány v Mezinárodním registru lilií v Královské zahradnické společnosti (RHS) v Londýně.

V Brně organizace pořádá dvě členské schůze (jarní a podzimní) s přednáškami a promítáním, kde máte možnost setkat se s dalšími zájemci o lilie, vyslechnout odpovědi na různé dotazy, podívat se na fotografie nejrůznějších lilií a tak získat nové poznatky i další impulsy k pěstování. Při schůzích se uskutečňuje burza a aukce výpěstků včetně tomboly, kdy je možno získat nové zajímavé lilie.

Výstava lilií bývá pořádána pravidelně o prvém červencovém víkendu s názvem "Krásné lilie z celého světa" vRožnově p. Radh. ve Valašském muzeu v přírodě (v budově s vchodem do muzea). Vystavovány jsou lilie vypěstované našimi členy i liliáři z ciziny. Nejlepší vystavené lilie jsou při setkání liliářů odměněny věcnými cenami.

Letošní výstava lilií
Výstava lilií v Rožnově p. R. ve Valašském muzeu v přírodě (v hlavní budově s vchodem do muzea) se koná ve dnech 5. – 8. července 2012 (otevření výstavy v 10 hodin, jinak otevřeno od 9 do 17 hodin). Výstava bývá prodloužena.

Celkem:
Dnes:
On line:
563
2
2
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Lilium Brno
č.zo: 602112
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.