hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

budoucnost zahrádkářských osad

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Kamila Šebestová 2008-09-01 12:12:541584
Dobrý den, vzhledem k tomu, že žiji v centru Prahy 6, ráda bych si pořídila chatku v zahrádkářské osadě na Praze 6 a jejím blízkém okolí. Prosím o sdělení, kde bych mohla získat kompetentní informace, která z osad v této oblasti bude zachovaná ve výhledu příštích cca 20 let. Jedná se mi konkrétně o situaci v osadách na Zlatnici, ve Veleslavíně, na Suchdole, respektive v dalších osadách, kde se nabízejí ke koupi chatky za nemalé peníze, zásadně bez informace o další budoucnosti pozemku a osady jako celku.
Děkuji za informaci a jsem s pozdravem Kamila Šebestová
kama.sebestova@seznam.cz
Autor: Miloš Kožešník, ústředí ČZS 2008-09-09 16:50:381610
Vážená pani Šebestová, s tak dlouhým výhledem do budoucna byste se měla obrátit spíše na nějakého Vizionáře. (Rád při podbných dotazech vzpomínám na scénku z jedné hry Smoljaka a Svěráka - uhlobaron: "důl je přece díra v zemi, tu nejde ukrást" - a vizionář: "a přece nad ním vidím nápis Petr Bezruč"!
Skutečně vám dnes nikdo nemůže zaručit, s ohledem na vývoj územního plánu Prahy, zda nebude osada dotčena nějakou výstavbou (různé varianty obchvatů, žel. koridorů aj.) Pokud chcete mít alespoň částečnou jistotu orientujte se na osady, kde již došlo k převodu do vlastnictví, nebo je o něj zažádáno a Pozemkový fond převod dosud z časových důvodů neprovedl. Takové osady mají velkou šanci na přežití a případnou náhradu v případě změny územního plánu. Jinak pro konkrétní informace se obraťte na naše územní sdružení Praha město.
Autor: JAN 2009-05-23 10:24:332416
DOBRÝ DEN, MÁM MOŽNOST KOUPIT V PRAZE NA BALKÁNĚ ZAHRÁDKU SE ZAHRADNÍM DOMKEM OD ČLENA ZAHRÁDKÁŘSKÉHO SPOLKU ZA 600 TIS. POZEMEK JE V NÁJMU.JEDNALO BY SE O PŘEVOD ČLENSKÝCH PRÁV. NEJSEM Z PRAHY A TAK BYCH ZAHRADU VYUŽÍVAL HLAVNĚ K ODPOČINKU . ALE MÁM OBAVY ZDA O TUTO ZAHRADU NEMOHU ČASEM PŘIJÍT, TŘEBA Z DŮVODU MALÉ UČASTI NA ZAHRÁDCE. POČÍTAM TAK DVAKRÁT TŘIKRÁT DO MĚSÍCE O VÝKENDECH BYCH TAM BYL, POSEKAL TRÁVU A REKREOVAL SE. NEMÍNÍM PĚSTOVAT KVĚTINY ATD. PROSÍ O VYJÁDŘENÍ SE K MÉMU ŮMYSLU. PS. NERAD BYCH ZAPLATIL ZA NĚCO 600 TIS. A ČASEM SE OD SPOLKU ZAHRÁDKÁŘŮ DOZVĚDĚL ŽE NESPLNUJI STANOVY ŘÁDU A TUDÍŽ MI ZAHRADA BUDE ODEBRÁNA. DĚKUJI ZA ODPOVĚD. SPOZDRAVEM JAN
Autor: Kuba 2009-05-25 11:34:482425
Pokud se budete o zahrádku starat a vše platit včas tak se nemusíte ničeho bát. Znám zahrádky, které vypadají jako prales a přesto se nic neděje. Akorát nechápu proč si brát zahrádku v Praze, když píšete, že nejste v Praze. Nebylo by levnější sehnat si zahrádku někde u Vás? Spíše bych se obával zrušení Osady, jako se to již stalo s několika Osadama. To pak půjdete pryč a bez náhrady... bohužel o tom, která osada se zruší a která ne, ví asi jen Libuše :-)
Autor: POZOR 2009-05-25 14:42:542426
Vážený pane Jane,doporučuji zjistit bude-li osada vůbec v budoucnu existovat,většina pronajatých zahrádkových osad v Praze do 2-3 let skončí z důvodu výpovědi z nájmu - na základě nového plánu rozvoje hlm. Prahy. Při rozhodování radní počítají se zánikem cca 90-95 % zahrádek v Praze. Pozemky jsou ale natolik lukrativní a tlak lobistických skupin na peněženky radních tak vysoký, že se tento trend nedá zastavit.
Autor: Kuba 2009-05-26 16:07:092435
Bohužel zjistit to nebude asi možné, neb to jsou takové věci, které člověk neví... nebo snad někdo víte, které Osady budou končit? Na jednu stranu chápu, že pozemky jsou lukrativní, ale přece jen zničit úplně vše není taky úplně ideálním řešením. :( Můžeme jen doufat, že zahrádky vydrží co nejdéle. A třeba by tomu mohla ekonomická krize trochu pomoci. Přece jen pokud by měla pozemky koupit Orco tak bych se asi dost divil.
Autor: Jitka 2011-02-25 00:22:494374
Mám zahrádku koupenou od pozemkového fondu a je zde ze zákona věcné břemeno přednostního odprodeje pozemku za původní kupní cenu zpět PF. Fond prý sice ustanovení nevyužívá.ale stejně je to nesmyslné omezení občanských práv zahrádkářů. Jiní kupci od PF ,jako třeba zemědělci mají předkupní právo omezené jen na 5 let a velkoobchodníci s pozemky od PF nemají omezení žádné. PtalA JSEM SE A PRÝ SI TOTO OMEZENÍ VYŽÁDALI SAMI ZAHRÁDKÁŘ,ABY PRÝ NEDOŠLO KE KUPČENÍ S POZEMKY. Mělo by se toto ustanovení v zákoně zrušit a umožnit volný převod zahrádek. Vede to jen k pustnutí kolonií a obsazování bezdomovci,protože není o takové zahrádky u dalších generací dostatečný zájem.Jiné zahrádky,kupované přímo od obcí bez předkupního práva naproti tomu kvetou,jsou tu mladí a budoucnost mají zajištěnou
Autor: Bezdomovec 2011-03-02 12:17:534386
Pani Jitko,nas bezdomovce nechte na pokoji,joo??Az skoncite taky na ulici,coz muze potkat kazdeho,tak budete vdecna za jakoukoliv opustenou zahradni chatku.Ja sem take v jedne z nich,nefetuji,nechlastam,pres den zametam za par korun hl.nadrazi,a v noci pocitam uspory a premyslim o duchode.Tedy pokud se ho doziju.Mimochodem,pro sveho kamarada,rocnik 75 ktereho druzka vyhodila z bytu hledam do pronajmu zahradu s chatkou.Prosim nabidnete.dekujem.
Jeho mail:
mjgwtp@seznam.cz
Autor: Jitka II 2011-03-25 08:44:124468
Vážený pane bezdomovče nebo Bezdomovče,
v jedné pražské osadě mám ve vlastnictví chatku, pozemek v nájmu, za pozemek platím poctivě nájemné přes 7tis. ročně.Do vedlejší chatky se kolem vánoc nastěhovali občané, tzv. bezdomovci. Okamžitě se začali zařizovat tím způsobem, začali rozebírat další sousedící chatu, dřevěné části pomalu spotřebovávají na topení, železná vrátka, oplocení a dostupné kovové předměty a nářadí získávají z ostatních zahrádek a vozí do sběrny.Do osady se už bojíme vstoupit, zda tentokrát nepřišla na řadu likvidace naše chatka.Jak k tomu příjdeme, když nemáme právo užívat v klidu svůj a řádně pronajatý majetek , protože úplně zdarma a bez jakéhokoliv právního důvodu užívají a likvidují část kolonie vaši soukmenovci.Jděte do háje, když si vy a vám podobní neumíte uspořádat život tak, abyste žili řádným životem a neničili cizí majetek.
Autor: Ondřej 2011-08-06 08:31:455256
Trochu jsem hledal o budoucnosti zahrádek v Praze a přestože se o některé lokality vede boj-a asi někde vítězný,někde ne-a určitě se návrh územního plánu bude ještě měnit,myslím si,že s kterou kolonií se už v návrhu počítalo,má to víceméně jisté,ostatní musí bojovat.Materiál o koloniích :

http://arnika.org/index.php?option=com_k2&view=item&id=8031%3Alikvidace-zahradkovych-osad&tmpl=component&print=1&Itemid=815

mapka cca před půlkou stránky.Lze si jí zvětšit.
A návrh územního plánu Praha(pro ty,kdo nechtějí hledat :-) ):

http://wgp.urm.cz/kup/ .
Samozřejmě budoucnost není nikdy jistá,ale snad se dá odhadnout....(doufám).
Přivítal bych mnohem větší aktuálnost a informovanost od ČSZ na těchto stránkách.Děkuji!
Autor: Dr. Eva Knorová 2011-09-25 13:19:345376
Prohlížela jsem si diskuzi a náhodou narazila na dotaz p. PhDr. Václava Broma s datem 10/5/2007 pod č. 129. Jeho příspěvek byl nadčasový. I my máme v naší zahrádkářské kolonii stejný problém. Zakládající členové vymírají, zahrádky, které jsou dnes již všechny v soukromém vlastnictví, kupují noví majitelé. O členství nemají zájem, proč by měli platit něco navíc, o brigádách nemluvě.Tento fakt má ale vliv i na členskou základnu. I někteří členové přestávají platit a nebo své členství ruší. Jak již uváděl pan PhDr. Brom, nějaké rušení členství, jako postih, je směšné. Přitom je třeba opravovat ploty, cesty. Jak k tomu přijdou Ti staří poctivci, kteří pořád platí a nutnost těch oprav si uvědomují? Dalším problémem jsou majitelé, kteří o zahrádku nepečují a kteří na ní nebyli již několik let. I zde se samozřejmě jedná o soukromý majetek a jsme bezmocní. Na naše dopisy ani nereagují. Máte někdo zkušenost, jak tyto problémy lze řešit? Moc děkuji za odpovědi.
Autor: M&Ms 2011-11-25 20:24:265545
Jakožto mladý nový vlastník zahrady v zahrádkářské kolonii bych měl jeden dotaz. Jaké jsou vlastně výhody vstupu do ČZS? Co z toho "budu mít" když do něj vstoupím? A co po mě za to ČZS bude chtít? Zatím nevidím jediný důvod proč do svazu vstoupit...
Autor: Jiří 2011-11-26 00:10:065547
Pro M&Ms a p. Dr. Evu Knorovou. Dělám již 24 let předsedu ZO ČZS a předtím ještě 4 roky jsem dělal správce osady, takže už nějaké zkušenosti s uváděnými problémy mám. Vámi položená otázka "Co budu mít z členství v ČZS?" se v současné době mezi zahrádkáři často vyskytuje. Podle mne se tato otázka vyskytuje v ZO, kde velmi špatně pracuje výbor ZO a členové nejsou informováni ani co pro ně dělá územní sdružení ČZS. Pokud se Vám těchto informací nedostává, tak se zeptejte na členské schůzi ZO. ZO ČZS např. organizují pro své členy odborné přednášky, zájezdy, plesy, výstavy, různé soutěže, nákup hnojiv a postřiků. V případě, že ZO má méně členů, a tím organizování uvedených akcí je pro ně obtížné, tak mohou využívat akcí organizovaných územním sdružením. ZO ČZS např. dále může organizovat zajištění přípojky elektřiny a vody pro osadu, případně další rozvod v osadě. Zajišťuje rozúčtování a placení elektřiny a vody. ZO organizuje udržování společných prostor v osadě a údržbu společných zařízení. Mezi základní povinnosti člena ZO ČZS patří dodržování Stanov ČZS, Osadního řádu a usnesení členské schůze ZO. Řešení např. sousedských vztahů je v ZO snazší - pokud např. člen výboru ZO zasáhne na počátku sporu sousedů, tak to jde převážně vyřešit v klidu domluvou. Pokud by se však nejednalo o členy ZO, tak spor mezi sousedy je možno řešit např na obecním úřadě - odboru životního prostředí (např. neudržování zahrádky a šíření plevelů do okolí). Další možností pak už je soud - porušování ještě současně platného starého občanského zákoníku č.40/1964 Sb. § 127 (sousedské vztahy). To už však je řešení časově i finančně náročnější. Ještě co se týče rušení členství v ČZS, tak pokud některý člen za mnou přijde, tak mu vysvětlím o co by přišel (např. o připojení na elektřinu - přípojka a rozvody jsou v majetku ZO a nečlen připojení si nemůže nárokovat, odpojením od elektřiny se sníží tržní hodnota jeho zahrádky). Po krátkém a klidném rozhovoru dotyčný člen změní názor. Úspora 100 Kč na členském příspěvku představuje např. hodnotu cigaret na 2 dny, případně 5 piv. Takže podle mne není důvod v placení příspěvků, ale převážně v nečinnosti ZO ČZS a "chmurných" náladách v současné době v naší společnosti. O tom, že to někde jde, se můžete přesvědčit např. najetím na internetové stránky : www.zahradkari-karvina.ic.cz
Autor: M&Ms 2011-11-26 14:48:465548
Děkuji za rychlou odpověď, z vašeho webu je vidět že se ve Vaší ZO leccos děje. Budu se informovat co se děje u nás... :-)
Autor: Jitka 2012-06-28 10:06:366349
Dobrý den,
které osady v Praze jsou tedy z hlediskainvestice "bezpečné"?
Autor: Ondřej 2012-06-28 16:06:236350
Jde o to jaká je ta investice.Když zaplatíte nájem 3-4 tisíce a třeba pár tisíc za nějaké vybavení,je to podle mě přiměřené.Protože těch pár peněz si v nejhorším odužíváte,odrekreujete a v nejlepším jednou něco odkoupíte.Koupit domek za třeba 100 tisíc,kdy vám můžou dát výpověď a za rok,dva,tři nemáte nic,je podle mně ekonomický nesmysl.Samozřejmě koupit dřevěný domek,který se dá převézt,je zas o něčem jiném a je to třeba opodstatnitelné...
Autor: Miloslav Černík 2012-07-03 17:23:336362
Dotaz, poraďte mě někdo jak se dá sehnat zahrádka v kolonii Na Balkáně Praha 3. Na kraji je jedna zahrádka bez chatky, kde je navezen odpad z části a prostor je zaplněn křovím. Kdybych se dohodl s majitelem i za cenu likvidace toho odpadu a prostor vyčistil, bylo by to přínosné pro obě strany. Jsem řemeslník vodoinstalace, měl jsem zahrádku na Praze 4, ale postavili zde bytový dům, teď hledám něco obdobného konkrétně na rohu ulice Na Balkáně/Pod Vrcholem Praha 3.Koho mám kontaktovat, věděli by jste ?

připojený obrázek:
Autor: Zahrádkář 2012-07-04 03:33:496363
Vlastníci parcel:

Vlevo od středové cesty:
k.ú. Vysočany, p.č. 1919/23
Vlastnické právo : ČR
Příslušnost hospodařit s majetkem státu: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, Rašínovo nábřeží 390/42, Praha, Nové Město, 128 00
Způsob využití: zeleň
Druh pozemku: ostatní plocha, parcela nemá evidované BPEJ
Pozor: pozemek je v památkově chráněném území


Vpravo od středové cesty::
k.ú. Vysočany, p.č. 1919/21
Vlastnické právo : S.E.Management s.r.o., V Domově 2082/71, Praha, Žižkov, 130 00
Druh pozemku: ostatní plocha, parcela nemá evidované BPEJ
Způsob využití: sportoviště a rekreační plocha
(poznámka: do rekreačních ploch spadají i zahrádky)
Pozor: pozemek je v památkově chráněném území

k.ú. Vysočany, p.č. 1919/10
Vlastnické právo : S.E.Management s.r.o., V Domově 2082/71, Praha, Žižkov, 130 00
Druh pozemku: ostatní plocha, parcela nemá evidované BPEJ
Způsob využití: sportoviště a rekreační plocha
(poznámka: do rekreačních ploch spadají i zahrádky)
Pozor: pozemek je v památkově chráněném území

připojený obrázek:
Autor: Zahrádkář 2012-07-04 04:55:036364
Dle Územního plánu hl.m. Prahy je vlevo od cesty plánováno s rekreačním využitím ploch, vpravo od cesty se sportovním využitím ploch. Tímto směrem se zřejmě bude rozšiřovat sportovní areál, který již opodál existuje.

připojený obrázek:
Autor: zewa1 2012-07-13 09:32:476407
Vážený pane Černíku, chci vás upozornit na prodej volné chaty s větším pozemkem v lokalitě Pod Smetankou, což je dobře přístupné místo na břehu Rokytky v Hrdlořezích.Chodím tam ke známým často a ráda, je to obdivuhodně klidné místo s dobrou dostupností, podle předpokladu osada nehrozí zastavěním obytnou výstavbou, protože je v těsné blízkosti přírodního parku Smetanka - severní svah, pozemek odśady je ve vlastnictví hl.m.Prahy.Podívejte se na nabídku na Srealitách, zapřemýšlejte.

připojený obrázek:
Autor: Uhlíř 2014-02-09 20:51:078262
Dobrý den,

prosim Vás chtěl bych se zeptat jaká je budoucnost v územním plánu zahrádkářské kolonie v Hrdlořezích v Praze.
Uvažuji zde o koupi zahradního domku na parcele 1863, LV 839, ( kolonie je mezi ulicemi Pod šancemi a Hrdlořezská ).
Majitelem by mělo být Hlavní město Praha.
Můžete mi prosím poradit zda budu mít v případě investice nějakou jistotu pronájmu pozemku do budoucna ?
Máte prosim kontakt - e-mail,tel. na tuto kolonii ?

Děkuji za odpověď,

S pozdravem

Marek Uhlíř
m:775904790

připojený obrázek:
Autor: z. 2014-02-11 04:02:398264
Již v současné době vás URM vede jako "Lesní porosty" pod značkou "LR". Tedy les. Žádná "PZO", jak se označují zahrádky a zahrádkové osady. Ani "PS" = sady, zahrady a vinice. Navíc ještě máte překryvné označení "Celoměstského systému zeleně", viz tečkování. Ale jste "Nerozvojové území", tj. že se tam nebude stavět.

Citace:
NÁVRHOVÝ HORIZONT
LR - lesní porosty
Pozemky urcené k plnení funkce lesa7.
Funkční využití:
Lesní porosty a porosty lesního charakteru, lesní školky, sady a zahrady, trvalé luční porosty, dětská hriště.
Doplňkové funkční využití:
Drobné vodní plochy, cyklistické stezky, jezdecké stezky, peší komunikace a prostory.
Komunikace účelové (sloužící stavbám a zařízením uspokojujícím potřeby území vymezeného danou funkcí),
nezbytná plošná zařízení a liniová vedení TV (to vše pro uspokojení potřeb území vymezeného danou funkcí).
Výjimečne přípustné funkční využití:
Služební byty2 (pro uspokojení potřeb území o minimální výměře lesa 250 ha/1 byt).
Zařízení pro provoz a údržbu (související s vymezeným funkčním využitím).
--------------------------------------------------------------
Doporučuji všechny zahrádky a chaty udržovat ve vzorném pořádku, aby se oko kolemjdoucího pohledem potěšilo. Jinak vás zlikvidují, protože většina osad připomíná houmlesácký ráj.

Obraťte se na Magistrát a chtějte Změnu územního plánu. Dnes se tvoří tzv. "Metropolitní plán" a ten ještě není hotový. Sledujte ho, jednejte s úřady a bojujte za sebe.

1) Pořizovatelem Územního plánu sídelního útvaru hl. m. Prahy je Odbor stavební a územního plánu Magistrátu hl. m. Prahy
2) Projektantem Územního plánu sídelního útvaru hl. m. Prahy je Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy
3) Kontaktní osoba: Ing. arch. Josef Morkus, Ph.D., Kancelář podpory plánu 99, morkus@urm.praha.eu

Zdroj: http://www.uppraha.cz/clanek/53/platny-uzemni-plan-hlavniho-mesta-prahypřipojený obrázek:
Autor: z. 2014-02-11 04:23:078265
PS.: O budoucnosti zahrádkových osad v Praze by měli hlavně vědět na Územním sdružení ČZS Praha &#8211; město, Praha 10, Přetlucká 130.
Autor: Jana K. 2014-09-03 18:43:529372
Vim, ze se již před 6 lety na budoucnost zahrádek na Praze 6 zde někdo ptal, ale, změnilo se od té doby něco? Jsou presnejsi vyhledy? Uvažuji o pořízení zahrádky, tak bych ráda věděla, na jak dlouho to může být. Děkuji.
Autor: liba 2014-09-21 12:35:219423
Nebude se rusit zahrádkářska kolonie na Balkane? Moc prosim o info.
Autor: z. 2014-10-03 22:13:239457
Zde můžete zjistit, zda vaše zahrádkářská osada zůstane zachovalá, či zda se o ní postarají developeři:
http://zmenyprahy.cz/stavebni-mapa
Autor: Gerhard 2017-04-24 07:54:3312400
Dobrý den.
Od 1. 1. 2017 je v platnosti zákon o předkupním právu. V osadě jsme zakoupili do osobního vlastnictví, ale jsme spolumajiteli společných zařízení - plot, záchod, rozvod elektřiny a vody,....
Dotaz: vztahuje se předkupní právo i na osadu, kde pozemky a stavby jsou ve vlastnictví osadníků a jak postupovat, pokud platí předkupní právo i v těchto případech?
Děkuji za info.
Gerhard
Autor: Sklenička 2017-09-01 15:34:5013234
Dobrý den, mohu se zeptat, bylo mi řečeno, že v případě rušení osad, kde město vlastní pozemky, by město před zabráním muselo od majitelů tyto chaty odkoupit jako jejich majetek.
Došlo u těch osad, které byly již v Praze v minulosti zrušeny, k tomuto vypořádání s majiteli chat? Nebo město jednoduše zabralo všechna území bez náhrady škody majitelům?
Děkuji
Autor: z. 2017-09-06 04:59:1413252
Chatu musíte mít zapsanou v evidenci katastru nemovitostí.
Jinak máte smůlu a záleží to pouze na libovůli majitele pozemku.
Autor: eli.en 2017-09-06 18:59:4813255
Ráda bych ještě upřesnila výše uvedenou odpověď. Nestačí mít stavbu chatky zapsanou v Katastru nemovitostí ale ještě musí být zkolaudovaná na dobu neurčitou, což najdete v kolaudačním rozhodnutí. Do KN se zapisovaly i stavby, zkolaudované na dobu určitou a tato doba již mohla pominout. Potom nemáte nárok na náhradu a musíte stavbu dle SZ odstranit na vlastní náklady, což je bohužel dost tvrdé.
Autor: milan minarik 2018-07-26 22:29:3014363
mam ve svém vlastnictví pole o rozloze cca 5000 m2, v UP je to vedeno jako ZMK. Koupil jsem to od sedlaka, který tam pestoval obili, repku, brambory apod. Ja zemedelec nejsem a hluboka orba, braneni s houfem havranu, zalevani chlévskou mrvou není muj konicek a navíc si myslim, ze honorace s velkymi vilami kolem meho pole je stastna, ze konecne tento zemedelsky nesmysl uprostřed bytove zastavby v Praze 10 minut od metra skončil.

Ja bych rad do doby, nez novy metropolitni plan vejde v platnost, nejak pozemek vyuzil a rad bych vedel,, jestli by nesel vyuzit na zahradky, které bych pronajal lidem, co by se minimalne o nej postarali a ja nemusel utrácet peníze za udrzbu a seceni.

Neporadil by mi někdo, zda je to na ZMK pripustne? Soucasny Uzemni plan ma v definici takove nesmysly v moznem vyuziti jako rozhledna, hvězdárna, zahradni restaurace, ale chatu mi stavebni urad zakazal.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4611719
359468
7
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.