hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Palma Areca - pomoc

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Barbora 2018-11-07 13:51:1214638
Dobrý deň,

hľadám pomoc. Mám palmu areca, 1,5m vysokú, krásnu veľkolepú. Avšak poslednú dobu listy žltnú a mladé výhonky usychajú. Neviem sa dopátrať k tomu, čo je hlavným dôvodom. V palmách som začiatočník, ale prvé mesiace sa jej darilo krásne. Ako však prišiel podzim a slnko klesá, do izby silno svieti priame slnko asi tak 4-5 hodín (bývam v jednoizbovom byte a nemám kde inde palmu postaviť, aby na ňu nesvietilo slnko - mám okno cez celú stenu na ktoré sa nedá nainštalovať žiaden zatemňovací systém). Možno je to tým priamym svetlom. V zahradníctve mi však povedali, že táto palma vie zniesť slnko.

Ďalší z dôvodov by mohla byť zálievka. Priznám sa, že stále neviem, ako správne palmu zalievať. Zalievam ju tak 1 - max 2x do týždňa, keď cítim že je pôda cca 3-4cm do hĺbky suchá. Ale nie som si istá množstvom. Niektoré zdroje odporúčajú viac vody v menších intervaloch, iné menej vody častejšie.

A ako posledný dôvod, prečo sa jej nedarí, je možno hnojivo. Prestala som hnojiť práve pred dvoma týždňami (čo je plus mínus doba, kedy sa jej prestalo dariť). Viem, že hnojivo sa v takomto období používať nemá, ale keďže je v listopadu ešte takéto teplé počasie, možno to rastliny potrebujú.

Prosím poraďte mi. Palmu mám veľmi rada a veľmi by ma mrzelo, kebyže o ňu prídem.
Prikladám foto lístkov.

Ďakujem pekne. Pozdravujem zo Zlína.

připojený obrázek:
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2018-11-08 08:38:3814646
Poškození není staré 14 dnů, na přerušení hnojení se nedá svést. Pokud je jen na jednom listě, odstraňte ho. Může to být přirozená výměna listové plochy, kdy nejstarší listy odcházejí a nahrazují je mladé. No a živiny z něj se přesunují do mladších orgánů a staré žliutnou, hynou.
Pokud by se to mělo týkat mladých listů, vypadalo by to na podmáčení, přechodný nedostatek vzduchu v půdě.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4598949
346698
7
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.