hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

vzájemná snášenlivost paprik, rajčat a okurek

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Jiřina Nováková 2008-05-16 08:53:461162
Ráda bych vysadila na jeden záhon rajčata, před ně okurky a ještě papriky. Prosím o radu, jak se vzájemně tyto zeleniny snášejí.
Autor: Vašek K. 2008-05-19 08:31:521169
Ve skleníku je mám všechny nasázené ale ne pohromadě, rajčata vzlášť 50 cm od sebe okurky. Okurky vedu po spirálách nahoru, boční výhony u okurek zakracuji za prvním listem u hybridů jsou tam okurky, které rychleji vyrostou, po utržení okurky uříznu i list, v místě pod okurkou vyrůstá nový výhon, ten zakrátim zase za prvním listem a tak pokračuji. U rajčat vyštipuji zálistky. Papriky mám na druhé staně, ty zalévám i na listy, rajčata jen ke kořenům, okurky také pěstuji takto společně již 20 let a roste to dobře, jen se musí měnit zemina, hlavně papriky a okurky to vyžadují. Na okurkách jsem měl plíseň jen na stoncích při dlouho trvajícím dešti a málo větraném skleníku.
Autor: Ivan Dvořák 2008-05-22 14:38:281189
Někteří zahrádkáři tvrdí, že to nejde, mám stejnou zkušenost jako pan Vašek. Okurky jsme sázeli tak aby částečně stínily rajčata a papriky mezi okurky, aby měly světla dost. Problém může být v hnojení, příjmu živin. Okurky si žádají dusík stále - narůstá jim neustále velká hmota listů a plodů - papriky a rajčata potřebují na zrání dusíku méně. Mají-li ho celou sezonu, stále rostou, později zrají, snižuje se tak i vnitřní kvalita sklizní.
Autor: Stanislav Odvárko 2018-05-27 20:15:1213986
Prosím o radu. Vadnou mi vrcholky rostlin okurek, které jsou jinak krásně vzrostlé zelené. Na listech jsem nic neschledal.Děkuji za odpověď.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2018-05-28 14:44:0013996
Vadnou celý den, nebo jen navečer? Nebo po otevření skleníku (foliovníku), po vyvětrání?Není to jen přechodný nedostatek vody? Co dál se s rostlinou děje?

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4528815
276564
9
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.