hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Za jak dlouho dozraje meloun?

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Gabriela 2018-07-17 10:23:5814303
Dobrý den, chtěla bych se zeptat za jak dlouho doroste a dozraje vodní meloun odrůda Sugar Baby a Lajko ?Pěstuji je na kompostu na černé netkané textilii,na rostlinách jsou cca 1cm velké plody a chtěla bych vědět jestli je možné,že mi dorostou a dozrají,než bude zima?Sousedka mne zrazuje,že nemají šanci dorůst ani dozrát,tak jsem na pochybách.Nadmořská výška je zde cca 560 m.n.m. Děkuji moc za odpověď popřípadě Vaše zkušenosti s pěstováním melounů.Gabriela.
Autor: Tesařík Josef 2018-07-17 22:58:1914304
Určitě dozrají.Je potřeba je jednou týdně důkladně zalít a přidat kristalon nebo Harmonii mikroprvky.Lajko bude zralý až bude mít velikost většího balónu a potom klasicky poklepat a když bude dutý zvuk je k pochutnání.V případě Vašeho zájmu bych Vám doporučil jiné dvě odrůdy a to žlutý a oranžový.Mají strašně dobrou chuť,vysokou šťavnatost a co je hlavní jsou ranné.Já už tento týden sklízím první plody a to je pěstuji 540m.n.m.Ale mám je všechny roubované.Hodně úspěchů v pěstování.Pepík
Autor: Gabriela 2018-07-18 13:25:5014313
Moc Vám děkuji za rady a zkušenosti.Mohu Vás tedy poprosit o názvy žlutých a oranžových melounů?Příští rok bych je také zkusila vypěstovat.Je vidět, že pěstování melounů rozumíte,tak bych měla ještě jeden dotaz.U prvních plodů o velikosti asi necelého cm se mi stalo,že plod zežloutl a po 2 dnech sám odpadl,nevíte čím to mohlo být?Teď už narostly plody nové a už jsou i větší a zatím to vypadá,že se jim daří,ale mám trochu strach,že zase odpadnou.Také jsem četla,že na jedné rostlině se mají nechat dozrát max.1-2 plody a ostatní odstranit,přijde mi to škoda,co si o tom myslíte?Omlouvám se za tolik dotazů,ale jsem v pěstování melounů začátečník.Děkuji za odpověď a přeji také hodně úspěchů.
Autor: Tesařík Josef 2018-07-18 23:45:4114316
Dobrý den,že plod zežloutl a odpadl je vinou špatného opylení.Ale nic to není.Jinak rostliny melounů nechte růst jak chtějí.Každý týdem důkladně zalít,pohnojit.
Pro příští sezonu Vám doporučuji melouny:
1/PRIMA ORANGE oranžový výborný
2/PODAROK SEVERU velmi raný červený výborný
3/SUPER GALAXY žlutý velmi štavnatý
4/SWET SIBERIAN červený pro chladnější podnebí
Samozřejmě už na podzim plochu kde budete melouny pěstovat řádně vyhnojit./kravský,hnůj,slepičí hnůj,cererit/Já používám granulované hnoje které jsou v prodeji.V případě zájmu Vám velice rád poradím a vyměním si zkušenosti.
Přeji Vám dobrou úrodu a dobré melouny

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4518348
266097
18
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.