hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Kučeravost broskyn???

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Patrik 2018-06-12 12:38:1614117
Dobry mam dvoulety stomek Broskyne ... na trech listech jsem si vsimnul malych puchyru..cervench...takze kučeravost... mam strikat nejakym ochranym postrikem? Na stromku mam momentalne asi 8 malych broskyn.... na jare jsem strikal predjarnym postrekom...pred rokem ..kuprikolem....?

Strikaji se stromky ked uz maju stromy plody? anebo by se to melo stihnout jeste pred kvitnutim???? Co kdyz se ten rok...nijak chranit nebudu a vratim se k tomu na jare? muze tato nemoc znicit stromek uplne???

diky za info
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2018-06-12 15:06:3614121
Vsechna opatreni se delaji tehdy, kdy jsou ucinna. Kazda choroba a skudce maji sva specifika. Tedy neco v dobe zimniho klidu jine pri raseni, jine pri malzch plodech, strednich plodech, plodech velkych, po sklizni... Take kdyz se pouziji jindy nez je treba, nemaji ucinnost. Doporucuji dohledat si choroby a skudce na internetu, hodne o tom cist a pri dotazovani pouzivat ceskou (slovenskou) klavesnici s jejich vymozenostmi v podobe diakritiky. Postrik KUPRIKOLEM pred rokem nema pro letosni sezonu zadny vyznam, na kaderavost je pozde.
Autor: Patrik 2018-06-12 20:09:5714123
Diky za Vasi odpoved.... cekal jsem, ze mi poradite čim mam strikat prave ted...ked jsou plody male...PS: navstivil jsem diskuzi aby jste mi poradili a nemusel hledat info na nete a navic pridali nejake rady a tipy..ktere, se mnohdy na netu nedohledam.... budu vdečny za kazdou radu a snahu pomoct...


predem dekuji Vsem ochotnym..pomoct..
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2018-06-13 07:52:0214128
Kdyz neni problem, nestrika se. Abyste problem videl, musite vedet co hledat - na to je treba cist net. No a pak se to resi. Česky, slovensky.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4528816
276565
20
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.