hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

uschlé špičky listů maliníku

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Jarka 2018-05-29 22:58:5014033
Je možné, že veliké sucho, slunce a hlavně neustálý vítr způsobily u některých listů maliníku zasychání špiček a možná by to pokračovalo na celý list? Není to na všech listech, pro jistotu ty zasažené otrháváme hned, jak je najdeme. Nebo je to něco jiného?
Je to maliník remontantní ZEVA III, asi 3 letý, střihám u země, na zimu byl zasypán pytlem kompostu (převážně z trávy), na jaře pohnojen hnojivem na drobné ovoce a mohlo se stát, že asi před týdnem byl zalitý konví, kde byla odměrka kristalonu buď start nebo plod (záměna konví při zalévání). Blízko jsou borovice, černý a červený rybíz, angrešt a josta.

připojený obrázek:
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2018-05-30 07:10:2014035
To opravdu vypadá na působení slunce a větru. Chtělo by to podpořit přihnojením nějakým draselným či hořečnato-draselným hnojivem.
Autor: Jarka 2018-05-30 10:00:4514038
Děkuji za hbitou odpověď. Asi srnec byl rychlejší. Před dvěma dny chodil v noci po ulici a štěkal. Dnešní noc neštěkal, nějak se potichu dostal přes plot a ožral maliny, jabloně a kedlubny. Tak máme hlavolam, kudy šel a jak ho odradit. Taky to mohly být daniely, ty se tu pasou běžně za plotem, bývá jich tu až 11. Tak máme zas co řešit, jak jim zabránit k nám lézt. Hořkou sůl mám, je na ní návod na 10 l H2O 200-500 g. Je to v pořádku? Večer bych to postříkala, kdybych zasáhla i něco jiného, co můžu poškodit? (rododendrony, vřesy, kanadské borůvky, mrkev, celer, papriky, rajčata, jahody, jabloně, švestka)

připojený obrázek:
Autor: Jarka 2018-05-30 10:04:1214039
zobrazil se jen poslední obrázek se stopou, zkusí další

připojený obrázek:
Autor: Jarka 2018-05-30 10:07:2914040
celer jim nechutnal, maliny ano. Mohou vyhnat nové výhonky?

připojený obrázek:
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2018-05-30 13:03:3014041
U té hořké soli spíše tu spodní hranici - nestříkat, ale zalít! Maliny by měly obrazit, pokud má okousaná zelenina srdíčka, pak taky, u jabloní možná udělaly srnky jen letní řez. Zkuste něco jako dělají myslivci venku - pachový ohradník. Když jsme měli podobné potíže, věšeli jsme na provázky, kůlky, na plot propíchané sáčky s vlasy. Navoňte si zahradu třeba medvědem na montážní pěně na kůlcích, nebo čím to vlastně myslivci dělají a měli byste mít klid.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4512894
260643
6
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.