hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

GINGO PENDULA

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Petr Brodský 2017-07-24 18:19:3613017
Dobrý den,
Prosím o radu. Mám na zahrádce 20 let starý Jinan dvoulaločný (Gingo), převislou formu – pendula. Je zdravý, má velké přírůstky, takže již začíná zasahovat do prostoru, kde již překáží. Kdy je nejvhodnější doba pro řez, zkrácení některých větví?
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-07-26 08:36:1513023
Vyčetl jsem, že se řeže podobně jako jehličnany, za vegetace. Zkracují se nové přírůstky v bylinném stavu, cca do začátku července, nechávají se z nich jen 2-3 očka s listy. Ty je možné při velkém nárůstu ještě také zaštípnout. Větší zásahy podle literatury nemá rád. Což znamená, rozložit zásahy na více let, hasit problém vždy v tom nejhorším místě. Větší řez by přicházel v úvahu na začátku rašení - řez na patku, odstranění prakticky celých překážejících větví, nenechávat čípky. A počítat s tím, že budeme muset někdy v červnu zaštipovat nové přírůstky.
S "pendulou" nemám zkušenosti, ale při přesazování zhruba 30-ti letého exempláře jsem ho ořezal cca o jeden metr (měl více než 4m), vyvázal nejbližší spodní výhon jako náhradu terminálu, v místě řezu nechal patku a zamázl voskem a latexem, aby vrchol nezaschl. Po zakořenění roste z náhradního terminálu dál

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4202911
1394
12
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.