hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

J

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: choroby? malin 2017-07-18 11:19:0612978
maliny na stejném stanovišti, různé symptomy, někdy i více na jedné rostlině, některé maliny červené, jiné žluté - 1)je pravda, že ty žluté by měly mít i dožluta listy??

2)symptomy: usychající listy, hnědé pruhy na stoncích(někde sv.hnědé s tmavým pruhem po okraji, jinde tm.hnědý celý pruh), žloutnoucí-blednoucí listy, žloutnoucí listy se zelenými žilkami(toto prý může být nějaká nemoc nebo nedostatek živin, jak se pozná?), žloutnoucí listy (příp. s hnědými skvrnami)- různá místa- žilky neodlišené zbarvením, žloutnoucí+hnědnoucí listy i po okraji, hnědé skvrny-fleky (ne tečky, ne po okraji) na jinak zelených listech, listy svinující se na okraji, díry v listech;

pozn.: odrůda nevíme, jelikož zakoupené před několika lety měly být všechny červené, ale asi polovina je jich žlutá, takže těžko říct, zda aspoň ty červené jsou té deklarované odrůdy

připojený obrázek:
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-07-20 09:06:2113003
Barva plodů nedává základ barvě listů. Mají být zelené. Pokud jde o chorobu na stoncích může to být didimela - srovnejte si skutečnost s obrázky na internetu, zde na webu. Odspodu žloutnoucí, kroutící se listy mohou mít příčinu v nedostatečné výživě, zejména však zálivce.
Když vyrazíte do přírody, nejspíše stejně budou vypadat maliníky na pasekách v lese.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4418499
166248
32
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.