hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Angrešt - jaká nákaza?

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Václav Krůpa 2017-06-23 11:14:5712886
Téměř všechny listy na keři angreštu dostávají již poněkolikáté každoročně hnědé lemování, které začíná na jaře celkem brzy po nasazení plodů. S postupem jejich růstu postupuje i hnědnutí listů a plody těsně před dozráním opadávají. Navíc – velká jejich část má hnědou skvrnu, o jejich chuti ani nemluvě. Opadává i listí, takže už uprostřed léta je keř téměř bez listí. Každý rok stříkám proti americkému padlí, ale teď se mi tato choroba objevila i na vedlejším keři. Co s tím mám dělat? Viz fotka.

připojený obrázek:
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-06-26 07:26:1612903
S americkým (hnědým) padlím to nemá nic společného. Je to projev slunečního úpalu. Rostlina má problém s transportem vody do všech částí, i když jí v zemi může být dostatek (pokud dostatečně zaléváte). Více se prblém ukazuje na návětrné straně, z jihu, západu, plůdky v korunce bývají obyčejně v pořádku (pokud má rostlina dost vody a potřebných živin) Letos už to nepomůže, ale pokud byste přihnojil na podzim a na jeře trochou draselného či hořečnatodraselného hnojiva do půdy, mohl by se stav trochu zlepšit. Nedá se předpokládat, že by léta příští byla méně slunečná a teplá, možná byste měl přizpůsobit i řez. Světlá korunka s ponechanými delšími přírůstky, aby střed korunky měl nějaký ten putující stín, byl chráněn před horkým suchým větrem, trvalým osluněním.
Trpí tím i další ovocné stromy a keře.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4222102
4335
16
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.