hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Višeň -opadávání plodů po odkvětu

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Václav Krůpa 2017-06-23 10:01:1812884
Mám vzrostlou, již asi 10 let starou višeň, kterou jsem jako ještě malý stromek koupený v zahrádkářské prodejně přerouboval (hned, když jsem zjistil, že bude rodit malé, světle červené, ale hlavně kyselé plody),které z pěstitelského hlediska nic nechybí. Kmen, větve, listí – vše zdravé. Ale nerodí, a nikde se nemohu dopídit, proč. Každoročně je plná květů, které nikdy nezmrzly, došlo k opylení a násadě plodů slibujících bohatou úrodu. Jenže ve fázi asi tak 14 dnů po odkvetení již malé plůdky v naprosté většině zasychají a postupně opadají. K dozrání vydrží jen naprosté minimum plodů, tak 1-2kg. Strom nemá sucho ani mokro, není stíněn, vedle něj mám kompost, už pár let jej ale chci vykopat, když nerodí a jen roste… To je mi ale líto, kde mám hledat příčinu?
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-06-23 10:41:4812885
Opravdu jí nic nechybí? Třeba fosfor, stopové prvky? Jaká je to odrůda? Podle toho lépe odhadnete jak je na tom s opylením. Jestli opadávají 14 dnů po odkvětu, nebude to s opylením nijak slavné. Vysoká násada a propad plůdků je vcelku běžný stav, zejména v těchto extrémních dnech. Ty sladké, starší světlé višně bývají částečně samosprašné nebo dokonce i cizosprašné. Jsou v okolí ve stejnou dobu kvetoucí třešně? Nemohou být květy napadené moniliniózou?

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4222160
4393
17
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.