hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

štěp.vosk

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Lenka 2017-06-17 20:25:0612833
Prosím poradit jaký koupit štěp. vosk a jak použít. Četla jsem, že některé jsou/mohou být pro rostliny spíše škodlivé (např. ty s obsahem různých rozpouštědel), má s tím někdo zkušenosti? Také je na některých výrobcích napsáno, že se nehodí pro roubování/očkování angreštů a rybízu za teplého počasí. Proč to tak je, je to u jiných totéž, jen není uvedené, a o jaké teploty se jedná? Vadí, když další den nebo pár dní poté jsou teploty vyšší? Vztahuje se to i na jiné ovocné keře? Jakým přípravkem lze ošetřit řez a povrch větvičky ovocných keřů (ostružiny, maliny, rybíz) a stromů při současném počasí? Děkuji.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-06-19 08:12:0912846
To, že to někde neuvádějí bude mít obyčejný důvod v praktickém užití. Na očkování se obyčejně vosk vůbec nepoužívá. Páska či gumička vše v potřebné míře překryje. Roubování za zelena u angreštů je též bez vosku, stejně tak i roubování v dalších termínech, při běžně použitých metodách - obyčejně se roubuje do boku nebo kopulací, do rozštěpu. Řez nahoře na roubu můžete překrýt třeba latexem. Vosk při roubování se používal více v případě vázání lýkem, bavlnkou. Pryskyřice ve vosku může při vyšších teplotách uvolňovanými silicemi jemná pletiva popálit. Podívejte se co vosky obsahují. Jestli Vám na tom složení něco vadí, vybírejte jiný... Obyčejně to bývá nějaký tuk, včelí vosk, kalafuna, líh. Podívejte se na https://www.zahrada.cz/forum/naradi-a-pomucky/steparsky-vosk-slozeni-vlastnich-smesi-oblibene-zn-323568/?stranka_oblast=

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4222143
4376
21
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.