hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

pivoňky- květy

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Libuše Wieserová 2017-06-12 14:49:1712805
Již téměř 10 let mám na zahradě vzrostlé pivoňky, jedna má květ bílý, druhá růžový. Každou sezonu buď nekvetou nebo mají 1 až 2 květy. Červené se naopak daří. Někdo radil přisypat hlínu, což jsem vyzkoušela bez výsledku. Nadmořská výška 600 m snad nehraje roli. Děkuji za radu a alespoň nějakou naději. Děkuji. Libuše Wieserová
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-06-13 07:18:0412806
Poradil bych přesadit na stejném místě a spíše dát mělčeji. Jen je vyrýt a vyměnit jim část substrátu pod kořeny, dát do něj trochu rohoviny. Trs rozdělit. Podle mých zkušeností hůře kvetou ty, které jsou vysazeny hluboko ale pokud mají možnost se rozrůstat, časem se vytáhnou výše pod povrch.
Autor: A 2017-07-18 12:22:0712980
možná jestli nehraje roli stanoviště? dle informací na internetu může hrát roli málo slunečné stanoviště popř. hnojení; u nás bylinné pivoňky na několika místech (již několik desítek let) a nejvíce/nejčastěji kvetou ty, co mají nejvíc slunce; poradíte pane Dvořáku, kdy je vhodné bylinné pivoňky přesadit? mohli bychom také zkusit...může hrát roli to, že už jsou starší?
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-07-20 09:15:0013004
Nad stanovištěm jsem neuvažoval, to jsem považoval za solidní základ. Určitě je nejlepší slunné stanoviště, nebo třeba místo otočené na jih na obvodu koruny vyšších stromů. Měl jsem pivoňky u keřů lísek, jakmile narostly nad ně, přestaly kvést. Na novém stanovišti už za rok zase kvetly. Přesazování je vhodné v době, kdy odcházejí listy, rostlina ukončuje vegetaci, od září. To i dobře regenerují, hojí kořeny, vytvářejí nové. Opatrnější musíte být při přesazování na jaře před rašením. To musíte rýt hlouběji, abyste kořeny moc nepoškodili. Starší rostliny je dobré rozdělit, přesadit. Stárnutí keře může být příčinou malého počtu květů. Pokud zapomenete kousek hlízy s pupenem v místě původní výsadby obyčejně roste a za dva roky kvete dál.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4202905
1388
11
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.