hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

zivy plot tuje

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Jankovska 2017-05-19 08:13:3812563
Dobry den,
chtela bych se zeptat jak postupovat, koupili jsme starsi domek u ktereho je po cele delce zahradky vysazene tuje zapadni, dum jsme koupili v unoru a doted delali veci vevnitr a tak nebyl moc cas na prohlizeni si zahradky, ale vcera jsme si vsimli, ze tuje jinak pekne navenek, maji vevnitr hnede jehlici, nektere v stinnejsi casti zahrady dokonce maji trochu hnede jehlicky i vne.Stromky jsou 10 let stare, maji cca 2 metry a zase o fous povyrostly. Fotky nemam, ale co pohledala na internetu, tak to bude nejspise nedostatek horciku. Proc pisi, chtela bych se zeptat, jak postupovat, koupit horkou sul a aplikovat ji urychlene na vetvicky ktere jsou hnede? A pokud budeme aplikovat tuto horkou sul, muzeme je take prihnojit hnojivem a kdyztak v jakem casovem intervalu? Nebo bude stacit jen ta hořká sul, puda je tu pelozemě, dle pudnich map CR. Dekuji moc predem za odpoved
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-05-29 08:54:2112602
Pro hnojení konifer existují speciální hnojiva, na kterých je dávkování a četnost hnojení dáno. Liší se to od formulace (granule, ve vodě rozpustný "prášek", roztok na ředění a zálivku, na ošetření na list,...). Jestli jsou jehličky suché, už jim nepomůžete. Je lepší suché odstříhat z povrchu i vnitřku keře, pokud je v dobrém výživném stavu a má dostatek vláhy, obyčejně i trochu obrazí.
"Túje" je dost široký pojem. Pokud to je opravdu túje, může mít chyby i po poměrně tuhé a roztodivné zimě. Některé mají tu změnu barvy listu v zimním období dánu, po zvýšení teplot a na začátku růstu se vrací původní barva... Hnojení vhodnými hnojivy a dostatek zálivkové vody, řez - je nutná podmínka kvalitního růstu. Vyšší koncentrace hnojiv použitých na jehličky, na list může ublížit více než nezájem (viz reakce stromků na močení psů).

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4126634
882
25
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.