hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Kanadské borůvky

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Lenka 2017-05-02 18:53:0412454
Dobrý den,
před několika lety jsem koupila kanadskou borůvku Heidi. První dva roky měla velkou úrodu, potom ale plodit přestala a dva roky už neplodí a navíc vypadá nezdravě. Na větvích je jen nemnoho listů a rozvíjejí se později, než u mých ostatních borůvek, květy žádné. O všechny borůvky pečuji stejně. Poradíte mi, prosím, co s tím mohu udělat nebo zda ji budu muset nahradit novou?

Děkuji.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-05-10 07:29:2012507
Jestli je v jednolitém pásu borůvek, je to divné, ale setkal jsem se s tím, že některé odrůdy jsou v kořenech citlivé na houbové choroby a odcházejí dříve než ostatní. Tady by mohla pomoct zálivka Previcurem. Pokud má každá svou jamku, mohlo u ní dojít k zasolení půdy, změně pH. To by se dalo trochu změnit hnojením síranovou formou dusíku i draslíku, doplnění ostatních živin z hnojiv v roztoku (Kristalon nebo jiné bezezbytkové hnojivo pro kyselomilné). Pak je možné i to, že pod rostlinou hostují lalokonosci nebo kořeny okusují hlodavci - myši i hryzci mají kořeny borůvek jako lahůdku.
Osobně bych byl radikální - vykopal bych jí, místo naplnil novým substrátem a vysadil novou, jinou než Heidi. Ze sortimentu, který se pěstuje bez problémů na plantážích (např. Provodov). No a Heidi dát třeba do velkého kýble, ořezat a snažit se jí oživit mimo porost

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4123431
987
13
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.