hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

mulčování růží

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Anna 2017-04-22 14:47:1612393
Dobry den,
v parku kolem kostela vysazujeme postupne ruze, zejména kerove, sadove, popinave, protože nebudeme mit cas se jim pravidelne věnovat - delame vse ve volnem case, dostali jsme doporuceni je zamulcovat - mohli byste poradit cim? Krome jiného na kuru, jenze pak někdo řekl, ze i kurou muze prosrusta plevel, pak dat netkanou textilii a na to kuru, také jsem slyšela o mokrem, kartonovem papire a na nej kuru, nebo posekana trava, chlevsky hnuj...Půda je místy s vápencem.
Predem moc dekuji za informace a poradu.
Autor: Ivan Dvořák 2017-04-24 10:58:5812404
Nejspolehlivější je přikrytí půdy nerozložitelným materiálem - silnou netkanou textilií určenou na tyto účely, popřípadě geotextilií, naříznutí tohoto v místech výsadby do kříže, přimáčknutí textilie k zemi u sazenice. Na to dát kůru nebo třeba drobný kamínek. Kůru vyhrabávají kosáci, kamínku si nevšimnou. Všechno ostatní se časem rozloží, na povrchu se snadno chytají a klíčí semena plevelů, prorůstají skrz tyto hmoty plevele vytrvalé. To se týká i kartonu. Nevím jaké vlastnosti má karton při dešti, jestli nebrání vsakování vody, jestli po něm ve větším množství nestéká. To by se stalo i v případě, že nepoužijete na zakrytí vodopropustnou textilii, ale plachtu z plastu.
Autor: Anna 2017-04-29 09:22:0512437
Děkujeme za odpověď ohledně mulčování růží v parku - asi nakonec zvolíme netkanou textilii a kůru, protože vydrží delší dobu, než kartonový papír - vodu propouští, podobně to dělají i v jedné školce, kde ale stále pohybují s půdou, takže pak neřeší mulčování na dlouhou dobu.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4123431
987
14
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.