hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Majetek ZO

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Daříček 2017-01-26 16:04:2412220
V minulosti vybudovala v rámci akce Z základní organizace moštárnu a sklad. Tento objekt byl veden v majetku Okresního národního výboru. Základní organizace měla moštárnu převedenou do trvalého bezplatného užívání. Při rušení ONV nebyla moštárna předána základní organizaci ale pozemkovému fondu. Po vyjasnění zda může s tímto objektem fond nakládat, byl následně převeden UZSVM. Tento vyhlašuje veřejnou soutěž s následnou dražbou. Pokoušela se některá organizace o získání podobného majetku do vlastnictví od UZSVM jinou cestou než veřejnou soutěží? Lze UZSVM donutit k předání objektu zahrádkářům, když byl pro ně vybudován? Jaké kroky je nutno učinit.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-01-30 08:37:3112222
Právní dotazy se ve fóru neřeší. Pokud chcete mimo zkušenosti jiných i odbornou radu, tak pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma. V tomto případě i nejen pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.
V Sezimově Ústí se podařilo problém částečně s pomocí býv. senátora P. Eyberta a MÚ řešit, ale spíše to bylo jen oddálení konečného rozhodnutí.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
3993312
739
14
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.