hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Jablko

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Petr 2017-01-16 10:17:2012209
Dobrý den. Potřebuji poradit ohledně jabloní jablko před dozráním začne hnít.

připojený obrázek:
Autor: Mirek Přasličák 2017-01-31 16:45:4612227
Asi by bylo lepší vidět takto poškozený plod in natura, ale i podle fotografie je zřejmé, že prvotně byl plod poškozen žírem obaleče jablečného. / Na fotografii v pravé části plodu/. Druhotně je potom jablko napadeno některou houbou / nesprávně plísní /. Jablka, poškozená obaleči, bez stopky, s poškozenou slupkou se nedají skladovat. Místo poškození je vstupní bránou pro tyto patogeny. Poškozené plody obaleči často hnijí již na stromě, kdy většinou bývají napadeny houbou Monilia fructigena. A na podzim loňského roku způsoboval zejména obaleč jablečný na neošetřovaných stromech nevídané škody.
Pokud nejste ze zásady odpůrce jakékoliv chemické ochrany, je na trhu dostatečné množství chemických přípravků proti obalečům. Upozorňuji však, že nestačí postříkat pouze proti první generaci / u nás v červnu /. Už dávno není pravda, že druhá generace / většinou v srpnu / se vyskytuje pouze v nejteplejších polohách. Nezapomeňte dodržet ochrannou lhůtu přípravku do sklizně.
Pokud odmítáte chemii, jsou na trhu dostupné i ekologické přípravky. Bližší informace v Metodice ochrany zahradních plodin od ing. Ackermana nebo na internetu.
Mirek Přasličák

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4113011
3262
28
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.