hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Skvrnky na rajcatech z obchodu

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: LILI 2017-01-07 11:47:2812199
hoj, potrebuju poradit. Pred tremi tydny jsem si,vzala na veceri kerikova cherry rajcata,na kterych jsem ale nasla male cerne skvrnky. Tak jsem si jich par odlozila a ted jsem je rozbalila. Skvrnky jsou vetsi, a nektere ztvrdle. Po rozkrojeni to vevnitr vypada normalne, ta skvrna je jakoby jen na povrchu, jenom ztvrdla. Pozdeji se zbarvikla do bilozluta, chut i vune normalni. Koupena nejspis v albertu, pochazi z Maroka. Co by to mohlo byt?
Tady jsou i fotky - https://m.poradte.cz/rostliny-a-pestovani/8364-skvrnky-na-rajcatech-z-obchodu.html
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-01-12 08:37:3312204
Hledal jsem co by to mohlo být. Mohlo by jít o poškození mechanické, které plod zvládne zahojit (zatáhnout). Nebo jen následky delšího ležení, degradace dlouhým uložením,... Mohlo by jít o počáteční stádium napadení šedou hnilobou, které ozdravná koupel rajčat před balením a expedicí zastaví - poškozené místo pak jen zaschne. Žádnou popsanou virózu to nepřipomíná.
...K těm keříčkovým rajčatům. Všude se píše keříčková, i když se sklízejí z "tyčkových" odrůd, obyčejně pod sklem. Často to bývají LSL odrůdy, u kterých lze sklízet vijany najednou, až když dojdou do barvy i poslední plody. Navíc se u velkých rajčat vijany krátí za za 6-8 květem, tak to zrání netrvá tak dlouho. Je to pochybný výklad cizího označení (na bedničce je psáno grape tomato). Nejsou to rajčata keříčková, ale rajčata hroznová - "na stopce".

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4113012
3263
30
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.